Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépjármű átiratás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    találdki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jó napot!! nekem egy pannonia tlf em van. papírok nélkül. hogyan lehetne átiratni??
    Nem egy bonyolult dolog :megcsinálod szépen a motort , kiutaztok (motorral együtt ) Német országba --ideigenessen bejelentkezel az imerősöd lakcímére --beviszitek a motort (vizsga , papirok ez meg az ) aztán hazajöttök .Motor a neveden , friss vizsga ---mi kell még ?

    Ha nem tudsz bejelentkezni -de valaki ,kint ezt a saját nevére végigviszi neked , akkor még itthon a nevedre veszed .

    Nem egy bonyolult dolog -

    Célszerü 6 db motorral végezni a dolgot -annyi fér egy Ducátóba --így költséghatékony a művelet .
    stalker, UK és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Összedobjunk egy szállítmányt? :P De kinek van Ducátója?
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #18
        .....
        chemotox kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          chemotox kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Az én Uralomat is kell majd vinni, és a lebonyolításban jelentősen tudok segíteni...!
            wsievers kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Üdv!
              Gondoltam megosztom veletek örömömet, ma sikerült hivatalosan is visszahoznom az "életbe" a paripát,(T5, 64') . Szürke forgalmim volt, rendszám nem, adásvételi láncolat igen. Ma kisebb harcokkal lett rendszám meg minden.
              Zoltan, pepita19 és 8 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Üdv Reed!
                Végre van pozitív hír is a bürokrácia sötét bugyrairól szóló rengetegben!!! Gratulálok!
                Nehéz volt végigcsinálni a folyamatot? Kiszemeltem egy ES MZ-t, ami hasonló "irat-állapotban" van, mint a Pannoniád. Szürke forgalmi, forgalomból végleg kivonva, adás-vételi megköthető a forgalmi szerinti tulajjal, rendszám nincs. Csak nem tudom, mennyire érdemes megvenni, mennyit kell vívni a hatóságokkal annak érdekében, hogy aszfalton is gurulhasson...

                Komment


                  #23
                  dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szürke forgalmi, forgalomból végleg kivonva, adás-vételi megköthető a forgalmi szerinti tulajjal
                  Mit akarsz még ettől többet? Ennél simább és 1szerűbb dolog nem túl sok van.
                  Beagle és kollarg kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Úgy legyen!
                    Csak nincsenek túl jó tapasztalataim az okmányirodákkal kapcsolatban. Ha egy sima gépkocsi átírásnál akadékoskodnak, akkor egy ilyen esetben nem várok túl sok jót tőlük...
                    Mindegy, úgy döntöttem, belevágok. Végülis a motor nincs olyan rossz állapotban, a motorja elvileg üzemképes, esztétikailag kell kicsit gatyába rázni... Különben is, ennél ideálisabb már tényleg csak az lehetne, ha érvényes forgalmija lenne. az meg ugye hozzátesz egy "0"-t az eladó veterán motorok árához...

                    Komment


                      #25
                      Vágjál neki nyugodtan. Ezt az ügyet simán át kell hogy vidd a bürokrácia útvesztőjén.
                      Mi itt vagyunk és szorítunk neked!

                      Komment


                        #26
                        dongos78, Szia ! Kérlek az " alapínfórnációk " rovatba írt bemutatkozásod, tedd át az megfelelő ( bemutatkozás ) rovatba. Ott többem megfogják találni. Te egyébként rokona vagy a szintén gödöllői " dongozok " nak ? ( Bár az ékezetek hiánya,vagy megléte más értelmet is adhat a névnek.)

                        Komment


                          #27
                          Nem vagyok rokona az említett tagnak. Köszönöm az észrevételt, módosítani fogom az adatlapomat!
                          ... Még a motorral kapcsolatban, felmerült még egy kérdés. A hétvégén elmentem, megnéztem a kiszemelt vasat. Szürke forgalmija van, a motorszám, alvázszám egyeznek. Ránézésre nincs olyan rossz állapotban a gép, viszonylag könnyen életre kelthetőnek tűnik. A motor átforog, sebességeket veszi, nem hiányos, stb.
                          VISZONT! Az adás-vételin 3 betű-3számos rendszám van feltüntetve, viszont szürke forgalmija van! Ez hogy lehet? És a szürke forgalmiban van a bejegyzés, mely szerint 2011-ben végleg kivonták a forgalomból. Nem gyanús ez? Így nem zöld forgalminak kellene lennie?
                          Előre is köszönöm!




                          ..nagy béna vagyok, de esküszöm nem találom, hogy hova kellene írnom a bemutatkozást, nem találom a bemutatkozás rovatot..
                          Még böngészek, és kérlek segítsetek a felvetett problémában! Lehet szürke forgalmis egy 2011-ben kivont BBB-SZSZSZ rendszámos motor?

                          Komment


                            #28
                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            hogy hova kellene írnom a bemutatkozást
                            Bemutatkozás :Sztem ide vhova...



                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            mely szerint 2011-ben végleg kivonták a forgalomból
                            Ezek szerint nagy valószínűséggel már a KEKKH számítógépes adatbázisában is szerepel a motor,nem csak a papíralapú kartonokon,és így még könnyebb az ismételt forgalomba helyezés ügye az okmányirodában. Lehet 3betű-3szám rendszám a régi forgalmiban (nekem is van ilyen),mikor bevezették a kötelező rendszámcserét a 2betűsről a 3 betűsre még nem volt kötelező forgalmit cserélni.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: madorka; 2013 febr. 25, 15:09.

                            Komment


                              #29
                              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lehet szürke forgalmis egy 2011-ben kivont BBB-SZSZSZ rendszámos motor?
                              Igen lehet, mégpedig ha '91 körül járt utoljára műszakin és kapott új rendszámot, akkor még nem került elektronikus nyilántartásba csak a forgalmiba bejegyzésre. 2011-ben pedig jelentősége sem volt kivonatni, hisz amúgy sem volt forgalomban, épp ezért írták csak be a szürke forgalmiba. Mást nem is tehettek volna, mivel nem volt nyilvántartásba véve.

                              Komment


                                #30
                                Így már világos, köszönöm szépen!
                                Végülis az eladó számomra nem tűnt rossz szándékúnak, vagy sumáknak.
                                Csak amiatt gyanakodtam, hogy ő is megvette, és valamiért nem is foglalkozott a motorral egy percet sem. Ugyanúgy, még az évtizedes kosz is rajt van. Emellett a leírt papír-állapotok gyanússá tették ezt a dolgot...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X