Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OT rendszám megszerzésének módja

Collapse
X

• Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

• mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindez 92-előtti..........................................
    Igen salnos en is ugy jartam a TLF -el mar nemtudom pontos datumat (89-90 korul) de meg kezzel irt adasvetelivel akkor szerintem mas nem volt 2 tanuval vettem meg soem lett at irva termeszetesen a motor nem volt mukodo kepes .Maj amikor csinaltam jo tiz evre ra nem volt ervenyes .orokosodesi stb. Sajnos a tesom intezte es nem elegge mozog otthonosan a temaba es a motorkulit nem foglalta bele hiaba vilt a forgslmijaba a motornak hogy vontathatja a xy rendszamu vontatmanyt meg sem volt eleg .Igy van egy hatalmas szoba diszem bar az egesz szerelveny e celt fogja szolgalni meg masik ket motorral egyutt

Komment

• mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mindez 92-előtti..........................................
      Sejtem mire gondoltok.. Az adásvételi 1992 előtti gondolom

Komment

• Az ilyesmi felejtős,mert nagy bokaütés származhat belőle!Senkinek nem hiányzik egy bírósági procedúra,okirat hamisítás váddal.Csak arra gondoljatok,hogy hányadik személyi igazolványotok már azóta és mindnek emlékeztek e a számára?Legjobb mind a két lábbal a szilárd talajon állni!

Megértem azt,hogy ebből a minden logikával szembemenő és nem életszerű törvénygubancból,próbálja az ember keresni a kiutat,de inkább küzdeni kellene érte,hogy változás legyen,-én bármikor benne vagyok!

Komment

• Változás a muzeális minősítésben
          Totalcar - Sajtóközlemény - Drágul a muzeális minősítés, egyszerűsödött az OT rendszám kiváltása

A fővárosi és megyei kormányhivatalok működésének egyszerűsítése érdekében törvényt hozott a Parlament, melynek értelmében módosult a közlekedési igazgatási feladatokkal összefüggő hatósági feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 382/2016. Kormányrendelet. E rendelet 5/B. paragrafusa alapján „A Kormány a Magyar Autóklubot jelöli ki a muzeális minősítő bizottságok tevékenységével kapcsolatos közlekedési hatósági feladatok ellátása tekintetében” 2020.január 1-től.

A fővárosi és megyei kormányhivatalok ehhez kapcsolódó hatásköre átkerült a Magyar Autóklubhoz, a hatósági feladatokat a minősítő bizottságban az Autóklub látja el. A változás a minősítést igénylők számára több minősítési időpontot és rugalmasabb MMB naptárt biztosíthat. A minősítésre jelentkezés formája és feltételei nem változtak, arról részletesen a www.autoklub.hu/oldtimer oldalon lehet tájékozódni.

Változik a muzeális minősítés díja

A Muzeális Minősítő Bizottságot alkotó szervezetek a - jelentősen utoljára 2011-ben módosított – díjak rendezése mellett döntöttek, melyre az eközben eltelt időszak humán költségeinek erőteljes emelkedése ad okot. A táblázatban megjelölt díjtételek 2020.02.17-től érvényesek.
          Minősítés fajtája 2020.02.17-től érvényes
          nettó bruttó
          Muzeális jellegű jármű előminősítése: VÁM-eljárást megelőzően / forgalomból átmeneti időre történő kivonása alkalmával 11 155 Ft 14 167 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: Személygépkocsi 30 665 Ft 38 944 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: Személygépkocsi pótkocsija 26 870 Ft 34 125 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: tehergépkocsi és vontató / speciális gépkocsi 34 517 Ft 43 837 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: tehergépkocsi és vontató / speciális gépkocsi pótkocsija 29 917 Ft 37 995 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: Különleges jármű / harci jármű 59 645 Ft 75 749 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: motorkerékpár / motorkerékpár oldalkocsija 15 772 Ft 20 031 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: Segédmotorkerékpár / motorkerékár pótkocsija 9 907 Ft 12 582 Ft
          Jármű muzeális jellegének megállapítása: Oldalkocsis motorkerékpár 23 219 Ft 29 487 Ft
          Muzeális jellegű jármű okmányának pótlása (1 db) 2 990 Ft 3 797 Ft
          Muzeális jellegű jármű azonosítási (regisztrációs) táblája 3 352 Ft 4 257 Ft
          F.I.V.A. minősítés honosítása 6 630 Ft 8 420 Ft
          Rugalmasabbá vált az OT rendszám kiváltása

A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. kormányrendelet 2020.01.01-től lehetővé teszi, hogy az OT rendszám kiadása a járási (fővárosi kerületi) hivatalokban (kormányablakokban) is kérelmezhető. Korábban ezt csak a XIII. kerületi (régi nevén Központi Okmányiroda) Hivatalnál tehették meg az igénylők, ezt váltotta fel az érvénybe lépett jogszabály szerinti feladat elosztás.

A hatályos paragrafus idézete:

1/A. § Az ország területére kiterjedő illetékességgel a járási (fővárosi kerületi) hivatal hatáskörébe tartozik

a) az „OT”, „P” és a „Z” betűjelű ideiglenes rendszámtábla kiadásával, ...kapcsolatos feladatok ellátása.

Komment

Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X