Közlemény

Collapse
No announcement yet.

GPS-t veteránra

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46

    Komment


      #47
      Az biztosan jót fog neki tenni !
      6V-on 3,5A, nem egy eget verő teljesítmény... azt hiszem a robeszok szabályzója is ezt csinálja(de javítsatok ki ha nem). A feladata meg nem sok, viszonylag stabil 12V előállítása párkorlátozó ellenállással ellátott LED-eknek. Nem baj ha "szőrős" a csak ne nagyon menjen 12V fölé

      tranzisztorok fajtája sem
      T1: NPN tökmindegy milyen, csak kapcsolóként működik
      T2: PNP ennek viszont bírnia kell legalább 5-6A mert ez kapcsolja a gerjesztőtekercset közvetlenül a pozitívra.

      A 2 ellenállás ami között a zener van kettős feladatot lát el. Egyrészt áramot ad a gerjesztőtekercsnek(részgerjesztés), illetve ezzekkel állítható be a generátor által leadott feszültség.

      Bocs a bénázásért de kissé berozsdásodtam, nem mostanában kellett ilyesmikkel foglalkoznom...
      Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2014 aug. 25, 19:08.

      Komment


        #48
        Csak úgy mellékzöngeként: Az Alpok túra előtt szereltem egy fix 5V usb aljzatot a 6V-os Mz-re a gps, és a kamera töltéséhez. Hibátlanul működött. 2 baj volt csak vele. A gps bírta a teljes napot töltés nélkül, a kamera meg nem vette fel a töltést usb-ről (persze ezt előtte itthon nem próbáltuk ki) ... :-)

        Amúgy telefontöltésre, és gps töltésére is tökéletes.
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Valakinek van tapasztalat ezen tartók bármelyikével?
          Egy Samsung Galaxy Ace telefont szeretnék vele néha feltenni a motorra GPS gyanánt. Ti melyiket vennétek meg?
          motorcycle phone holder | eBay

          Komment


            #50
            Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Valakinek van tapasztalat ezen tartók bármelyikével?
            Egy Samsung Galaxy Ace telefont szeretnék vele néha feltenni a motorra GPS gyanánt. Ti melyiket vennétek meg?
            motorcycle phone holder | eBay
            Ez a csipeszes cucc egy nagyobb kátyúnál a saját súlyától is lebakkan. Van ilyenem, és gyári formályában egy forintot nem ér. (a gömbcsuklót kiiktatva viszont jó lehet. A csipesz része elég jó)

            Ilyesmi zárt tokos is van. Ez elég jó és stabil. A gond csak az, hogy a galaxy S5 már nem fér el benne(bár van belőle több méret is, szóval a megfelelő kiválasztásával ez lehet nyerő)

            A legelső pedig ilyesmi volt, bár a felfogatását tekintve inkább az előzőre hasonlít. Ez is meglepően stabil és jól tartja a telefont(bár csak állítva) de ha kap egy pofont akkor repül a teló. (a strapafonom kétszer pottyant ki belőle. Egyszer menet közben... )

            Másról nem tudok véleményt mondani. A kormány nagyon ívelt részeire egyiket se lehet normálisan felfogatni. És, összegezve a tapasztalataimat, csak olyat érdemes venni ami közel van a kormányhoz. Ha a csukló rész után hosszú az már felejtős.
            (bár van egy olyan alsó részem ami dupla csuklós. Ezt telefontartó híján sose próbáltam, de ez elég masszív)
            Ricsi95D kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              Nem olcsó, de bevált.

              Konzol

              Tok

              A tokon van egy kis fül, amit egy karabinerrel még a kormányhoz szoktam kötni, így biztosan nem esik le a navi/telefon akkor se, ha a konzol valamiért feladná. Masszív, jól állítgatható szerkezet.

              Azt is vegyétek figyelembe, hogy a navigáció egészen rendesen zabálja az akksit. Képes fél-háromnegyed óra alatt lenullázni a telefon akksiját. Érdemes valami tartalék tápról is gondoskodni.
              Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2016 okt. 07, 07:44.
              Ricsi95D kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                Nem olcsó,
                ??? Egy nagyobb hamburger menü ára. Szerintem itthon is, kint még a tok is kijönne belőle.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #53
                  gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem olcsó, de bevált.

                  Konzol

                  Tok

                  A tokon van egy kis fül, amit egy karabinerrel még a kormányhoz szoktam kötni, így biztosan nem esik le a navi/telefon akkor se, ha a konzol valamiért feladná. Masszív, jól állítgatható szerkezet.

                  Azt is vegyétek figyelembe, hogy a navigáció egészen rendesen zabálja az akksit. Képes fél-háromnegyed óra alatt lenullázni a telefon akksiját. Érdemes valami tartalék tápról is gondoskodni.
                  Nem kötekedni akarok, de ez kb ugyan az, csak olcsóbb
                  És ez is jó és stabil. (na meg ezt is ki lehet kötni)

                  Komment


                    #54
                    Nem kötekedni akarok, de ez kb ugyan az, csak olcsóbb
                    Bocs, én csak azt ajánlottam, ami nálam bevált, és jól szolgál évek óta.
                    Fergusson és mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Frissítsük a témát! A mostani technikáknál / 12v esetén / nem olyan gond a navigáció mint pár évvel ezelőtt. Elegendő egy okos telefon egy vízhatlan tartóban a kormányra szerelni egy USB-s vízhatlan aljazatot és már mehetünk is! Kicsit finomítva a dolgot az aljazat elé feltétlen kapcsolót ajánlatos tenni. Az aljazatban van egy kis led mely jelzi ha áram alatt van ez egy kisebb akku esetén egy hosszabb állás után meglepetést okozhat / no szufla! /. Ami ennél fontosabb minden megállás után újra kell indítani a rendszert A ami talán még fontosabb ha bírja az akku álló helyzetben is lehet pl. telefont tölteni vagy lámpát üzemeltetni. A Guzziban akkora az aksi? hogy ez nem gond / 30-32 amper órás. Én tettem egy szivar gyújtós aljazatot az ülés alá mely pl. a matrac pumpám üzemelteti és szükség esetén 1 m- es kábele segítségével világítást tenne lehetővé. Gondolj el csak egy első izzó csere a vak sötétben. Szerencsére eddig erre nem volt szükség de jobb az Ördögöt riogatni. 6v esetén főleg a hatalmas teljesítmények miatt én még a külső akkus megoldást találom kivitelezhetőnek de itt megjegyzem nem vagyok elektromos fan. Én is kicsit követem a trendet van nap energiával tölthető 10.000 milli amperes kis aksim mely 3 tőltést kibír a telefonomra. No de mi van ha nem süt a nap ??, és nem jár a motor?

                      Komment


                        #56
                        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Elegendő egy okos telefon egy vízhatlan tartóban a kormányra szerelni egy USB-s vízhatlan aljazatot és már mehetünk is!
                        Má'meg' provokálod a békülést. Vízhatlan tapiteli tartó nincs. max ha nem esik eső cseppálló.

                        Komment


                          #57
                          Provokálom hát!!! Még akkor is ha nem haragszunk egymásra. Sajnos Csongrádon nem volt mód egy kicsit békülni de jó volt kis időt együtt tölteni beszélgetni Veletek. Különben az én gépemen a nagy plexit mögött a tartóm igen is jól tűri az esőt, igaz a Tiszába még nem próbáltam de azt a lehetőséget kihagynám!

                          Komment


                            #58
                            Javítom a megoldást! Most a jó meleg nyár kissé megviccelt és " abban a vízhatlan tartóban " hol nem kap hűtést a telefon megkukul. Minden képen olyan tartóba érdemes tenni , hogy érje a levegő legyen hűtése. Két alkalommal is így jártam és alig akart észhez térni a telefonom. Természetesen mindez akkor következik be mikor a legnagyobb szükség van rá mikor megy az ember a nagy semmibe.

                            Komment


                              #59
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              abban a vízhatlan tartóban " hol nem kap hűtést a telefon megkukul
                              A legnagyobb esőben pedig bepárásodik és nem látsz rajta semmit.

                              Komment


                                #60
                                Akkor a megoldás???? mert ramaty idő ide vagy oda a motoros megy és el akarja érni uti célját?!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X