Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel 250, Pannonia váz- és motorszámozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel 250, Pannonia váz- és motorszámozás

    Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem,hozzájutottam 2db Pannonia vázhoz.Kaptam mellé három forgalmit,de csak az egyik való a vázakhoz.Az egy TLF de luxe.A másik két forgalmi nem tudom milyen Pannoniához tartozik.Ezt szám alapján be lehet azonosítani?Az utolsó két számot lehagyva a két szám:9/11-05 7/12-05 Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
    Utoljára szerkesztve a következő által: csabi31; 2013 jan. 22, 18:46.

    #2
    Hello! Ha jól értem,nincs benne a forgalmiba,milyen Pannonia? Ezen számok alapján évjáratot lehet meghatározni,ha minden isgaz 1969 XI. és 1967 XII.

    Komment


      #3
      Szia!Csak az van benne Csepel és a szám. A másikba pedig Csepel Pannonia 9.6 LE és a szám.Elmondásuk szerint csak Pannoniájuk volt.

      Komment


        #4
        Üdv! A félreértések elkerülése végett sokat segítenél, ha raknál fel képet a forgalmikról!

        Komment


          #5
          9,6 lóerős Pannónia volt? Nem tizenvalahány lóerősek voltak alapból?

          Komment


            #6
            Click image for larger version

Name:	DSC00546.jpg
Views:	1
Size:	182.5 KB
ID:	134371A kért képek!Click image for larger version

Name:	DSC00547.jpg
Views:	1
Size:	185.4 KB
ID:	134372
            Attached Files

            Komment


              #7
              dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              lóerősek voltak alapból?
              ..nem alapból---papirból
              mittom és dott kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Nagyon fúrcsa, hogy nincs előtte betú, de az adatokból itélve az egyik egy 1959-es TLF, a másik egy 1957-es TLT forgalmilya. Segítséget jelentene, hogy a kiállítás helye hol volt. Ha azonos és másnak van ugyanarról a helyről származó forgalmija, amiről szintén lehagytál a betűket, akkor következtetni lehete arra, hogy ott "így volt szokás".
                mittom kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Sziasztok!
                  A segítségeteket szeretném kérni. Egy ismerősőm vett egy forgalmit a 250-es csepeljéhez, de a számok nekem nem egyértelműen csepelre utalnak. Hozzáteszem nem értek a számozáshoz, de itt biztosan van hozzáértő aki tudna segíteni.
                  képek:
                  Click image for larger version

Name:	2013-03-27_05-53-48_767.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	134919Click image for larger version

Name:	2013-03-27_05-53-53_916.jpg
Views:	1
Size:	192.2 KB
ID:	134920Click image for larger version

Name:	2013-03-27_05-54-27_314.jpg
Views:	1
Size:	190.6 KB
ID:	134921Click image for larger version

Name:	2013-03-27_05-55-48_632.jpg
Views:	1
Size:	191.2 KB
ID:	134922

                  Ha esetleg a forgalmi mégsem csepelé, akkor tudnátok abban segíteni, hogy melyik típusé lehet?
                  Elöre is köszönöm!

                  Komment


                    #10
                    Hát a vázszám az T5-ösé, nem? T5/6, vagyis 1966-os T5-ös?

                    Komment


                      #11
                      Köszönöm, azt láttam hogy nem csepel, de ennyire nem ismerem a számozást. Az évjáratból is gyanus volt, csak megkért hogy kérdezzem meg itt a fórumon.
                      Szegényt csúnyán átverték.

                      Köszönöm a segítséget!

                      Komment


                        #12
                        soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hát a vázszám az T5-ösé, nem? T5/6, vagyis 1966-os T5-ös?
                        De bizony igen! Ez egy 1966-os T5-ös Pannonia forgalmi! Vélhetően az akkori irodai dolgozó csak addíg jutott,hogy Csepelen gyártották,tehát Csepel.....

                        Komment


                          #13
                          Így van ahogy írjátok: 1966-os (januári) T5-ösé a forgalmi és az adólap.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2013 ápr. 01, 20:45. Oka: A hozzászólás többi részét áthelyeztem a megfelelő témába! Figyeljetek erre is oda, egy téma egy téma! :D
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X