Közlemény

Collapse
No announcement yet.

GPS-t veteránra

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    GPS-t veteránra

    Rákerestem a kulcsszóra, hogy ne indítsak ujra hasonló témát, és látom nem túlságosan népszerű köztetek a műholdas navigáció használata.
    A találkozón azonban ha minden igaz Sepy motorján láttam hasonló szerkezetet, ezért gondoltam megpróbálkozom vele én is.
    Fő szempont a költséghatékonyság volt. Komplett motorra szerelhető rendszereket lehet kapni, horror árakon persze, ezt a lehetőséget számításba se vettem.

    Adott volt egy autós GPS készlet tapadókorongos tartóval, ezt motorra rögzíteni nehézkes ugyebár. További kellékek:
    Click image for larger version

Name:	P1010097.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	157043 Szivargyújtós töltő (Mini USB) 300 pénz volt az ónodi vásáron a minap, némi vezeték + biztosíték foglalat, 10 vagy 15 amperes biztosíték, gömbfejű adapter a készülékhez (szabvány minden Garmin Nüvi - Zümo típushoz), kormányszorító bilincs (ez egy kis gépmunkát igényelt), szigetelőszalag, zsugorcső, saru, szivargyújtó ajzat - talán ez volt a leg "húzósabb" tétel 850 forint...

    A bilics változatosan elkészíthető. Kinek mi van otthon. Jelen esetben egy félbevágott collos cső szolgált alapanyagúl, fülek ráhegesztve, festve, stb.
    A tartószár egy gömbcsapból készült:
    Click image for larger version

Name:	P1010098.JPG
Views:	1
Size:	130.3 KB
ID:	157044 Wsievers biztosan be tudja azonosítani a még előző munkahelyemről táskanehezéknek elcsórt alkatrészt. A feje 17mm szabvány átmerőjü.

    Click image for larger version

Name:	P1010115.JPG
Views:	1
Size:	93.7 KB
ID:	157045 Festve, lakkozva. (22mm-es kormányra)

    Ezek után hajtottam egy tartófület a szivargyújó ajzatnak, amit a légszűrőházra rögzítettem:
    Click image for larger version

Name:	P1010102.JPG
Views:	1
Size:	188.7 KB
ID:	157046Click image for larger version

Name:	P1010103.JPG
Views:	1
Size:	156.6 KB
ID:	157047

    Filóztam a dolgon, de végül az ajzat háza (test) ment az akku negatívjára közvetlenül, a pozitív szál a biztosíték közbeiktatásával a féklámpa gyújtáskapcsolótol visszajövő ágára került:
    Click image for larger version

Name:	P1010109.jpg
Views:	1
Size:	198.0 KB
ID:	157048Így csak gyújtáson van áram alatt a szerkezet.

    Az első jelek bíztatóak:
    Click image for larger version

Name:	P1010110.JPG
Views:	1
Size:	123.7 KB
ID:	157049

    Felerősítettem a tartókart. Mivel nem bolti cucc ragasszunk bele egy gumibetétet, nehogy felsértse a kormány krómozását. Szerencsére a gömbfej miatt jól finomhangolható a képernyő:
    Click image for larger version

Name:	P1010117.JPG
Views:	1
Size:	118.6 KB
ID:	157050Click image for larger version

Name:	P1010118.JPG
Views:	1
Size:	174.2 KB
ID:	157051 A használaton kívüli Mini USB fejnek fúrtam egy lyukat a kormány konzolon.

    Nem motoros GPS, ezért a képernyő nem minden irányból látható jól, nem elég kontrasztos. Viszont van rajta Jack-dugó, ami fulessel a sisak alatt igen jól hallhatóvá teszi az utasításokat. Csak nagyritkán kellett rápillantottam a képernyőre. Az első tapasztalataim tehát jók voltak. A minap már meg is jártam vele a Kékestetőt!

    Bár ez egy jó kis túra volt mindenféle navigációtol eltekintve is...
    sepy kedvelte ezt.

    #2
    Pofás kis rendszer lett


    De ezzel nem teljesen értek egyet:
    Komplett motorra szerelhető rendszereket lehet kapni, horror árakon persze,
    Én 1800ft-ért vettem tartót, és nem is a legolcsóbbat(természetesen Kínából, ugyan azt amit itthon minimum 2x ennyiért adnak). Persze, csak jó érzés a félig saját gyártmány, de azért a képekből ítélve kelletett pár óra az elkészítéséhez

    Tápellátás megoldást meg láthattad, azt párazáz forintból hoztam ki. (annak is feltöltöttem a nyáktervét)
    Mondjuk a szépen dobozolt igényesebb megoldás kicsit drágább lesz az 500ft-os doboz miatt.
    Lemezjáték, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Én személy szerint a telom szoktam használni gps-t . Igaz mivel a vas 6v még a töltés nincs megoltva.

      Komment


        #4
        Wsievers biztosan be tudja azonosítani a még előző munkahelyemről táskanehezéknek elcsórt alkatrészt.
        Ezért volt kevesebb a szállításnál a darabszám...De a horganyzás után kellett volna elvinni.
        sepy és Tequila kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Én ezért tettem egy 12v-os riasztó akkut és arról lehet közben tölteni a gps-t és ha megállunk a mobilt is. Még nálam is finomításra szorul igaz az átalakítón is gondolkodom igaz az csak menet közben üzemel csak míg ez álló helyzetben is használható.
          Tequila kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Igor, Tequila és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szerintem Tequila a komplett motoros navigácios készülékre gondolt, amit lehet kesztyűben böködni, telefont és sisakhangosítást hozzáintegrálni, vízálló, rázásálló, rögzítések, stb., pl. Garmin vagy Tom Tom. Azok tényleg jó sok pénzbe kerülnek, akár többszázezer forintba is.
              Lehet. Úgy kicsit másabb a helyzet.
              Én a telefonomat használom. Motoros kesztyűben az is működik(na meg normális bőr kesztyűben minden érintőképernyő működik). Igaz a vizet nem bírja. De a rázkódást igen.
              De ha valakinek komoly igényei vannak szerintem akkor is teljesen felesleges GPS-t venni.
              Nem akarok reklámot(főleg hogy van olcsóbban is) de itt van például ez:
              DOOGEE DG150 3.5-inch 512MB RAM MTK6572W Outdoor Smartphone - €66.67
              Szerintem többet tud mint egy 6 számjegyes összegbe kerülő GPS. Maximum annyi a hátránya hogy kisebb a képernyője.
              De mondjuk egy motoros GPS rendelkezik ilyen ütés és vízállósággal? Főleg egy 15000ft (fentebb linkelt telefont ennyiért is be lehet szerezni)körüli(egyáltalán 15k körül lehet kapni motoros GPS-t?)

              Véleményem szerint a GPS-nek nem igazán van jövője. Okos telefonokban van GPS modul, tabletekben van GPS modul...

              Bluetoth headsethez meg még csak okos telefon sem kell.
              Szóval ki lehet hozni egy jó motoros navi szettet viszonlyag olcsón is
              Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 aug. 10, 17:20.
              CZsolti kedvelte ezt.

              Komment


                #8

                Komment


                  #9
                  Tapasztalatom nincs. De azt mondják egész jó (bár mostani viszonylathoz képest már elég gyér a tudása, de kb annyit tud mint az én mostani telefonom)
                  Androidos telefonokra 1000+1 GPS progi létezik. Én Sygic-et használok. Azt "megveszed", aztán már csak egy wifi kapcsolat kell, kiválasztod a kontinenst, aztán az ország térképét és letöltöd amit akarsz Programot frissítik elég gyakran, ezzel együtt a térképeket is. No meg sok-sok hasznos funkció.
                  És persze ezzel(és még sok más hasonló progival) mobilnet kapcsolat nélkül is működik a GPS. Annyi hogy először elég nehezen talál műholdakat. Aztán ha már megvan a kapcsolat akkor megy zökkenőmentesen.

                  (Persze az internetről mindent be lehet szerezni...)
                  Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 aug. 10, 19:37.

                  Komment


                    #10
                    hogyan lehet benne frisíteni a térképeket?

                    Gondolom torrentről.

                    Komment


                      #11
                      demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Gondolom torrentről.
                      Sygic torrent verziót letöltöd, na az úgy van törve hogy ugyan úgy tudod frissíteni mint ha kifizetted volna.

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          csak tablet. Az meg nem tud GPS-t. Asszem'.
                          Van, amelyik tud
                          Bár motoron, főleg egy Pannónián kicsit furcsán mutatna, de autóban elég kellemes lehet azzal a GPS
                          (bár ismerős elmondása szerint, aki azt használ kocsiba naviként, a szélvédőre nem érdemes tenni, mert az már túl sokat takar. Szóval marad a középkonzol, csak akkor meg azt takarja el )

                          Komment


                            #14
                            "Véleményem szerint a GPS-nek nem igazán van jövője. Okos telefonokban van GPS modul, tabletekben van GPS modul..." Ott a pont!!!

                            Ezen a tableten amin gépelek (Huawei-Vodafonos ) és androidos, alapból van navigáció és van egy okos alkalmazás, amely a sebességmérőket is jelzi. Mindezt ingyen és legálisan. A navigáció havonta frissíti magát.

                            Természetesen GPS-modulos a tablet. Lesötített képernyő mellett is szépen navigál. Elfér a belső zsebben, vagy egy kényelmes tartón a szélvédő mögött.

                            Na nem reklámozom tovább. Nekem másra nincs szükségem csak egy jó térképre, ha megyek valahová.

                            Komment


                              #15
                              Én 1800ft-ért vettem tartót, és nem is a legolcsóbbat (természetesen Kínából, ugyan azt amit itthon minimum 2x ennyiért adnak).
                              Ezt is csak addig tudjuk megtenni, amíg még vannak erőforrásaink hozzá. Lokalista vagyok. Nem tetszik az "átlagosan ezernégyszáz kilométert utaztatunk egy sárgarépát, mire az asztalunkra kerül" hozzáállás... Habár ez már Hyde parkos téma, nem is firtatom tovább.

                              csak jó érzés a félig saját gyártmány
                              Ez bizony nagyon igaz!

                              Tápellátás megoldást meg láthattad
                              Aki ért hozzá, annak más, de én 6V-os motornál nem tudtam volna megoldani.

                              horganyzás után kellett volna elvinni.
                              De nem bírtam várni! Kellett nem érted?!

                              Véleményem szerint a GPS-nek nem igazán van jövője. Okos telefonokban van GPS modul, tabletekben van GPS modul...
                              Na itt a gond velem. Én a telefont telefonálásra, a GPS-t "odatalálásra" használom. (Tabletet még nem is láttam...)
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Tequila; 2014 aug. 10, 22:11.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X