Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    akiknek Kawasaki KX500 hajtókar van a Pannóniájukban, hogy a főtengely átalakítása konkrétan milyen műveletekkel jár?
    Hamarosan megírom az ezzel kapcsolatos procedúrát(a saját módszerem szerint),alsó csap új kell a hajtókar szélesebb,ezért a sonkák belső oldala is utánmunkálást igényel,valamint nehezebb is mint a gyári Pannónia hajtókar ezért
    újra kell balanszírozni is. Én a képen látható Wössner gyártmányokat tudtam a legolcsóbban beszerezni remélem beválnak.Click image for larger version

Name:	DSC00042.jpg
Views:	1
Size:	188.3 KB
ID:	139652

    Komment


      Hamarosan megírom az ezzel kapcsolatos procedúrát (a saját módszerem szerint),alsó csap új kell a hajtókar szélesebb,ezért a sonkák belső oldala is utánmunkálást igényel,valamint nehezebb is mint a gyári Pannónia hajtókar ezért
      újra kell balanszírozni is. Én a képen látható Wössner gyártmányokat tudtam a legolcsóbban beszerezni remélem beválnak
      Szia!

      Fúú nagyon megköszönném, ha leírnád a menetét! Én most szórattam fel a főtengely csapokat a Rotima Kft-nél, mert a csapágyak szinte ráestek a csapokra.
      Hajtókart én Hot-Rods márkát vettem a PinkMotors-tól, szerintem megfelelő lesz.

      Click image for larger version

Name:	IMG_20140401_205046_hdr.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	139653

      Kíváncsian várom a "sztorit"!

      Komment


        Heeegany, még nem tudom. A terv a mai napra a beüzemelés volt, illetve okmányirodai látogatás egy három napos ideiglenes forgalomban tartásiért. Úgyhogy utcára holnap megyek, akkor lesz remélhetőleg több tapasztalat.
        Neked a hajtókarnak mi baja volt konkrétan?

        Domi, a távolság a gyári. Ott még azt hiszem, van 2-3 mm felső holtponttól felső peremig. Ami nem gyári, hogy a 2 mm-es alugyűrű helyett van egy fél mm-es. És az alsó holtponton is megvan ugyanez a jelenség sajnos.

        Komment


          milyen dugó ez, hogy 0,5 mm a gyűrű?

          Komment


            A dugattyúgyűrű 2 mm-es keménykrómozott, jó széles, tehát hangot nem adhat.
            A 0,5 mm a hengerfej alatti alátétgyűrű.

            Komment


              demeter eredeti hozzászólása
              Neked a hajtókarnak mi baja volt konkrétan?
              Én a főtengelyt úgy hagytam ahogy volt. És hát elég kopott volt Hiába az új dugó és csapszeg, hidegen csörgött, gázelvételkor meg ciripelt mint egy tücsök
              De műszaki vizsgán nekem is így volt, be se indították, szóval nem okozott problémát

              demeter eredeti hozzászólása
              hogy a 2 mm-es alugyűrű helyett van egy fél mm-es
              A henger és a hengerfej között? Ott gyárilag nincs is, amibe van oda pedig manapság már nem kell(legalább is ha 95-öst tankolsz ) Persze az illesztés problémás. Én síkoltattam a hengerfejet, de olyan zárványos hogy kelletett a tömítés. Szóval lecsapattam belőle 1mm-t, és ilyen tömítés került alá.

              Komment


                Én most szórattam fel a főtengely csapokat
                Ezeket én újakat szeretnék csinálni.
                [QUOTE]Hajtókart én Hot-Rods márkát vettem a PinkMotors-tól[/QUOTE
                Náluk menyibe került? A Wössnereket 28E/db ért vettem.

                Komment


                  Náluk menyibe került? A Wössnereket 28E/db ért vettem
                  Én is itt körül vettem, posta miatt volt olyan 32 körül.
                  Milyen anyagból csináltatod a csapokat? Hőkezelteted?

                  Komment


                    Milyen anyagból csináltatod a csapokat? Hőkezelteted?
                    BC3-ból a hajtókar csapot is és az oldalcsapokat is,természetesen hőkezelve lesznek.
                    Oldalcsapokat azért akarok újat mert szinte minden főtengelyemnek rossz a központfurata és a fél sonka az oldalcsapokkal 2 csúcs nagyon sokat üt... :S

                    Komment


                      BC3-ból a hajtókar csapot is és az oldalcsapokat is,természetesen hőkezelve lesznek.
                      Oldalcsapokat azért akarok újat mert szinte minden főtengelyemnek rossz a központfurata és a fél sonka az oldalcsapokkal 2 csúcs nagyon sokat üt... :S
                      Értem! Kitartást és jó szerencsét hozzá!

                      Írsz majd még a hajtókar illetve a főtengely összeépítésről?

                      Komment


                        Köszönöm !

                        Mindenképpen fotókkal illusztrálva közzéteszem itt a procedúrát,de csak szép lassan mert nagyon kevés időm van foglalkozni az üggyel

                        Komment


                          Köszönöm !

                          Mindenképpen fotókkal illusztrálva közzéteszem itt a procedúrát,de csak szép lassan mert nagyon kevés időm van foglalkozni az üggyel
                          Okés, köszi előre is!

                          Komment


                            Megvolt az első utam.
                            25 km-t hajtottam le, az első 1-2 még nagyon darabos és csörgős volt, aztán sokat javult a helyzet. Azt mondanám, hogy már majdnem jó. A váltó még itt-ott szeret sírni, sokat kell még összekopni.
                            Fullszint Elf 2T-vel megyek bejáratás 1:25, de minél előbb szeretném 1:33 ra módosítani. Mindenféle ragadási és melegedési hajlam nélkül ment most ezen a távon. És persze nem füstöl.

                            Komment


                              demeter eredeti hozzászólása
                              Fullszint Elf 2T-vel megyek
                              Szóval te is kék, ablakmosó színű keveréket használsz

                              Komment


                                Jaja, jó anyag.
                                Másodjára 40 km-t hajtottam le egyben, még csak nem is melegszik, igaz hogy pont bejáratásra való, kellemes hűvös a menetszél.
                                Már néha megkóstolom a 70-et, mert szeret menni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X