Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr ???

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dnepr ???

    Sziasztok!


    Tavaly év végén került hozzám egy papíron Ural motor, aminek szeretném megtudni a pontos típusát.

    Annyi már rénézésre is biztos számomra, hogy ez az Ural egy Dnepr, csak nem tudom eldönteni, hogy K650 vagy MT09-hez áll közelebb. Vagy esetleg ez a példány egy több darabból összeállított öszvér?
    Találok ezen modellek típusjegyeiről valami összefoglaló gyüjteményt?

    Click image for larger version

Name:	1345460985_430509866_7-URAL-M63-ELADo-.jpg
Views:	1
Size:	60.0 KB
ID:	155332

    Click image for larger version

Name:	1345460985_430509866_5-URAL-M63-ELADo-Pest.jpg
Views:	1
Size:	54.8 KB
ID:	155331

    #2
    Mint egy másik topikban ki lett tárgyalva, sok papíros Dnepr nincs az országban, ezért valószínűleg Dneprhez jutottál Te is Ural papírokkal, de én örülök neki.

    Komment


      #3
      Szia! MT-9 lessz ez. A tank és a rükverces váltó alapján egy késői változat. A K-650 elég ritka motor...eddig csak kettőt láttam nálunk.
      Gratulálok hozzá! Én is néztem ezt a motort régebben.
      Az MT-9 esekről elég sok könyvben van illusztráció, és leírás.
      A felhajtható hátsó sárvédő nem rávaló(K-750/K-650)...ahogy a sárvédőtartó pálca sem(MT-10).
      K-650:
      Click image for larger version

Name:	K-650.jpg
Views:	1
Size:	21.2 KB
ID:	134689
      MT-9:
      Click image for larger version

Name:	MT-9.jpg
Views:	1
Size:	94.7 KB
ID:	134690
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 febr. 24, 09:58.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Elf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Találok ezen modellek típusjegyeiről valami összefoglaló gyüjteményt?
        Nem fogsz. Esetleg a lengyel fórumokon nézelődhetsz...
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Köszönöm a válaszokat!


          Én is az MT09 felé hajlok, egyedül az zavart, hogy amit találtam róluk képeket, azok szinte mind kivétel nélkül indexesek voltak, ezen a járgányon pedig nincs.
          A másik bizonytalan tényező a tank formája. Ez a típus inkább a későbbi 12v-os motorok jellemzője volt. De lehet, hogy tényleg csak egy késői változat.

          Egyébként én is örülök a gépnek, függetlenül attól, hogy Ural vagy Dneper. Sőt halkan merem csak megjegyezni, mielőtt megköveznének, hogy ez a forma jobban is tetszik, mint az Uralé. De sajnos lesz még vele dolgom, ha tavaszra valami használható ménest szeretnék belőle összehozni, ami így full amatőr módon nem kis feladat lesz.

          Komment


            #6
            Az MT-10 en már ilyen tank van, az MT-9 en csepptank. Az MT-9-esnél a gyártás végén volt átmenet, az MT-10 nél nincs csepptank.
            Click image for larger version

Name:	névtelen.JPG
Views:	1
Size:	124.3 KB
ID:	134694
            Peter kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Üdv!Wsievers.Az útmutatásaid alapján ma beazonosítottam egy tyúkólban egy MT-9-et.Véletlen bukkantam rá traki váltó vásárlás közben.
              OdinHEM és wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Nosza...szabadítsuk ki!
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Van nekem egy eladó !
                  Jó sok pénzért vihetitek !!




                  Van nekem egy eladó ! Ócsón vihetitek !!

                  Komment


                    #10
                    Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jó sok pénzért
                    Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ócsón
                    Döntsd már el !
                    Beagle, Tamás78 és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Döntsd már el !
                      Előbb pontosítsuk,hogy mire szól az ajánlat: tyúkólra vagy Dnyeprre?

                      Komment


                        #12
                        Nem kéne feszegetni ez a kérdést.........én lehet hogy tudnám hogyan döntsek . A VAS kontra egy tyukólnyi kendermagos meg egy-két kakas

                        Komment


                          #13
                          madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Előbb pontosítsuk,hogy mire szól az ajánlat: tyúkólra vagy Dnyeprre?
                          Kizárólag a Dnepr-re szól !!! (Nem soká úgy is meghirdetem ,majd láthatjátok .)
                          A tyúkólamat nem adom !!!

                          Komment


                            #14
                            Üdv!Inkább az ól.Mostanában kóstolgatom az orosz motort.Beszéltem pár tulajjal.Mindenki arról regélt hogy meg van átkozva mióta a moci nála van.Gondoltam mind bogaras,megkérdeztem az asszonyt mármint az egyik tulaj asszonyát.Azt nyilatkozta:a nap értékelése ha nem rohadt le a motor jó nap, ha lerohadt szar.Kezdek ettől félni...

                            Komment


                              #15
                              Nem tudom !
                              Az enyém rendbe van hozva , amikor akarom indul ( na, nem első rúgásra ) ,menni nem merek vele ,mert nincs papírja .
                              nivaronin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azt nyilatkozta:a nap értékelése ha nem rohadt le a motor jó nap, ha lerohadt szar

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X