Közlemény

Collapse
No announcement yet.

"Normál" rendszámos motor vétele, OT rendszámmal átíratása?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    "Normál" rendszámos motor vétele, OT rendszámmal átíratása?

    Tanácsot szeretnék kérni a következőben: adott egy érvényes magyar okmányokkal rendelkező, 32 éves motor.
    Megtehetem-e azt,hogy szabályos adásvételivel megvásárolom, majd elviszem OT minősítésre, utána műszakira és OT rendszámot kérek rá anélkül, hogy előtte átírattam volna "simán".
    Magyarul nem viszem el eredetvizsgára,nem megyek az okmányirodába,hogy csináljatok nekem új forgalmit az UXX-999-re hanem egyből OT-ra viszem és csak utána okmányiroda?

    #2
    Fogalmam sincs de úgy gondolom, hogy ez Magyarország, tehát mitől lenne egyszerű, nehogy már megspóroljál némi illetéket.
    tudomásom szerint az OT vizsga nem átírható, hanem a vásárlás után újra kell minősíttetni, vagyis úgy gondolom, hogy a régi tulaj nevén lévő motorra szerzett OT vizsga nem átírható.
    Úgy tudom nálatok is a Punik László az illetékes minősítő: 30-497-37-45
    hármaska, sepy és zahi kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm! Igen,Laci az illetékes nálunk is.
      Tudom,hogy az OT minősítés nem átíratható,de ez a gép még nem minősített.

      Komment


        #4
        Az az út, amit leírtál, járható. 2010-ben vásároltam egy T5-ös Pannóniát, amihez volt három betűs rendszám és új zöld forgalmi. Felújítás után elvittem Szegedre OT vizsgára, utána Kecskemétre, hatósági műszaki vizsgára. Majd Budapestre utaztam OT-s rendszámért, a régi rendszámot ott el is kérték. Így nem kellett elvinnem eredetiségi vizsgára sem. Budapesten a nevemre írták a motort.
        Üdvözlettel: Szőrös
        hármaska, Ricsi95D és Titus kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szerintem is megoldható. Vidd magaddal az adás-vételit, ne a régi tulaj nevére szóljanak az új papírok. Forgalomból ki van vonva? Rendszám nélküli gépeket is OT-ztak, szerintem nem kell előtte átíratni. De ha valaki máshogy tudja az szóljon.

          Komment


            #6
            Csak úgy tudod megoldani, ha a mostani tulaj végleg kivonja forgalomból, és már a kivont motort veszed meg. (szerintem)
            -forgalomban levő járművet 15 napon belül át kell íratni. Átíráshoz szükséges az eredetvizsga, és biztosítás, stb.
            -ideiglenesen kivont jármű az átíráskor automatikusan visszaállítódik forgalomba, így ez se játszik.
            Lemezjáték kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Kedves Ricsi95D! Az OT vizsgálat helyettesíti az eredetiségvizsgát. Tehát addig nem kell átíratnod. Viszont van egy határidő az átíratásra (15 nap), tehát az eladóval úgy egyezkedj, hogy a dátum a minősítés előtt pár nappal legyen. ha van vizsgája, akkor addig bejegyzett üzembentartóival lehet nálad. Tehát nem egyszerű, de kisakkozható. Végleg kivonni nem lehet- csak bontási igazolással. Ez pedig itt nem cél.
              hármaska és Titus kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Köszönöm mindenkinek a választ! Úgy néz ki nem lesz ilyen gondom,valószínűleg eladják azt a motort.

                Komment


                  #9
                  Motorkerékpár végleges kivonásakor NEM kell bontási igazolás. A motor szabályosan marad nálad. Innentől nem ketyeg a 15 napos határidő adásvételnél.
                  hármaska, Lemezjáték és kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!

                    Remélem nem érzitek majd felesleges kérdésnek, de az OT vizsga a rendszámon és olcsóbb fenntartási díjakon kívül miért érdemes?
                    Ha van egy motorom ami tipustiszta, de látszik hogy használták mert kopott (nem szétrohadt, hanem karban tartott), és nem akarnám újrafesteni, újrakrómoztatni, akkor OT-ztatható-e?

                    Peti

                    Komment


                      #11
                      petiv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      és nem akarnám újrafesteni, újrakrómoztatni, akkor OT-ztatható-e?
                      Emberfüggő !
                      Vajon az a veterán:ami újra van gyártva?Modern szerszámokkal,modern anyagokból gyárinál jobb minőségben vagy az ami:eredeti festésű valósan használt és kopott megőrzött szerkezet...........
                      Hiába tetszik a felújított ,véleményem szerint a megőrzött az eredeti : megismételhetetlen szerintem erre gondolj!!!!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Egy napi használatra alkalmas, karbantartott, tiszta, de nem korrodált gép még könyebben átmegy a minősítésen, mint egy zsír új alkatrészekből összerakott. Ezt hallom mostanság.

                        Komment


                          #13
                          Léghűtés eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          még könyebben átmegy a minősítésen, mint egy zsír új alkatrészekből összerakott. Ezt hallom mostanság.
                          Végre eljutottunk oda, hogy nem a csilli-villi agyon krómozott és polírozott gépek kaphatnak OT rendszámot?

                          Komment


                            #14
                            Dehogyis. Csilivili párti most is a minősítés. Tavaly egy 8000-kmt futott TS 125 Mz nem ment át, pedig teljesen gyári, szép állapotú volt. Azt javasolták, hogy fessék újra, és krómozzanak újra mindent. Úgy hogy ezeknek semmi baja nem volt. Miskolc...
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Erre nem lehet gombot nyomni csak háborogni beigazolódik nem az eredetiség hanem a pénz számít sajnossssss ez a veszteség. Miért eredeti egy agyon javított / még ha komoly szakmai munka van mögötte akkor is /. Nem eredeti állapotú hisz ma készült.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X