Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia fékpedál tengely zsírzógomb

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia fékpedál tengely zsírzógomb

    Üdvözlet!

    Tudna nekem valaki képet feltenni a fékpedál tengelynél lévő zsírzógombról? Hol van pontosan, hogyan áll? 6-os mint a többi? Gondolom hasonló mint az excenter tengelynél lévő, de megnézném eredetiben. 1960-tól már nincs a vázon ilyen ugye?

    Köszönöm.

    #2
    Tessék.Enyém 61-es és vanrajt.Click image for larger version

Name:	Kép0371.jpg
Views:	1
Size:	188.8 KB
ID:	134076Click image for larger version

Name:	Kép0372.jpg
Views:	1
Size:	186.9 KB
ID:	134077Click image for larger version

Name:	Kép0373.jpg
Views:	1
Size:	187.4 KB
ID:	134078
    kollarg, Iker József és kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Basszus, most nagyon lebuktam. Zsírzó a fékpedálnál??? Isten engem úgy segéljen én nem emlékszem, így nem is zsíroztam soha. Pedig utolsó darabig bontottam, szereltem össze, de nekem mégcsak nem is rémlik. Már nincs kedvem lemenni a pinyóba, de holnap feltétlen megkukkolom. Ennyire csak nem vagyok szenilis?? Vagy mégis??? Kezdek félni. Még a végén Anangyalkának lesz igaza, Ő állandóan a korommal van elfoglalva. Pedig a lenyugvó napnak is van ereje.:-)))))
      sepy, Iker József és smuk73 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Smuk 73, köszönöm a képeket! Az én információim ezek szerint tévesek.

        Komment


          #5
          Attached Files
          kollarg és Iker József kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm ApaE!
            Mégis csak jól tudom! Jó tanáraim vannak! Köszönet nekik érte!

            Komment


              #7
              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szerintem ugyanaz a méret, mint a lengővillán illetve a féklapon.
              Nekem csak ez a szutykos kép van most kéznél, de a pozíciója jól látható - smuk73 képein viszont tisztán látszik az alakja is.

              [ATTACH=CONFIG]13006[/ATTACH]

              '61-es "T1"-es vázszámú motorokon elvileg nincs már ilyen, "TLF"-en viszont lehet. T1-től viszont már nincs egyáltalán (se féklapon/lengővillán). ('Elvileg' = amit eddig láttam .)
              Akkor én most hogy hívjam az enyémet 61-es T1-váz és motorszámu adattáblán TLF és minden hejen van lengővilla,féklap,fékkar
              kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                smuk73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akkor én most hogy hívjam az enyémet 61-es T1-váz és motorszámu adattáblán TLF és minden hejen van lengővilla,féklap,fékkar
                Smuk73! Ne is törődj vele, nekem is ez a fajta "öszvér" jutott!! 51 évig esküdöztem hogy TLF-em van, - ez a váz-nyak-táblán irva vagyon - pedig T1-el kezdődik a motorszám is és a vázszám is!

                És én is "tele vagyok" zsírzó gombokkal!! fékdobokon, lengővillán, féktengelyen! és abba állapodtam meg magammal, hogy TLF-nek hivom továbbra is!
                OdinHEM, kollarg és smuk73 kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  smuk73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Akkor én most hogy hívjam az enyémet 61-es T1-váz és motorszámu adattáblán TLF és minden hejen van lengővilla,féklap,fékkar
                  Szervusz! Ez a kérdés nálam is előkerült - 1961. szeptemberi T1109... vázszámú a motorom, kicsit T1, kicsit TLF. Arra jutottunk, hogy olyan típus, ami a vázszámban szerepel. A többi alkatrészt Csepelen addig építették be amíg volt raktáron, így lehet például még megmaradt, "rózsás" állítókarú rugóstagom hátul.

                  Sajnos nem emlékszem az enyémen van-e a fékpedálnál gomb, a motorom pedig egy tárolóban van, ahova nem tudok bemenni olyan egyszerűen egy fénykép erejéig, de amint lesz rá módom én is csinálok egy fényképet.
                  De erős a gyanúm hogy van - ha már a lengővillára és a féklapokra jutott...
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #10
                    Hát nincsenek állmatlan éjszakáim amiatt hogy hogyis hívjam egyszerűen és simán le TLF-ezem "rózsás" hátsótelók,bakelitgombos oldaldobozok ugyhogy nekem marad ez.

                    Komment


                      #11

                      Komment


                        #12
                        T11071.... nu akkor év vége

                        Komment


                          #13
                          :-)))))
                          Tehát ahogy olvasom, nem vagyok olyan hülye mint gondoltam.:-))) Mivel az enyém 69-es így nem is lehet rajta semmilyen zsírzógomb. Lementem megtapogattam mivel elsőre nem láttam (jó a tapizó képességem) aztán felkapcsoltam a refit, eredmény ,nincs rajta.:-))))
                          Viszont tényleg felejtek. A lengő villának gyárilag is van (mondom 69-es T5H) vagy csak én barkácsoltam rá. Persze az is lehet (valami rémlik) hogy volt rajta eredetileg is, csak lecseréltem egy modern típusra.

                          Csak megemlítem, hátha más is profitál a dologból.
                          Mivel nekem H-s így ha jó a gumi a karbi, és a légszűrő doboz közt akkor általában a doboz alján csordogál, igen diszkréten az olaj ami ugye csak-csak vissza verődik a karbiból.
                          A sima T5-ön láttam már tálcát ami leviszi a légszűrőből a motor alá. Anno úgy okoskodtam , ha már a légszűrődobozba fel is verődik, ne a vázon ,motoron csorogjon. Így még festés előtt fúrtam egy likat a doboz legmélyebb pontjára , ahova drága kereszt fiam esztergányolt egy "pöcköt" amire feltudok húzni gumi csövet. Ezen szépen lecsorog a motor alá.
                          Remélem érthetően írtam.:-)))

                          Komment


                            #14
                            smuk73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            év vége
                            Mármint? T1 típus; 1, mint 1961 és 07, mint a legszebb nyári hónap (július).

                            Az egyes az már a sorszám eleje. 3 karakter van még a vázba ütve, ugye?

                            TUZI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ugye csak-csak vissza verődik a karbiból.
                            Csak alacsony és közepes fordulatszámon dolgozik vissza észrevehetően...

                            TUZI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Így még festés előtt fúrtam egy likat a doboz legmélyebb pontjára , ahova drága kereszt fiam esztergányolt egy „pöcköt” amire feltudok húzni gumi csövet.
                            Láttam hasonlót export T1-en, csak ott a légszűrő aljából kivezetve. Az elég gyárinak tűnt.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 jan. 03, 18:07.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #15
                              igen még 3.Akkor is második félév.




                              Kollarg!Egy hete jártam kishazádban egy padláskörúton Egy csomagtartónyi holmival tértem haza.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X