Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elveszik-e a szürke forgalmi engedélyt átiratáskor?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Két linket nem lehet beszúrni egy kommentben?
    Ezek alapján próbálom "rákényszeriteni" a kormányhivatalt a lakcimem javitására
    35/2000. (XI. 30.) BM rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról

    Komment


      #47
      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A forgalmi engedélybe kellett volna beírni az új lakcímemet.
      Nem tudom, hogy hozzányúlnak-e ilyenekhez. Én még nem láttam olyan szürke forgalmit, amibe 1990 után írtak bármit is, persze lehet hogy van ilyen, csak nagyon ritka.
      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A vevő azt látta idáig hogy bpesti vagyok lakcím szerint, de mint eladó, Kistarcsa
      Te vennél ilyen járművet?
      Én már vettem is. Kb 10 éve a P10-est, de minimálisan eltér az eset. Darabokban volt a motor, de megvolt a szürke forgalmija valahol. Azt csak évekkel később kaptam meg, szerencsére jó ismerősnél volt, és nem feledkezett el róla. A másik szerencse az ügyben, hogy egyik volt szaktársam ugyan abban a faluban lakik, ahol a régi tulaj. Név alapján hamar kiderült az illető személye és kaptam hozzá egy elérhetőséget. Már nem ugyanott lakott, ahol 44 évvel korábban, bár a település stimmelt. Gyakorlatilag nem Tőle vettem meg a motort, hanem az ismerősünktől, a papír szerinti tulajjal csak írtam egy adás-vételit az akkori dátumra, természetesen a másik címével, nem azzal, ami a forgalmiban szerepelt. Mindössze a neve okozott egy kis fennakadást az átírásnál, mert a forgalmiban mint ifj. Csikós szerepel, az adás-vételin pedig mint Csikós.
      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ezek alapján próbálom "rákényszeriteni" a kormányhivatalt a lakcimem javitására
      Jó tartalmas kis olvasmány. Egy-két napig biztosan elleszel vele
      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2024 jún. 05, 20:53.

      Komment


        #48
        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy-két napig biztosan elleszel vele
        Áh, pénz nélkül nem lehet nyerni. Lenne egy kártéritési perem és 60ezret /6%/ be kellene indulásnak fizetni. Ha nem nyerek akkor a nyerő ügvédeit is én fizetem. Biztositó ellen. Menjenek a jó anyjukba
        A Horexet nem tudtam eladni az emlitett okok miatt, gondoltam a Simson megy a piacra. Felraktam a cross merevitőket, megrugdaltam és nem indul
        Idáig pöc-röff. Nézem a megszakitást , megszakit, szikra mégsincs
        Költsek egy trafóra?? Ha az a rossz akkor igen, de ha nem....?
        Aztán jött egy pofon
        Vizóra leolvasó, 200m3
        Mivan?? Minden elzárva és pörög az óra. Holnap jönnek feltárni 130ezerért valami műszeres varázslással
        Vazze, felgyújtok mindent, még a vizet is

        Komment


          #49
          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Holnap jönnek feltárni 130ezerért valami műszeres varázslással
          Szervusztok! Horex ez szomorú! A varázslást ismerem, láttam! Egy "sonar" jellegű műszer a csoda masina. Hangot erősít fel a földből. A kezelője egy gúla alakú szondát tesz a földre és a kábeleken ad és vesz jelet a nyakába akasztott egységen át. A Cucc a szivárgás hangját veszi és 50 cm pontossággal belövi a munkagödör elkészítésének a helyét.
          Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2024 jún. 06, 20:42.

          Komment


            #50
            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Vizóra leolvasó, 200m3
            Ilyenkór kérheted, hogy ne számlázzanak csatorna díjat. ( Az átlag feletti részre )

            Komment


              #51
              pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A varázslást ismerem, láttam!
              Jó kis topikot szét izéjjük az én bajommal
              A vizes elöbb szemrevételezte a terepet és minden út a kerti csaphoz vezetett
              Ma jött a műszer, ő is a kerti csapot mondta, holnap jönnek felásni
              Nem is ez a gond,hanem 380ezer az ásás/javitás
              Mondtam, az egyszerre nem megy,
              Kifizettem ma a135ezret , holnap 200ezer, a maradék majd a 12-én érkező nyugdíjból,
              OK visszakapom nagyrészt mert van biztositás, de majd' elsírtam magam mert a pénz autóra és sír rendbetételre kellett volna

              Komment


                #52
                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ne számlázzanak csatorna díjat
                A leolvasónak kibukott ez a sok víz, beszélt is azonnal valakivel. Ha benyújtom a szerelési nyilatkozatot hogy csőtörés, akkor a csatornát nem számlázzák és a vízdíjból is lehet, állitólag, kérni hogy kevesebbet számlázzanak méltányosságból
                movisz, mátéapu és pasetta kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Nehogy OFFoljak
                  Írtam a 1818-nak a Horex eladása ügyében. A múlt héten elhajtottak a kormányhivataból a szürke forgalmimmal
                  Megtjött a válasz, természetesen ügyvéd kell hogy értelmezni lehessen
                  Megirtam hogy külföldre , Romániába, menne. Hosszú sorokban részletezi mit kell a vevőnek csinálni. Kit érdekel hogy Romániában mi a módi
                  Ami lényeg, eladhattam volna így is és ehhez nem kell a lakcimemet módositani a forgalmiban. Természetesen adásvételi papiron a jelenlegi cimem szerepeljen. Azonban azt is leirja hogy új forgalmi kell bla bla.-..

                  "Új forgalmi engedély igénylésére lesz szüksége, amit bármely kormányablakban kezdeményezhet."
                  Elhajtottak basszus!
                  "Az adásvételi szerződésben mindenképpen az Ön aktuális bejegyzett lakcíme szerepeljen.
                  Amennyiben magánszemélyként adja el járművét nem kell címet módosítania."




                  "Érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nélkül is nyilvántartásba vehető a jármű tulajdonjogában bekövetkezett változás, és a törzskönyv kiadható, de forgalmi engedélyt az új tulajdonos-üzembentartó csak az érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás igazolását követően kap. Ez a tény a jelenlegi forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatába bejegyzésre kerül."

                  Van elég bajom, de elkezdek vívni a kormányablak/okmányirodával
                  Mi a véleményetek? A későbbiekre okulásul kopizzam be az egész válaszlevelet?
                  Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jún. 07, 17:22.

                  Komment


                    #54
                    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ami lényeg, eladhattam volna így is és ehhez nem kell a lakcimemet módositani a forgalmiban. Természetesen adásvételi papiron a jelenlegi cimem szerepeljen.
                    Akkor túl lett gondolva megint a dolog. Ha valaki megveszi írsz vele egy adás-vételit, adod mellé a forgalmit. Mivel nincs forgalomban nem fogja keresni itthon senki sem. Gondolom eddig sem kellett biztosítást és gépjárműadót fizetned utána.
                    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    "Érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nélkül is nyilvántartásba vehető a jármű tulajdonjogában bekövetkezett változás, és a törzskönyv kiadható, de forgalmi engedélyt az új tulajdonos-üzembentartó csak az érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás igazolását követően kap. Ez a tény a jelenlegi forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatába bejegyzésre kerül."
                    Ez a rész pedig a Vevőre vonatkozna, de mivel külföldi ezért ott biztos másképp megy a dolog, tehát nem releváns információ. Romániában a szabályok sokkal lazábbak, ezért úgy tudom fordítva nem is működik a dolog, tehát ha Magyarországra hoznak be Erdélyből egy járművet forgalmival adás-vételivel akkor sem lehet forgalomba helyezni, lásd a Simson 425 és MZ RT 125-ös motorok eseteit.
                    mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha valaki megveszi írsz vele egy adás-vételit, adod mellé a forgalmit.
                      A vevőnek meg nem tetszett hogy az 1969-es lakcimem van a régi forgalmiban. Kormányhivatal nem irta bele , történt amit korábban írtam
                      Nincs elfelejtve az ügy , csak tegnap /is/ fennforgás volt, húzódik minden ügy

                      Komment


                        #56
                        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A vevőnek meg nem tetszett hogy az 1969-es lakcimem van a régi forgalmiban.
                        Komoly vevőnél ez nem jelenthet problémát. Ha akarja a motort, beleszeret és megveszi így is. Sokan papír nélküli motort is megvesznek. Felfoghatod úgy is, mint egy jó kis vevő szűrő. Csak egy arra érdemesebb ember lehet az új tulajdonosa.
                        pasetta, movisz és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #57
                          Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ó kis vevő szűrő.
                          És ha akár itthon akár külföldön mutogatja az adásvételivel együt a forgalmit amiben más cime van az eladónak, mit szól az ottani vagy a magyar kormányhivatal:?
                          Fogalma nem volt az ügyintézőnek mit mutogatok neki és a BM e-papirosát sem volt hajlandó elolvasni

                          Komment


                            #58
                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            És ha akár itthon akár külföldön mutogatja az adásvételivel együt a forgalmit amiben más cime van az eladónak, mit szól az ottani vagy a magyar kormányhivatal:?
                            A szürke forgalmis lakcím adat 55 évvel ezelőtti, a forgalmi kiállítása idején érvényben lévő lakcímadatot tartalmazza, az adás-vételi pedig az aktuálisat. Úgy tudom ez utóbbinak kell stimmelni a rendszerben lévővel. Az eladó személye attól még az esetedben ugyanaz.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2024 jún. 22, 19:41.

                            Komment


                              #59
                              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az eladó személye attól még az esetedben ugyanaz.
                              És a vevő mégis elállt a vételtől
                              No, legközelebb majd meglátom, miután a kormányhivatalt szembesítem a 1818 emiljével

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X