Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr MT generátor

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dnepr MT generátor

    szervusztok
    valaki első ránézésre meg tudná mondani, hogy lehetséges, hogy a generátor fogaskereke csak ennyire van átfedésben a vezérmű fogaskerekével?
    elég szépen félrekopott. Ha sikerülne a helyére tenni talán még menthető, mert a fogak kétharmada még ép

    Click image for larger version

Name:	DSCN4206.JPG
Views:	374
Size:	691.5 KB
ID:	208950Click image for larger version

Name:	DSCN4207.JPG
Views:	340
Size:	722.3 KB
ID:	208951

    #2
    Hűha... Ezt valóban orvosolni kell.
    Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      http://www.ural-motos.com/restauration/dnepr-motor.JPG

      Komment


        #4
        Ahogy látom az uralban is és a dnepr-ben is a g-424-es generátor van, de eltér a fogaskerekük. Lehetséges, hogy ebbe tévedésből egy ural fogaskerék került?
        Csak a képek alapján gondolom...
        Az látszik, hogy a motor volt már felújítva, és az elektromos dolgokhoz is hozzányúlt az előző tulaj, mert valami érdekes fesz.szab van rajta....

        DNEPR............................................................................................... ..... URAL

        Click image for larger version  Name:	alternator_gear_dnepr.jpg Views:	1 Size:	23.0 KB ID:	208964Click image for larger version  Name:	alternator_gear_ural.JPG Views:	1 Size:	41.7 KB ID:	208965
        Utoljára szerkesztve a következő által: martonzsolt; 2018 jan. 10, 15:45.

        Komment


          #5
          martonzsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Csak a képek alapján gondolom...
          Szerintem tuti. ...........................

          Komment


            #6
            Kb. egyvonalban kell lennie. Ez így lerágja a vezérkereked. Hamar elmegy a hézag, és megjön a betonkeverő hang. Nem jó a fogaskereke. szerintem a K-750 dinamójának a kereke van rajta.
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2018 jan. 14, 17:23.
            Lemezjáték és emu kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Na, most hogy megrendeltem és megérkezett az új generátor fogaskerék, felkerült az Oltimer garage weboldalára egy utángyártott "high quality" verzió is.
              Gondoltam rákérdezek, lesz-e komplett fogaskerék szett is? A válasz: "Gears for Dnper are almost ready. Maybe next week I put them to shop"
              Lehet vége a kávédaráló hangnak? kiváncsian várom az árát........
              Amúgy ezt vettem az ukránoktól: kissé elnagyoltnak tűnik
              Click image for larger version

Name:	IMG_20180312_221201.jpg
Views:	189
Size:	631.9 KB
ID:	212187Click image for larger version

Name:	IMG_20180312_221230.jpg
Views:	179
Size:	593.3 KB
ID:	212188Click image for larger version

Name:	IMG_20180312_221325.jpg
Views:	200
Size:	609.1 KB
ID:	212189

              Lemezjáték, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                A lengyeleknél a lodzi börzén kapható textilbakelit vezérkerék, az a tuti szerintem. Vagy próbálgatni kell pár csapatot. Mivel a Nyiprónál nem lehet foghézagot állítani...
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  martonzsolt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amúgy ezt vettem az ukránoktól: kissé elnagyoltnak tűnik
                  Mert az is ... .

                  wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  lengyeleknél a lodzi börzén kapható textilbakelit vezérkerék, az a tuti szerintem.
                  Nos igen, azzal bizonyára csendesebb , és a textilbakelit elég tartós is .

                  Komment


                    #10
                    Ez a textil bakelit jól hangzik..... a neten nem találtam ilyet, ezek szerint csak a börzén kapni.... és gondolom minden magyar dnepr-ben ez van megint valami amiről csak én nem hallottam
                    A június 30-i Lodz-i börzére megy valaki, és hoz nekem? Valamit lehet tudni az áráról?

                    Komment


                      #11
                      A textil bakelit fogaskerékről jut eszembe a régi / 408 /- as Moszkvicsnak is bakelit volt a vezér kereke és csendes is volt.

                      Komment


                        #12
                        Ez lenne az?:
                        https://www.olx.pl/oferta/m-72-k750-...tml#8a908aa323

                        Komment


                          #13
                          Az enyémnek gyári van, az a gond, hogy ezek párba válogatott szinkódos alkatrészek voltak,manapság pedig az innen-onnan összeszedett gyári selejteket árulják. És azt, hogy a te blokkodba melyik fajta kell, utoljára az az ukrán tudta, aki összerakta a gyárszalagon a blokkot.
                          Például szokták kerülni a két és az ötlyukas vezérkerekeket, ha jól emlékszem, a K750 gyárija 6lyukas(küllős). Még valami: A vezérkerék öntöttvas, nem igazán tágul melegítésre, nem szeret nagyon feszülni a vezérműtengelyen.( láttam már szétrobbant vezérkereket) A főtengely kereke acél(lenne).
                          A bakelit kerékhez pl. eddzett acél kiskerék jár.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X