Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szürke forgalmival rendelkező motor forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szürke forgalmival rendelkező motor forgalomba helyezése

    Sziasztok!

    A napokban vásároltam egy Pannónia T5 típusú motort, szürke forgalmival. A váz és motorszám megegyezik a forgalmiban szereplő adatokkal. A forgalmiban ugyanígy szerepel a motor régi rendszáma is. Egy baj van a szüre forgalmimmal, nem attól az embertől vásároltam a motort akinek a neve a forgalmiban szerepel. Nagy valószínűséggel már nem él az eredeti tulaj.
    Próbálkoztam már több hivatalba telefonálni, hogy információkat kérjek a lehetséges eljárásokról, de itt is szeretnék tenni egy próbát.
    Ti milyen úton módon próbálnátok forgalomba helyezni a motort? Mik a tapasztalataitok?

    Előre is köszi a válaszokat.
    Bálint

    #2
    Szervusz! Itt tessék olvasni! https://veteran.forum.hu/forum/veter...ba-v%C3%A9tele

    Minden leírva, ha meg nem érthető valami, akkor kérlek a megfelelő témánál kérdezz! Segítünk, ha tudunk, de ugyanabban a témában ne indítsunk külön posztot, mert a tárhely véges.
    Titus, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      bnochta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mik a tapasztalataitok?
      Sajnos alapfeltétel a forgalmiban szereplő tulajtól ( vagy hagyatékolt örökösétől ) származó adás-vételi.
      Titus, kollarg és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        bnochta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ti milyen úton módon próbálnátok forgalomba helyezni a motort? Mik a tapasztalataitok?
        Szia!
        Nekem volt már szerencsém ilyen esetben kétszer.

        Az alapállás az, hogy adatvédelmi okokból semilyen hatóság nem adhat ki adatot neked a személyről.

        Elsőnek a legegyszerűbb: odamész a forgalmiban szereplő címre, megkérdezed ismerős-e a név. Ha nem, akkor a szomszédokat. Vagy ha olyan falu mint a miénk, akkor valamelyik utcán leselkedő nénit, bár már ősz van és fáznak, így bemennek a házaikba.

        Ha így nem megy, akkor létezik ún. kapcsolatfelvételi eljárás, amit a rendszám alapján tud megtenni a belügyminisztérium egyik része, pénzért cserébe.

        Ha sikerül elérni az illetőt és él, akkor meg lehet próbálni megkérni hogy írjon adásvételit.
        Ha nem hajlandó, akkor kb semmit nem tudsz tenni.
        Ha elhunyt, de az örökös(ök) megvannak, akkor őket próbálhatod meg rábeszélni egy póthagyatéki eljárásra.
        Ha nem segítőkészek, akkor is elakad a folyamat.

        Nekem két Pannonia esetében is sikerült, egyszer megtaláltam a címen a tulajdonost, a másik esetben pedig az özvegy azt mondta ha állok minden költséget, akkor ő belemegy a hagyatékiba.
        Mindkettő Pannonia T1 volt, egy 1961 szeptember, a másik 1962 október. Utóbbi még megvan.

        mátéapu, movisz és 3 további látogató kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nekem volt már szerencsém
          Alapvetően én is sikeresnek mondhatom magam. A napokban sikerűlt aláiratnom a huszast. De volt akinek a rokonát a neten találtam meg , mint horgászegyesületi tagot. Olyan is volt egy, aki elhajtott.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X