Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia akkumulátor

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Mi a véleményetek erről az azzumulátoról? Mikor elhoztam a motort ez volt benne. A kék színű anyag elmarta mind a - mind a + vezetéket. Igy "önmagában" állt az akku nyolc évet. A cellák tetejéig volt benne folyadék. Felöntöttem desztillált vízzel és töltőre raktam. Szerencsére feléledt az akku.
    Viszont most azt vettem észre hogy ez a kék színű anyag újra kirakódik a csatlakozóknál. Lehet a töltéssel is gond van de sajnos még nem volt időm megnézni.

    Click image for larger version

Name:	P1060001.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	141475
    ptm004 kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      Azt értem hogy felveszi a töltést de tartja is?
      Amúgy a Pannónia a kürtön kívül nem kéri az akkut tehát ha tudsz műszakin állóhelyzetben világítást és dudát produkálni akkor többet 2 évig nem kell. (kivéve a chipmagazinosokat akik olyan antiautentikus vackokat akarnak üzemeltetni amikről álmodni a Pannónia gyártásának befejezése idején egyenes út volt Lipótmezőre.)
      ptm004 és Lemezjáték kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Feltöltés után egy hétel ment műszakira és a helyzetjelző, duda minden jól működött róla. Úgy hogy gondolom tartja.

        Komment


          #49
          Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az akkumulátorba ahol a vezetékköteg bemegy oda kellene gumigyűrű?
          Jók a szines kábelek !

          Komment


            #50
            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Amúgy a Pannónia a kürtön kívül nem kéri az akkut
            És a féklámpa? Nekem a normál égővel aksi nélkül nem volt hajlandó működni anno. Töltőtekercs kevés volt hozzá (még mindenféle elektronika nélkül, a gyári szelénnel)

            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            (kivéve a chipmagazinosokat akik olyan antiautentikus vackokat akarnak üzemeltetni amikről álmodni a Pannónia gyártásának befejezése idején egyenes út volt Lipótmezőre.)
            Kösz a célzást

            - - - Updated - - -

            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jók a szines kábelek !
            Nem tudom mi a bajod. Van narancs, narancs és van még egy narancs. Mind a három színes
            (ha baj van meg ott a multiméter megkeresni hogy helyik szín mi )
            wsievers és Lemezjáték kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              dkari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mi a véleményetek erről az azzumulátoról?

              Nem értek a villanyhoz (se) de ez a legjobb fajta - szerintem-már mint a szerkezete . Nem tudom miért de ez a "nagy légterü " forma sokkal tovább bírja . Nekem 10 évig volt a Ducattiban , és legalább 8 szor hagytam lenullázni -de mindig újra indult . Sehol nem sikerült szerezni -most én is egy ilyent vettem . Ja és az japán Bosch volt , teljes víztiszta dobozzal . Messziről látszott a szint .

              ( ha valaki tudna szerezni nekem - annak adnék valami pannóniás szuvenírt )

              - - - Updated - - -

              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              (ha baj van meg ott a multiméter megkeresni hogy helyik szín mi )
              ki az a multi méter ? Nem Ulti Péter ?
              sepy, Béla Rácz és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                ki az a multi méter ? Nem Ulti Péter ?
                Lényegében mindegy. A lényeg hogy tudja hogy a két véget egy vezeték köti-e össze vagy csak a levegő

                Komment


                  #53
                  Én sem értem, hogy joker milyen szines kábelekre céloz. Mindhárom kábel piros szinű, és az akku pozitívjára mennek így mindegy milyen szinű. Másik meg multiméter, de itt nincs rá szükség. Az előző mondat miatt

                  Komment


                    #54
                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kösz a célzást
                    Nem pont azokra gondoltam, hanem a laptop mobiltelfon GPS stb.
                    Ha megnézel egy akkoriban készült fantasztikus filmet nem nagyon gondoltak ilyesmire.

                    De ha így figyelmeztetsz!

                    Komment


                      #55
                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      (kivéve a chipmagazinosokat akik olyan antiautentikus vackokat akarnak üzemeltetni amikről álmodni a Pannónia gyártásának befejezése idején egyenes út volt Lipótmezőre.)
                      Én is köszi! nem elég hogy nem fénysebességgel mozgok, még tévedjek is el? és még ezzel is tartsam fel a forgalmat, hogy ide oda kanyargok?

                      Komment


                        #56
                        - - - Updated - - -

                        Béla Rácz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

                        Az akkumulátorba ahol a vezetékköteg bemegy oda kellene gumigyűrű?

                        [ATTACH=CONFIG]24881[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24882[/ATTACH]
                        Igen kell! 150 Ft/ db áron elérhető a börzéken, vagy a neten lévő webáruházaktól.
                        kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Köszönöm! Találtam egy robbantott ábrán ahol jelölik is.

                          Komment


                            #58
                            Vettem egy szaros 4,5 Ah-s riasztó akkumulátort 1500 Ft-ért, mert április elején mégiscsak műszaki lesz.
                            Kicsit meglepett, hogy ahogy volt beraktam és sokkal gyorsabban, erősebben gyújtotta a féklámpát, mint a 7,2-es Panasonic eddig valaha, a kürtszó élességéről nem is beszélve.
                            Ha egy szezont kibír, se nagyon érdemes ehhez a gyári gyújtáshoz ettől különbet venni, nagyon úgy tűnik...
                            sepy, Lemezjáték és 3 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              #59
                              4,5 Ah-s riasztó akkumulátort 1500 Ft-ért
                              Én is ezeket veszem,beüzemeléshez. Nincs vele gond.

                              Komment


                                #60
                                4,5 Ah-s riasztó akkumulátort
                                Gondolom 6voltos Pannóniához.Mert nekem az ETZ.hez van 4 amperos12 voltos.Az eget verő 2200ft volt!Amikor nem használom a motort az unokám elektromos mociját hajtja,elképesztő erővel!Még veszek egyet tartalékba viszem az oldaltáskába magammal hátha kell.Egy 9 Amperost meg az uncsiéba!Az is igen,,drága"6500ft!Zselés!Nincs gond a trutyival!Egyszerű rádugós sarus!Nincs szulfátosodás stb!Korszerű olcsó és bika!
                                dongos78, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X