Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia TLF váz kérdés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia TLF váz kérdés

    Click image for larger version

Name:	pann.jpg
Views:	1
Size:	38.8 KB
ID:	153508

    Sziasztok nem tudom igazábol melyik forum témához forduljak a kérdésemmel ugyhogy előre is bocsánatot kérek!

    Az a gondom hogy a képen látható bekarikázott benyomódás gyári benyomódás e?Elméletileg egy pannonia 250 TLF-es
    vázról lenne szó.
    Ha valakinek van egy ilyen motorja azt ha kérhetem segítsen hogy ezt én csináltam e bele vagy sem!
    Válaszokat előre is köszönöm!

    #2
    Ez gyári, a lengővilla miatt van ott megnyomva szerintem, de ha nem így van akkor elnézést!

    Komment


      #3
      Köszönöm a választ ici169!!
      Pesten egy szerelő mühelyben is ezt mondták,csak megerősítésre vártam!!

      Komment


        #4
        rooney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        [ATTACH=CONFIG]1984[/ATTACH]

        Sziasztok nem tudom igazábol melyik forum témához forduljak a kérdésemmel ugyhogy előre is bocsánatot kérek!

        Az a gondom hogy a képen látható bekarikázott benyomódás gyári benyomódás e?Elméletileg egy pannonia 250 TLF-es
        vázról lenne szó.
        Ha valakinek van egy ilyen motorja azt ha kérhetem segítsen hogy ezt én csináltam e bele vagy sem!
        Válaszokat előre is köszönöm!

        Szia!

        A lengővilla nem ér el odáig. A megoldás sokkal egyszerűbb: A motorkerékpárt sokat használták laza lánccal és a lánc kikoptatta a vázat, ami ettől selejtes lett.

        üdv!

        Komment


          #5
          Attached Files
          Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 júl. 26, 08:43. Oka: kérdés
          joshbono kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm a választ nagyfékdobos!



            ÓÓÓ köszönöm ApaE!

            Lefényképezem a vázszámot neked!

            Na ez a fajta megerösítés kellett nekem képekkel!!
            Egyébként szinter üzemben dolgozok,és takarítás közben láttam ezt a jelenséget mikor közepes lánggal pörköltem,és féltem hogy én csináltam valami kárt a megrendelő munkájában!!

            Ezer hála a képekért!

            Üdv Morb!

            Komment


              #7
              Nyugi az biztos hogy gyári!

              Komment


                #8
                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Lehetett gyári kialakítás.
                Mindíg tanul valamit az ember....

                Komment


                  #9
                  Sziasztok!
                  Bocsánat ,hogy bele kontárkodom a témába , de eszre vettem egy furcsaságot a rooney vázán !Ez biztos hogy TLF váz?
                  A TLF vázak nem így néznek ki mint ezen a képen is van? En úgy tudom ez az egyik típus jegye a TLF-nek ,de tévedhetek is a lengő villa tartó szögek azok másabbak mint pl:T1 !Ha tévedtem elnézést..

                  Click image for larger version

Name:	l.JPG
Views:	1
Size:	113.7 KB
ID:	131015
                  (bocsi csak ilyen képet találtam!)

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a TLF vázba a hátsó fék működtető tengely fix? mert én nem találtam meg a megoldást hogy hogyan is jön ki a vázból. A másik kérdésem hogy a láncvédő/lánckerék/lánc hármast hogy lehet szétszedni, és hogy ez egybe van a lengővillával? Ugyanis egybe lejött mindenestől, lengővillával együtt. Lehet csak a kosztól nem látom a megoldást.
                    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                    Komment


                      #11
                      A tokozásnál hátul kell lennie csavaroknak amivel a tokozás végét le tudod venni. Így láthatóvá válik a lánckereked és így már le tudod venni róla a láncot. A csövet is ki lehet venni amiben a hátsó tengely fut és tartja lánckereket.
                      Maga a tokozás nem szedhető tovább az egyben van a hátsó lengővillával. Még a perselyt tudod ki szedni belőle amiben a hatsó lengővillát tartó tengely fut, érdemes mert ha kotyog akkor abból bajaid származhatnak előbb vagy utóbb.

                      üdv, Odin

                      Komment


                        #12
                        Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lehet csak a kosztól nem látom a megoldást.
                        Szerintem mindkét helyen csak a kosz állja utadat.

                        A fék tengelye - ha igazak az értesüléseim - mindkét végén "szerelhető", azaz ha leveszed a működtető karokat biztos hogy ki fog jönni, de az is elég lehet ha az egyiket leveszed és a másik irányba kitolod. Sőt, miután elmosod még lötyögni is fog a tiszta váz furataiban a kopásoktól.

                        A lánckerék agyát egy rövid "cső" tartja. Kívül kell levenni a Seegert, így a csőtengely kicsúsztatható befelé, lejön az aggyal együtt. A vörös könyvben a 115. oldalon van leírva.
                        (Ez elméletielg így megy, gyakorlatilag nehezen fog átcsúszni.)

                        Mosd el a holmit, utána gond nélkül meg fogod látni Te is.
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #13
                          A seegert már levettem, akkor már csak a tengelyt kell kikocogtatni. Akkor a láncot is meg kell bontani az ideális helyen hogy lejöjjön. Ez ennyi? Belül nagyon retkes, a homokszórás kiviszi, vagy egy kis benzint kell neki adni?
                          You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                          Komment


                            #14
                            Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ez ennyi?
                            A láncot le kell venni, anélkül nehéz.
                            Ami "retek" belül van, az valószínűleg zsíros-olajos valami, keveredve porral. A homokszóró nem szereti se az olajat, se a gépzsírt, mert csak tapad rá a szóróanyag. Mosd el, utána meg a kinézet kedvéért lehet homokolni vagy gyöngyözni.
                            Aries88 kedvelte ezt.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #15
                              Eddig nem figyeltem de ma mosogatás közben előjött egy-egy gyűrű(kosár?) a váznyakon alul-felül. Ezek fixek vagy le kellene jönniük? Főleg ha a kúpgörgős csapágyakat akarom majd beapplikálni.
                              Click image for larger version

Name:	IMG235.jpg
Views:	1
Size:	187.0 KB
ID:	132913Click image for larger version

Name:	IMG236.jpg
Views:	1
Size:	188.2 KB
ID:	132914Click image for larger version

Name:	IMG238.jpg
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	132915Click image for larger version

Name:	IMG237.jpg
Views:	1
Size:	184.4 KB
ID:	132916 <-- erről van szó
                              You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X