Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elveszik-e a szürke forgalmi engedélyt átiratáskor?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Köszönöm a választ! Gondolom, hogy a BM-től kapott adatlap egyenértékű lehet a forgalmi engedéllyel, ennek az igénylésének mi volt a pontos menete? Hova és milyen kérvényt kellett benyújtani, illetve kb mennyi idő mire megjön? Sajnos annyi ideje húzódik ez a hülyeség, hogy lassan lejár az eredetvizsgám, de inkább azt fizetem be kétszer minthogy odalegyen a forgalmim.. Kérdeztem az egyik ügyintézőtől a közjegyző által hitelesített másolatot de ő maga se tudta, hogy elfogadhatja-e..

    Komment


      #32
      your_name_here eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kérdeztem az egyik ügyintézőtől a közjegyző által hitelesített másolatot de ő maga se tudta, hogy elfogadhatja-e..
      Győrött elfogadták, és mivel a szabályok és törvények az országhatárokon belül egységesek Miskolcon is el kéne nekik. Ha nagyon nem akarják vidd el egy másik városba az ügyet. A szürke forgalmit pedig hagy otthon, nehogy tényleg elvegyék. Én műszakira is a másolatot vittem, nehogy kiszakítsák nekem azokat a megsárgult lapokat belőle.
      movisz és your_name_here kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Győrött elfogadták, és mivel a szabályok és törvények az országhatárokon belül egységesek Miskolcon is el kéne nekik..
        Nagyon köszönöm a választ! Akkor úgy néz ki ez lesz a legcélszerűbb megoldás! Esetleg azt még szabad megkerdeznem, hogy kb milyen régen történt? Eddig amúgy én is mindent a másolattal intéztem, még az eredetvizsgát is (nem is értem hogy sikerült ​​​​​​) csak a kormányablakban imádják minden lehetséges aprósággal megkeseríteni az ember életét...

        Komment


          #34
          your_name_here eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Gondolom, hogy a BM-től kapott adatlap egyenértékű lehet a forgalmi engedéllyel, ennek az igénylésének mi volt a pontos menete?
          Nem egyenértékű. A forgalmi műszaki vizsgára és a g.jármű üzemképességének igazolására szolgál
          A BM papir csak annyi hogy a tied a jármű

          Ügyfélkapu e-papir-BM-adatszolgáltatás személyes okból/vagyhogy volt/
          Jött a válasz szintén e.papíron fizessek be 1250Ft-ot X bankszámlára és erős egy hónap mulva e-papiron jött az igazolás. Azt letöltöttem onnan

          Komment


            #35
            your_name_here eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            másolattal intéztem, még az eredetvizsgát is
            A járművet lemásoltad? Szép munka lehetett
            Titus kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              your_name_here eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              kb milyen régen történt?
              2017 őszén. Azóta pedig enyhébbek is a szabályok úgy vettem észre, mert lejárt műszakis jármű átíratásánál nem szoktak új forgalmit kiállítani, csak a sikeres műszaki után, de 1-2 éve én már tapasztaltam, hogy ilyenkor is adják az új forgalmit. Az első ilyen vételemkor csak beleírtak a megjegyzés rovatba, mint új tulajdonos. Eredetvizsgához én a műszaki adatlapot vittem, amit a műszaki vizsgán kaptam. Abban benne volt minden, jobban, mint a szürke forgalmiban. Az a mai eu-s normáknak nem igazán felel meg. Az új forgalmik adatainak talán a felét ha tartalmazza. Az okmányirodában is több hasznát veszik az átíráskor a műszaki adatlapnak, mint a szürke forgalminak. Az csak igazából a tulajdonjog igazolására jó az adás-vételi társaságában, de ha van róla közjegyző által készített hiteles másolat, az ellátja ugyanezt a funkcióját.
              pasetta, mátéapu és movisz kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                your_name_here eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kérdeztem az egyik ügyintézőtől a közjegyző által hitelesített másolatot de ő maga se tudta, hogy elfogadhatja-e..
                TLF-em esetében én is kérdeztem az ügyintézőt (nagyon kedves, segítőkész volt), hogy menthetném meg a szürke forgalmit. Mondta, neki be kell vonnia, de annyit tehet, hogy nem teszi tönkre (nem lyuggatja ki) és leírta a budapesti hatóság nevét, címét, ahol kérelmezzem, hogy adják vissza. Megtettem, a hatóságtól jött a válasz, hogy nem ők az illetékesek, hanem az okmányiroda, ahol bevonták a forgalmit. Kérelmet írtam az okmányirodába, mellétettem a Bp-i hatóság levelét is. Több oldalas határozatban utasítottak el, rengeteg jogszabályi hivatkozással (volt amelyiket értettem, volt amelyiket nem). A közjegyző által hitelesített másolat nekem is eszembe jutott, de már későn. Szerintem is el kell, hogy fogadják.
                Most tulajdonlom Apám motorját, aminek megvan az eladáskori bolti számlája, a jótállási jegye, csak a forgalmija nincs. Ha volna barátom a hivatalban és megkérném, hogy lopja ki az iratok közül a forgalmit (már ha nem zúzták le azóta) biztosan senki nem keresné.
                Egyébként, ha nem magánszemély, hanem vmilyen szervezet kérné, hogy változtassanak ezen, biztosan eredményre vezetne, hisz nem kell ahhoz veteránosnak lenni, hogy belássák: egy megmentett matuzsálem eredeti papírjainak a gép mellett van a helye.
                Titus, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Végül csináltattam egy közjegyzői másolatot, egy kissebb vagyon volt, szerdán meglátjuk mi lesz!

                  Komment


                    #39
                    Felnyomta az agyam az okmányiroda
                    Gondoljatok ide jó hosszú magyar káromkodást, anyákat sem kifeledve

                    Komolyan, infarktusig kész vagyok. Tavaly kiszedték a seggem alól a Galantot, most meg nem adhatom el a motoromat. Egymás mellé leponyvázom, benzin és meggyújtom mindkettőt
                    Az ügyintéző ficsúr csodálkozva forgatta a szürke forgalmit és azonnal a szomszéd Pirikéhez fordult hogy akkorezmosthogy
                    A végszó, tessék eredetvizsgára majd műszaki vizsgára vinni, azután kicseréljük a forgalmit és újból kivonathatja forgalomból
                    Még várok egy irásbeli választ a 1818-tól, meglátom mit válaszolnak
                    Arra is kiváncsi lennék, hol van leirva a vonatkozó trv-ek végrehajtási rendelete. Honnan veszi az ügyintéző ezt a baromságot?
                    Van ezeknek az agyuk helyén ész?
                    A lakcimet irja be a hivatalos feljegyzés rovatba és annyi. El akarom adni, senki nemj akar vele közlekedni
                    Nem!
                    És már kongatta a következő kuncsaftot
                    Tavaly ilyenkor jegyzőkönyvet vetettem fel az akkori problémáról, nem hagytam magam lerázni
                    Most eljöttem, bizonyára öregszem
                    Magyarország igy szeretlek!

                    Elfelejtettem kérdezni
                    Jármű adásvételnél a forgalmi engedély hova kerül?
                    Tavaly vettem egy autót kereskedőtöl és nem emlékszem hogy kaptam volna forgalmit. A női tulajról is csak az adásvételiböl értesültem
                    Hogy van ez a forgalmi normális esetben?
                    Megy a járművel a vevőhöz vagy vissza az okmányirodába és lejelentem hogy eladva a jármű?
                    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jún. 03, 16:56.

                    Komment


                      #40
                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A lakcimet irja be a hivatalos feljegyzés rovatba és annyi.
                      Nem lenne egyszerűbb leigazoltatnod, hogy a szürke forgalmis címben szereplő személy is Te voltál még abban az időben, csak közben elköltöztél?
                      Biztos van erről nyilvántartásuk és akkor nem kellene másik forgalmi, hanem az igazolás a régi lakcímedről bizonyítaná, hogy nem más valaki szerepel benne.

                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jármű adásvételnél a forgalmi engedély hova kerül?
                      Az átírást végző kormányablak irattárába a selejtezésig.
                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Tavaly vettem egy autót kereskedőtöl és nem emlékszem hogy kaptam volna forgalmit. A női tulajról is csak az adásvételiböl értesültem
                      Hogy van ez a forgalmi normális esetben?
                      Hogyha a kereskedő intézte az átírást akkor ő leadta a kormányablakban a többi papírral. Gondolom a törzskönyvet sem láttad.
                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Megy a járművel a vevőhöz
                      Így van alapesetben, de a kereskedős közbenjárás megkavarhatja, és akkor változnak a dolgok.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2024 jún. 03, 21:09.
                      pasetta és Jankó51 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem lenne egyszerűbb leigazoltatnod, hogy a szürke forgalmis címben szereplő személy is Te voltál még abban az időben, csak közben elköltöztél?
                        Pontosan ezt szerettem volna. Vittem magammal a BM igazolását motor/váz gyári szám, nevem lakcimem. Nem!
                        Nem volt kiváncsi sem a lakcimkártyámra se a BM papirra. Volt még egy mondata "nem is tudjuk felvinni az adatbázisba"
                        Akkor egy új jármű hogy kerül oda?

                        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az átírást végző kormányablak irattárába a selejtezésig.
                        Mármint a forgalmi, hogy érthető legyen
                        Tehát odaadom s vevőnek a forgalmit. A vevő külföldi. Hogy kerül vissza Mo-ra és mihez kezd vele külföldön?

                        Komment


                          #42
                          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Volt még egy mondata "nem is tudjuk felvinni az adatbázisba"
                          Akkor egy új jármű hogy kerül oda?
                          Tudom nem vigasztal, de állítólag volt valami rendszer frissítés/változás náluk 2022 év vége felé amióta új járművet csak érvényes műszakival tudnak felvenni az adatbázisba. Hogy mi az értelme azt senki se tudja, de valószínűleg ez az oka annak, hogy nem sikerül boldogulni. Ennek köszönhetően átírás sincs amíg vizsga nincs.
                          ​​

                          ​​​​​​Csak hát kérdem én, miért függ össze a tulajdoni viszony és a műszaki állapot?

                          ​​​​​​

                          Komment


                            #43
                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pontosan ezt szerettem volna. Vittem magammal a BM igazolását motor/váz gyári szám, nevem lakcimem. Nem!
                            De akkor nem értem, hogy miért kellett belekeverni a Horex-et a szürke forgalmijával, ha csak a régi lakcímedről akartál egy igazolást már az odamenetelkor is.
                            Ha kérdezik, hogy milyen célból kell az igazolás, akkor csak annyit kell mondanod, hogy gépjármű ügy miatt és kész.
                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akkor egy új jármű hogy kerül oda?
                            Friss műszaki vizsga után.
                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tehát odaadom s vevőnek a forgalmit. A vevő külföldi. Hogy kerül vissza Mo-ra és mihez kezd vele külföldön?
                            Külföldre ne vigye magával egyből ha jót akar, még mielőtt távozna az országból szépen be kell battyognia a legközelebbi kormányablakhoz a Horex forgalmijával, törzskönyvével és rendszámtáblájával(már ha van) majd külföldre értékesítés okán véglegesen kivonatja a hazai forgalomból. A forgalmit és a törzskönyvet érvénytelenítik, a rendszámot elteszik és ezzel el is engedi az ország a járművet. Persze, ha amúgy nincsen forgalomban a gép, akkor is érvénytelenítik az okmányokat, de újra nem vonják ki a forgalomból.

                            Komment


                              #44
                              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha kérdezik, hogy milyen célból kell az igazolás, akkor csak annyit kell mondanod, hogy gépjármű ügy miatt és kész.
                              Ne izéjj mkár! A forgalmio engedélybe kelloett volna beirni az új lakcimemet. A vevő azt látta idáig hogy bpesti vagyok lakcim szerintz, de mint eladó, Kistarcsa
                              Te vennél ilyen járművet? Szerintem nem.
                              Szoval ezért kellett volna a régi szürkébe beleirni az uj lakciimemet

                              Komment


                                #45
                                Kis rágcsálnivalót ideteszek

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X