Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia gyújtáskapcsoló

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia gyújtáskapcsoló

    Üdv Mindenkinek!

    Azokhoz fordulnék segítségért (elsősorban), akik vezetékeltek már újra Pannoniát. Sajnos van a gyújtáskapcsolómon 2 olyan pont is, ami a meglévő bekötési rajzon szerepel és vezeték is fut bele, de a kapcsolomón csak üres 'lyuk' van (nincs csavaros csatlakozó). Megnéztem már néhány rajzot. Az itt fent lévőn én nem megyek el (bocsánat a szerzőnek), másikon az akku és a kilóméteróra-világítás hiányzik. Ha találok jó rajzot, akkor meg a gyújtáskapcsolómmal nem egyeznek a bekötési pontok. Tettem fel ide néhány képet. Az első hármon hiányzik az a 2 pont (és az enyém is ilyen). A IV. fotón talán kivehető az egyik 'hiányzó' pont. Mondjuk a színes rajzon az áll, hogy 2 vagy 15/54, de szerintem így sem jó. Kérdésem az lenne (hogy mivel elég gyanús, hogy ezek szinte mindről hiányoznak) van-e valakinek egy ilyen 'hiányos' gyújtáskapcsolóra való teljes és könnyen értelmezhető kapcsolási rajza? Ha meg valamit csak én értelmezek rosszul, akkor mindenkitől elnézést kérek.
    Attached Files

    #2
    emu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Attached Files
      motorkami és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4

        Komment


          #5
          Megpróbálom a leírtak után és az újabb ábrák alapján még egyszer, de azért bevonom bátyámat is a dologba. Ő nagy szaki.
          Köszönöm a segítséget!

          Komment


            #6
            Üdv! Nekem az a problémám, hogy eltűntek végállás pontok és gyakorlatilag körbe lehet forgatni a kulcsot. Persze nem kapcsol semmit, csak a gyújtást. Nem mertem szétszedni a szegecseket. Ha valakinek volna elfekvőben szívesen cserélnék alkatrészre! Köszönöm

            Komment


              #7
              sricsi70, moncsi1990 és soveny kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Ezt találtam a legalkalmasabb témát a kérdésemhez:

                Gyártottak pannóniához plexiből, vagy bármilyen átlátszó műanyagból gyújtáskulcsot? Mert én most a sok lom között találtam egyet, de nem hallottam még ilyenről. Bár a műanyag formája nem annyira kidolgozott mint a sima fekete gyújtáskulcsé, de elég hasonló.

                Komment


                  #9
                  Nekem van ilyen kulcsom... Azt hittem egy ügyes házi buherálás...

                  Komment


                    #10
                    én is, de akkor ezek szerint nem valószínű

                    Komment


                      #11
                      Gyújtáskapcsoló!!!!

                      Én is elég sokat vacakoltam hasonló problémákkal. Aztán egyszer úgy döntöttem, hogy ott egye meg a fene. Mivel ugyis állandóan világítani kel, a parkoló fény nem igazán érdekel, így megfogtam és a gyújtáskapcsoló alatt összekötöttem a világítás derotjait.:-)))) Két előnye van.
                      1, nem felejtem el felkapcsolni. Ha beröffen a moci szépen békapcsól , ha le áll akkor ki kapcs.:-)))
                      2, a másik hatalmas előny , hogy esztétikailag sokkal szebb amikor menet közben szépen egyenesen áll a kulcs, nem pedig csálén.:-))) Ja , igen és akkor nem beszéltünk még a légellenállási tényezőről, ami mint a végsebesség, mint a fogyasztás terén óriási nyereség.:-))))))
                      Titus, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Nekem is állandóra van kötve a Yamahán a világítás gyárilag, kicsit azért zavar mert csak önindító van rajta, és ugye azt tanultuk hogy lámpával nem indítózunk mert nem szereti az akksi.
                        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                        Komment


                          #13
                          mi több, a fiam Hondáján is állandóra van kötve...tompított, + a 2 helyzet jelző.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok! Nem találtam kábelköteges topicot, talán ide illik a kérdés.
                            A fekete PVC vagy mipolán csövet hol lehet kapni? Mivel újítjátok fel a kábelek bekeményedett csöveit?
                            Bilux kapcsolóhoz való szürkét talált már valaki újat?

                            Komment


                              #15
                              Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Bilux kapcsolóhoz való szürkét talált már valaki újat?
                              Én szürke zsugorcsövet használtam zsugorítás nélkül. Nem tökéletes, de megteszi - főleg ha az ember olyan méretet választ, ami csak minimálisan nagyobb a köteg átmérőjénél + előtte megpróbálja láthatatlanná tenni a gyári hajtást a szélein (ugye csomagoláshoz laposra préselik/hajtják).
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X