Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A hosszuk nem egyforma, nem is tud annyi üzemanyagot beengedni.
    Akkor a gyújtással mellélőttem.
    Bár arról nem volt szó, hogy hová durrogott, alapvetően ha a kipufogóba, akkor gyújtás, ha meg a karburátorba, akkor szegény keverék.
    Első próbálkozásnál a karburátorba durrogott vissza, a levegőszűrőből szép kis "füst" hömpöjgött ki
    Utána állítottam a karburátoron és utána nem a karburátorba durrogott vissza hanem a kipufogóba. Holnap kicserélem a tűt és próbálkozom. Ha nem sikerül akkor jelentkezem. Eddigieket köszönöm!

    Komment


      bokor28
      T1esem tankjában rozsda-benzin-víz-festék-olaj keverék/elegy volt. A rozsda finom szemcsés, átment a szűrőn.
      Itt én még olyan esetleges problémát is látok, hogy ha vizes anyag ment a forgattyúsházba, az rozsda formájában megtámadhatta a hajtókar alsó szem görgőit is.

      - - - Updated - - -

      Béla Rácz
      Első próbálkozásnál a karburátorba durrogott vissza, a levegőszűrőből szép kis „füst” hömpöjgött ki
      Utána állítottam a karburátoron és utána nem a karburátorba durrogott vissza hanem a kipufogóba. Holnap kicserélem a tűt és próbálkozom. Ha nem sikerül akkor jelentkezem. Eddigieket köszönöm!
      Én mondjuk nem csak a karburátorra (szegény keverékre) tippeltem volna a porlasztóba durrogáskor, hanem előgyújtásra...

      De ha a karburátorban találtad meg a probléma okát, akkor ez már mindegy...
      Hajtókar II. kedvelte ezt.

      Komment


        Az még korántsem biztos, hogy csak ott van a probléma Bár reménykedem benne, hogy ez a tű dolog megoldja


        Most idézném azokat a szakikat akik a munka végén szokták ezt mondani: ott bassza meg a kurva anyját.

        Vagy 5 órán keresztül próbálkoztam a gyújtást és a karburátor beállítani, de feladtam.

        Annyira jutottam ,hogy már be sem indul.3-szor ha beindult akkor is rosszul járt és gázadásra rendellenesen reagált és leállt. Meg a karburátorba néha-néha visszadurrogott mikor indítani próbáltam, de ennyi. Akármit csináltam a benzin nagyon folyt ki a kipufogónyílásnál meg a levegőszűrő gumicsőnél is hiába raktam a tűt a beszúrásban lentebb és lentebb. A sűbertűn 1-4 ig próbálkoztam a beszúrásokon. Kicseréltem egy utángyártott újra. Utána vissza a régit.
        Gyertya benzines. A kipufogót leszedve látom ,hogy a benzingőz jön ki rajta(ilyen fehéres szürke szinű) mikor a berúgót rugdosom. 0,4 a megszakítóhézag. AZ alapjapot forgattam jobbra balra. Próbalámpával szeretném beállítani, de nem tudomhogy azt hova kell kötni?Talán az akku + sarkára és a 2-es pontra a gyújtásnál a másik pólusát az izzónak meg a testre? Kiakartam igy próbálni ma, de nem sikerült levennem az akku tartó doboz fedelét, annak okát tudom úgyhogy majd próbálkozom még a szétszedésével

        Ha van esetleg valakinek ötlete ezek alapján, hogy mit csinálok rosszul vagy mi lehet a probléma akkor az ossza meg kérem!
        Utoljára szerkesztve a következő által: Béla Rácz; 2015 jan. 25, 17:43.

        Komment


          demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          '73. június után már nem gyártották, csak decemberben jött ki egy kisebb széria.
          Azt tudtam, hogy '74-től már a P12-est gyártották, de ennyire pontosan nem ismertem a gyártás menetét. Köszönöm a hasznos infót!
          Eléggé egyben volt a gép és a papírjára is van remény. Ezért vettem meg, de most azt hiszem ráfekszek a papír témára. Ha jól emlékszem kollarg kollégával már beszéltem is a gépről papírozás ügyben a győri börzén.

          Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Próbalámpával szeretném beállítani, de nem tudomhogy azt hova kell kötni?
          Azt én sem tudom sajnos, én digitális multiméterrel szoktam az előgyújtást beállítani, azt viszont tudom hova kel kötni. Testre és a slusszkábelre, és ,,vezeték keresésre állítani"(nem tudom mi a pontos neve), a lényeg hogy sípoljon ha összeérinted a két érintkezőt Ha nyit a megszakító egy pillanatra elhallgat.
          Amúgy amit leírtál a próbalámpás beállításról nekem jónak tűnik. Majd egy gyakorlottabb kolléga megerősít, avagy kijavít.
          Oldalgyertyás Pannónia blokkon egyszer állítottam gyújtást még az összerakáskor hengerfej nélkül. Akkor viszonylag könnyen mérhető a dugattyú távolsága a felső holtponttól Enélkül problémásabb. Vannak elvileg jelölések a lendkeréken meg a blokkházon, és van valami jel a főtengelyen is. Ezt a kartercsavar helyén benyúlva lehet megtalálni.
          Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha van esetleg valakinek ötlete ezek alapján, hogy mit csinálok rosszul vagy mi lehet a probléma akkor az ossza meg kérem!
          A gyújtás ez első nálam mindíg, feltéve hogy jók a szimmeringek. Súbertűt a gyári pozícióba rögzítem utána próbaindítás. Ha nem indul én leveszem az úszóház fedelét majd feltöltöm keverékkel. Ha így beindul lehet állítgatni a benzinszintet. Ha nem újra gyújtás.
          Sok sikert és türelmet a beállításhoz!

          Komment


            Multiméterrel megpróbálom. Remélem mutatni fog valami ha oda rakom ahova írtad
            Nekem csak a lendkerékmágnes palástján van egy 0 jelzés, de a blokkon sehol nem találtam
            Szerintem a régebbi blokkon lehetett alul csavar és azt kitekerve egy kirnerrel benyúlva a sonkán volt bemarás. Nekem sajnos az sincs. Megpróbálom kitapintani a dugattyú megfelelő helyzetét a kipufogó nyíláson keresztül.
            Köszi az ötletet!

            Komment


              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Vannak elvileg jelölések a lendkeréken meg a blokkházon, és van valami jel a főtengelyen is. Ezt a kartercsavar helyén benyúlva lehet megtalálni.
              Nem mindegyiken van jelölés. És a forgattyúsháznál sincs csavar az "újabb" típusoknál.
              Nekem pl se leeresztőcsavar se jelölés a blokkon se jelölés a lendkeréken.

              Komment


                Annyira jutottam ,hogy már be sem indul.3-szor ha beindult akkor is rosszul járt és gázadásra rendellenesen reagált és leállt. Meg a karburátorba néha-néha visszadurrogott mikor indítani próbáltam, de ennyi. Akármit csináltam a benzin nagyon folyt ki a kipufogónyílásnál meg a levegőszűrő gumicsőnél is
                Lehet kérdezte már más is, de nem lyukas az úszód? Kiszedve, megrázva érezhető és/vagy hallható a benne lötyögő folyadék.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Köszi az ötletet!
                  Igazán nincs mit!

                  Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szerintem a régebbi blokkon lehetett alul csavar és azt kitekerve egy kirnerrel benyúlva a sonkán volt bemarás.
                  Igen, így lehet. Én egy TLF használati utasításban olvastam róla. Látni még nem láttam ilyet.

                  heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És a forgattyúsháznál sincs csavar az „újabb” típusoknál.
                  Heeegany, szintén az említett füzetből jött az ihlet, de akkor inkább hagyjuk a TLF-eket
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2015 jan. 25, 20:06.
                  heeegany kedvelte ezt.

                  Komment


                    A piros könyvben is így írják ahogy te is tudod!
                    Az úszom nem lyukas, új meg néztem is. Az úszó tűje is új. Ki van takarítva minden.
                    A gyújtást az oké ,hogy béna voltam és nem tudtam beállítani, de a próbakör előtt és alatt sosem fordult elő ilyen, hogy a benzin folyt orrán száján. Olyan volt, hogy a régi lyukas úszó miatt a légszűrőházban is volt benzin, de a kipufogóból nem csöpögött mint most

                    Komment


                      Leellenőrizted ezzel a tűvel is hogy zár-e rendesen?

                      Komment


                        15-20 fokra megdöntöttem a karbit és az üresjárati csavart kicsavartam és ott nem folyt annyira a benzin, de úgymond megjelent. Van pontosabb módja az úszószint beállítására?

                        Hogy tudom megnézni, hogy zár-e rendesen? Mert én csak úgy néztem meg, hogy az úszófedelet levettem és a tűt oda nyomtam, benzincsap megnyit és nem folyt a benzin.

                        Komment


                          Béla Rácz
                          alán az akku + sarkára és a 2-es pontra a gyújtásnál a másik pólusát az izzónak meg a testre?
                          Akkumulátor pozitív sarkáról az izzó valamelyik pólusára. Az izzó másik pólusát tovább vezetni a 2-es kivezetésre a gyújtásnál. Zárt megszakítónál erősen világít, nyitásnál halványabbra vált, de nem alszik el ekkor sem!

                          A felső holtpontot én legutóbb tapintással állapítottam meg, úgy, hogy levettem az egyik könyök hollanderjét, előtte a dobot rögzítő csavart kicsit meglazítottam, hogy a könyököt simán leengedhessem a földre, aztán a kipufogó nyíláson az ujjammal megfogtam a dugattyú palástját és az ujjadat megtámasztva nyílás szélén, jól érezni, hogy hogyan mozog le-fel a dugattyú és így a felső holtpont is érezhető.

                          Az előgyújás időpontját én mindig a lendkeréken nézem a gyári jelölés segítségével. A felső holtpontnál a lendkeréken lévő jelhez hozzá jelölöm a blokkot (filctollal egy pötty, vagy pontozóval), aztán innen előre (óramutató járásával egyező) irányba fordítom a lendkereket, majd elkezdem szép lassan visszafelé forgatni, és ha a lendkeréken lévő másik jelnél halványodik el az izzó, akkor jó az előgyújtás.

                          (Előtte nyilván állítod a megszakító hézagot, de írtad, hogy ez jó már.)

                          A másik tanács az idegességről, meg a kapkodásról szól...Én is jártam már úgy, hogy nem akart rendesen menni, aztán össze-vissza állítgattam rajta mindent, a végén már kínomban cserélgettem az alkatrészeket...és a végén oda jutottam, hogy nem összeillő dolgokat társítottam...

                          Pedig tudom a szabályt, hogy ha beállítasz, akkor lépésenként menj, és egyszerre csak egy dolgot állíts! (Sőt, ha már megy valahogy, de még jobbat szeretnél, akkor naplózd a legutolsó beállítási értékeket, és ha nem jársz sikerrel, oda még mindig vissza állíthatod!

                          Napokkal később, amikor lenyugodva visszamentem, és újra lépésről lépésre elkezdtem mindent elölről, szinte azonnal rájöttem, mit csináltam rosszul...Valahol meg is örökítettem itt a Fórumon, hogy milyen balf@sz voltam...Tanulj a hibámból!!!

                          Komment


                            Ha az akku + sarkára és a 2-es pontra kötöttem az izzót akkor mindig világított de ha a +-ra és a megszakítóra akkor bizony halványodott. Úgyhogy nekem ez nem vált be, viszont olyat is olvastam már egyik könyvben amit előbb írtam, hogy + az akkura és a 2-re az izzó egyik pólusát a másik pólusát meg testre. Elsőkörben a multiméteres megoldást próbálom ki.

                            Ilyen filctollazgatást tervezek én isVégül ha biztosra tudom, hogy hol kell lenie az előgyújtásnak akkor véglegesen megjelölöm azt a felsőholtpont előtt 3mm-t

                            Amiket a végén írtál az bizony igaz. Mikor már semmi nem akar összejönni már kínjába az ember minden csinál akár észnélkül is, végül egy jó alvás vagy akár több után ha nem is azonnal, de gyorsabban rájön az ember a problémára. Ezt én is tapasztaltam már többször is
                            Feladni úgysem fogom! Ha már kerültem vele párat akkor hiába szivat most, hogy be sem indul Olyan nincs, hogy nem megy!Vagyis most van, de nem lesz
                            mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Van pontosabb módja az úszószint beállítására?
                              Van. Kicsavarod az alsó fúvókatartót (főfúvóka) és a helyére egy szorosan illeszkedő, átlátszó műanyag csövet dugsz.
                              A csövet függőlegesre állítod és láthatod benne a benzinszintet.



                              Ha az akku + sarkára és a 2-es pontra kötöttem az izzót akkor mindig világított de ha a +-ra és a megszakítóra akkor bizony halványodott.
                              Ez pedig egy elgondolkodtató jelenség! A kivezetés kábelén valahol elkúszhat az áram.
                              zahi és Lemezjáték kedvelte ezt.

                              Komment


                                Értelek, és mekkorának kell lennie a szintnek? Az úszóházban van több furat, gondolom az egyiknél kell lennie az ü.a. szintnek. Multiméterrel ma reggel próbálkoztam. Nos a helyzet a következő volt: az egyik végét a 2-es pontra kötöttem a gyújtás alaplapon, a másikat meg oda ahova az akkut is letesteltem. A sípolás csak akkor szakadt meg ha a lendkereket gyorsabban forgattam, ha lassan akkor mindig sípolt, ha a megszakító kalapácsát felemeltem akkro is sípolt. Kicsavartam a gyertyát akkor ugye nem sípolt viszont egy kábelt beledugtam a gyertya pipába és összekötöttem a hengerfejjel akkor sem sípolt. Lehet, hogy kell neki a gyertya betekerve a hengerfejbe mindenképp. Szóval valamit én rontottam el?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X