Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Volt hozzányulva, mert fekete gumis pasztával tömített volt a két blokkfél

    Komment


      Ha jól tudom a Loctite 5920 az 5900 -nak az utódja, ami már nem tartalmaz rákkeltő anyagokat . Az 5900 -t használtam egy jó párszor , akár 1mm-es rést is simán kitölt, hő és olajálló egyszerűen profi volt (és k...a drága.)
      Szerintem az 574-es is igen jó megoldás de ez csak 0,2 mm-ig tölti ki a deformációkat (tömítés nélküli felületek esetében ), csak ott szilárdul meg ahol nem éri a levegő , tehát a fölösleg letörölhető ,és belül sem szilárdul meg(mármint a blokk belsejébe benyomódott fölösleg), így nem okoz problémát a furatoknál szerintem olcsóbb is . Viszont a festéket megoldja mint a kromofág , ezért a festett blokkoknál igen csínján kell vele bánni, mert a tömítés mentén ledobja a (már korábban megszáradt !!!) festéket !

      Komment


        Noob
        Volt hozzányulva, mert fekete gumis pasztával tömített volt a két blokkfél
        Akkor nem kizárt, hogy ér meglepetés...Én pl. találkoztam már olyan Pannóniával, ahol zavarta a gazdáját, hogy állandóan elnyíródott a lendkerék alatti "ék", és ezért nemes egyszerűséggel ráhegesztette (oda heftelte) a főtengelyre a lendkereket, ami szinte örök megoldásnak ígérkezik...

        ("...Leleményes a mi népünk, Virág elvtárs..." )
        dongos78, CZsolti és Fergusson kedvelte ezt.

        Komment


          zavarta a gazdáját, hogy állandóan elnyíródott a lendkerék alatti „ék”, és ezért nemes egyszerűséggel ráhegesztette (oda heftelte) a főtengelyre a lendkereket, ami szinte örök megoldásnak ígérkezik...
          Ezért oly szép a mi hobbink, sokszor ilyen szaki beavatkozásokat kell visszaállítani, megoldani.

          Komment


            nem szeretem az ilyesféle meglepetéseket

            amúgy összességében jónak tűnő a motor, sem a blokkban sem a motor többi részén nem találkoztam óriás barmolással, így reménykedem

            nekem egy olyan másik blokkom van, ahol a makacskodó berugókart hegesztették szépen oda a tengelyre, ügyesen, hogy váltani lehessen, ennyire üzembiztosnak érezték a gépet

            - - - Updated - - -

            nem említettem, hogy trakeszban volt, majd egy srác "kimentette" s egy valamilyen vázba berakva házi endúrót akart belőle csinálni, na ekkor láttam meg és hoztam el a vázból kiszedetve vele, egy korai TLB blokk, hátha még valakinek érték lessz valamikor

            Komment


              Sziasztok!

              Régebben tett fel valaki egy blokk széthúzó szerszámról leírást. Akkor csak dxf fájlt töltöttem le, a többi részét sajnos nem. Valaki nem örökítette meg esetleg?
              Utoljára szerkesztve a következő által: ici169; 2015 jan. 11, 09:34.

              Komment


                Ez engem is érdekelt volna, de a blokk felek nekem aránylag könnyen szétjöttek. Viszont a későbbiek folyamán szükségem lehet egy blokkszéthúzó szerszámra. Nem nehéz átgondolni, hogy mit kell, merre éd hol "kinyomni", de jóval egyszerűbb ha már valaki ki is mérte eme szerszám méreteit és meg is csinálta. Ha nincs lementve senkinek akkor csináld magad módszer leszDe támogatom akinek megvan és közzé is teszi!

                Komment


                  Kérek szépen mindenkit, hogy ApaE-tól letöltött dolgokat ide a témákhoz ne töltsetek vissza. ApaE világosan tudtunkra adta, hogy minden itteni közlését saját szellemi tulajdonának tekint, és a közlésükhöz nem járul hozzá. Szíve joga, tartsuk tiszteletben.
                  sepy, mátéapu és Che kedvelte ezt.

                  Komment


                    Régóta szándékomban áll, de ha szükség van rá akkor előrébb hozom a teendők listáján a széthúzó szerszám tervezését.
                    Aztán ha valaki szeretne ilyen szerszámot készíteni valamilyen formában annak talán megkönnyítem vele a dolgát.
                    CZsolti és Fergusson kedvelte ezt.

                    Komment


                      Mindent csak privátban
                      Fergusson kedvelte ezt.

                      Komment


                        Összedobtam gyorsan a tervet, de hogy milyen lesz azt nem tudom. Jó lenne ha valaki rá tudná próbálni egy blokkra amiben vannak tengelyek.
                        A próbához nem kell sok munka, kb A4-es méretű a szerszám(picit nagyobb, de a lényeg hogy ráfér egy lapra) tehát elég kinyomtatni, kivágni amit ki kell és lehet is rápróbálni.
                        Innen elvileg le tudjátok tölteni pdf formátumban, méretarányosan.

                        A lemezt a deknit rögzítő csavarokkal lehet rögzíteni, a lemezre pedig a 2. lapon lévő rész jön legalább 3 db M6-os csavarral. Erre a darabra kell ráfaragni(hogy hegesztéssel vagy valamilyen más kötéssel azt mindenki döntse el hogy neki hogy jó) egy csövet aminek a végében menet van amiben megy bele a kinyomást végző csavar. Aminek a hegyébe érdemes tenni egy csapággolyót hogy ne barmolja szét a központfuratot a tengelyek végén.
                        Ebből az alkatrészből kettő kell, amit szükség szerint lehet a nagy lemezen kialakított helyekre és oldalra felfogatni. (merthogy a blokk két oldalához meg kell fordítani a lemezt)

                        Remélem nem lett túl zavaros az írás, de most valahogy nem tudom értelmesen megfogalmazni. Minden esetre ha nagyon érthetetlen akkor megpróbálok valami értelmesebb írást összehozni.
                        ici169, Lemezjáték és 3 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          ...figyu csávó , te nem egy lézervágóban dolgozol ? Akkor meg mit papírlapzol ?
                          Fergusson, heeegany és kollarg kedvelte ezt.

                          Komment


                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ...figyu csávó , te nem egy lézervágóban dolgozol ? Akkor meg mit papírlapzol ?
                            De csak akkor vágom ki ha a papír passzol
                            Fergusson kedvelte ezt.

                            Komment


                              De csak akkor vágom ki ha a papír passzol
                              Ez teljesen érthető álláspont...

                              Nekem nincs széthúzóm, amikor kellett kölcsönöztem - a kollégáén van direkt a henger tőcsavarjaira csatlakozó elem, gondolom hogy egyenletesebben húzzon.
                              heeegany kedvelte ezt.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                a kollégáén van direkt a henger tőcsavarjaira csatlakozó elem, gondolom hogy egyenletesebben húzzon.
                                Nekem olyan nagy erőt sose kelletett kifejteni egy tengelyre se hogy komoly szükség lett volna egyáltalán széthúzóra is. De azért mindig jó lenne ha lenne egy No de abból kiindulva hogy mekkora erő kell hozzá szerintem elég ez is. Egyedül a gyújtásoldalon lehet gond, tehát lehet hogy itt célszerű lenne valamit még kialakítani.
                                De hely van neki, szóval fúrni kell pár lyukat még a lemezre és igény szerint mehet rá bármilyen + tartó
                                Fergusson kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X