Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T5 hátsókerék-meghajtás szerelése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    T5 hátsókerék-meghajtás szerelése

    Sziasztok!

    Lehet nem a legjobb topikban teszem fel a kérdésem, ezért elnézést!

    A hátsó kerék meghajtásánál fenn akadtam. Készítettem képet a lánckerékről és a dobról. Kérdésem az, hogy a csapágyban van a tengely és utána milyen alkatrészek következnek?Ami a képen van az odavaló az a kupak alátéttel vagy az oldalkocsihoz kell?A tengely vége és az alu fékfedél közé mi kell még? A csapágy nem értettem, hogy minek bele mikor együtt forog a kerékkel a tengely is meg a láckerék,de rájöttem, hogy a fék alu fedélnek kell.Click image for larger version

Name:	P1110259.jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	157193Click image for larger version

Name:	P1110261.jpg
Views:	2
Size:	193.6 KB
ID:	157194Click image for larger version

Name:	P1110262.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	157195Click image for larger version

Name:	P1110263.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	157196

    #2
    A hátsó kerék meghajtásánál fenn akadtam.
    Kicsit összekeveredtek az alkatrészeid... A hátsó tengely 3 darab csapágyon megy át, ezekhez van a kerékben csapágy, csapágyat fedő lemez és seeger (mindegyikből kerekenként kettő), valamint a lengővillában egy-egy csapágy, lemez és csőtengely (jó megnevezés?), meg kettő seeger, egy nagy belül, egy kicsi kívül.

    Ha van kéznél egy alkatrészkatalógus abból pár pillanat alatt kiderül hogyan és mint van, sajna nálam most nincs kéznél.
    kedvelte ezt.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Attached Files
      Lemezjáték és ptm004 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        A három csapágy az lenne, hogy 6302 2db és 6204 1db?

        Az orosz alkatrész katalógusban nem fordítva van a keréktengely? A menetes végének kellene a lánckerék felé esnie.
        Holnap csinálok még képeket a meglévő kerék alaktrészekről, , hogy mivan meg. Az első kerékhez egész más porvédőt gondoltam, de majd holnap a fótokról kiderül.

        Komment


          #5

          Komment


            #6
            Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ?A tengely vége és az alu fékfedél közé mi kell még? A csapágy nem értettem, hogy minek bele mikor együtt forog a kerékkel a tengely is meg a láckerék,
            ... ez tényleg így van ?
            Lemezjáték kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              soveny, Beagle és 4 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Hopp-hopp... erről a krómozott távtartóról tudsz feltenni egy fényképet? Eddig nem találkoztam olyan panncsival, amin ez meglett volna. :-(

                Komment


                  #9
                  Bocs, hogy beleszólok, de én úgy értettem, hogy Béla azt írja, hogy a tengely is forog...
                  ?A tengely vége és az alu fékfedél közé mi kell még? A csapágy nem értettem, hogy minek bele mikor együtt forog a kerékkel a tengely is meg a láckerék,
                  A Pannónia tengelyek sem elől, sem hátul nem forognak a villákban...bár nem nézegetem menet közben, de ahogy ApaE is irta hátul baloldalon a a felhasított villaszemben meg kell húzni a csavart, ami a tengelyt fixálja...És épp emiatt van a három csapágyra szükség...mert áll a tengely, de a kerék (2 csapágyon) és a lánckerék (1 csapágyon) forog...
                  Lemezjáték, és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    https://picasaweb.google.com/pannoni...67166045741010
                    itt van róla kép, sajnos nem a legjobb, de a hosszú tengely mellett lévő alátétről van szó. A lényeg, hogy ez egy széles alátét aminek a belső részéb van egy beszúrás, hogy a seeger gyűrűt kikerülje.

                    Komment


                      #11
                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ... pedig akkor éppenhogy nincs a tengely megfelelően rögzítve, mivel a csőtengely válla ekkor nem támaszt rá a csapágyra, magyarul, a tengely jobb oldalán a lengővillához képest marad egy 'játék', ami aztán később komoly problémákhoz vezethet. Végül bal oldalon meghúzod a lendővilla hasítákén a csavart.
                      Bár ezen soha nem gondolkodtam el, és noha havonta cserélek/tem hátsó lánckereket is, ( kipróbálva az egyes szekunder áttételek hatásait a motorra) most fejből úgy érzem, hogy nem csak az áttolt rúd tengely de még ez a csőtengely is áll! és ezen forog el a lánckerék(agy) csapágya...

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          Rémlett, és meg is találtam ...
                          >> Itt << volt már róla szó.
                          No igen, ott feltettem az elméleti kérdést, hogy mit biztosít a zéger. És valóban csak annyit, hogy a kerék leszedésénél ne húzza magával a csőtengelyt (amíg még új a motor, mert utána úgyis összegyógyul a lengővillával).
                          Ettől függetlenül kétséges a konstrukció, mert útban van a krómozott alátétnek a zéger két füle. Én más ok miatt is, a zégert kihagytam és FBS-sel kenve raktam be a lánckeréktengelyt. Úgy hiszem, a paszta megfelelően rögzít, mindamellett oldható a kötés és nem fér be a víz miatta, tehát nem fog összerozsdálni.

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              demeter eredeti hozzászólása
                              kétséges a konstrukció, mert útban van a krómozott alátétnek a zéger két füle. Egyszerrte írtunk - fentebb a válasz (mármint, ahogy én gondolom ).
                              ..esetleg , nemmojjan zéger kell oda ?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X