Közlemény

Collapse
No announcement yet.

műszaki vizsga

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    műszaki vizsga

    érdeklődnék müszaki vizsga iránt!
    hogy lehetne megoldani egy teljesen papir nélküli vladimir t 25-ös traktor forgalomba helyezését müszakit stb.és mennyibe kerülne?minden megoldás érdekel!!!

    #2
    csjmester1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    érdeklődnék müszaki vizsga iránt!
    Mi meg irántad érdeklődnénk. Ki vagy, mit csinálsz, mi indított arra, hogy itt kérdéseket tegyél fel. Ha ez esetleg valamiért nem megoldható, akkor csak egyet javasolhatok: figyelmesen olvasgasd a fórum ide vonatkozó témáit. Pontosan az ilyen papírok nélküli gépekkel foglalkoztunk eddig a legtöbbet. Aláírásgyűjtést is indítottunk ebben a témában.

    Szóval: először olvasva ismerj meg bennünket, utána jöhetnek a kérdések, hozzászólások. Kérlek ne vedd kioktatásnak, de mindenhol ez az illemszabály: köszönés, bemutatkozás, ismerkedés, kérdezés.

    Üdvözlettel: CZsolti
    sepy, Che és Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      elnézést a modorálatlanságomért ,ezt az oldalt még nem használtam azelőtt és nem tudtam ,hogy mennyire közvetlen a társaság a gépemnek meg szeretnék valami papirt hogy a yardok ne piszkáljanak kb 10 éve vettem de papir nélkül! forgalomban nem volt és a jelenlegi nyilvántartásban nincs is benne .ja és hol kell bemutatkozni??
      CZsolti és dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        csjmester1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        elnézést a modorálatlanságomért ,ezt az oldalt még nem használtam azelőtt és nem tudtam ,hogy mennyire közvetlen a társaság a gépemnek meg szeretnék valami papirt hogy a yardok ne piszkáljanak kb 10 éve vettem de papir nélkül! forgalomban nem volt és a jelenlegi nyilvántartásban nincs is benne .ja és hol kell bemutatkozni??
        Azt hiszem, itt! Bemutatkozás

        Az adatlapodon is jobb lenne, ha több szerepelne...
        Üdvözlettel!
        Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2015 febr. 20, 10:18.

        Komment


          #5
          oké pótolom és sorry a hiányosságaimért!
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            minden megoldás érdekel!!!
            Korábban már beszéltünk hasonló esetről:http://veteran.forum.hu/kulonleges-e...53/index2.html

            Komment


              #7
              hogy lehetne megoldani egy teljesen papir nélküli vladimir t 25-ös traktor forgalomba helyezését müszakit
              Piros rendszám(lassú jármű) neked megfelel. Vagy ha a tsz-ből vetted a trakit, és megvan a számlád, adásvételid, akkor simán viheted vizsgáztatni, az NKH-hoz.

              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                lassura kéne mindenképp de semmi papirom! okmányiroda nem kér mást csak egy nyilatkozatot hogy a tulajdonomban van 99 elötröl és tudomásul veszem hogy nem tudom bizonyitani a tulajdont papir hiányában és üzembetartóként forgalomba helyezik csak egy müszaki adatlapot kell vinnem és egy müszaki vizsga lapot ,de a közlekedés felügyelet nem igy gondolja ők kérnek egy egyedi forgalomba helyezést, eredet vizsgát és egyedi tereztetést is ami horror ár+ adásvételi
                CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Szerintem keress egy nagyobb városban lévő okmányirodát, ahol lehet, hogy ezt másként tudják. Ha ez igaz volna, akkor nem kezdtünk volna aláírást gyűjteni a papírjaikat vesztett veterán járművek ismételt forgalomba helyezésének ügyében. Sajnos sokszor ellentmondanak egymásnak a közalkalmazottak is.
                  Fergusson és Lemezjáték kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    három okmány irodában is ezt mondták és utánna is olvastam lassujármünek nem kell eredet vizsga üzembentartóihoz csak nem lesz törzskönyvem
                    CZsolti kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      akkor nem kezdtünk volna aláírást gyűjteni a papírjaikat vesztett veterán járművek ismételt forgalomba helyezésének ügyében.
                      CZsolti, ez mezőgazdasági jármű, más szabályok vonatkoznak rá, mint a civil járművekre, engedékenyebb az okmányiroda, viszont tény, hogy csak üzembentartója lehet a mezőgazdasági járműnek, tulajdonosa nem, ha piros rendszámot igényel. Van zöld rendszám is, régen vizsgáztattak erre is traktorokat, de ma már szigorodott az ezt igénybe vehető járművek a köre. Továbbá ez esetben utánfutót nem vontathat, de itt a tulajdonosa lessz a járműnek, és 5 évre kapja a rendszámot.

                      Gondolom itt nem a jármű veterán jellegéről van szó szerintem elsősorban, hanem munkagépként lenne hasznosítva.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 febr. 20, 17:31.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        Azon agyalok, ha elviszem eredetvizsgára az izsemet a saját lemezből készült fékdobos kerekein, majd a következő vizsgára pl a planéta 2 aludobos kerekeivel, az vajon kibukik a fotózás alkalmával ?

                        Komment


                          #13
                          Előfordulhat, de pl ha megkérdezed, hogy típusazonos korszerűbbre cseréléshez mit szólnának, szerintem nem mondanának nemet, mert ugye a fék ettől csak jobb lesz. Ha pedig már beleegyeznek, akkor át is engedik a következőben pedig már probléma nélkül mehet.

                          Komment


                            #14
                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ugye a fék ettől csak jobb
                            Igazából ,fordított sorrendben gondoltam.

                            Komment


                              #15
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azon agyalok, ha elviszem eredetvizsgára az izsemet a saját lemezből készült fékdobos kerekein, majd a következő vizsgára pl a planéta 2 aludobos kerekeivel, az vajon kibukik a fotózás alkalmával ?
                              Szerintem az eredetiség vizsgálaton ku..ára nem fognak vele foglalkozni , az alváz és motorszámot, tipustáblát, alvázat ,motorszám beütését megvizslatják ,csinálnak egy rahedli fényképet , és ha kifizetted mehetsz isten hírével ... Nem dolguk a műszaki tartalom megfelelőségének vizsgálata. (vagy 8-10 évig csináltam)
                              A M.V.-n , - mivel nem biztos hogy ismerik a tipust - egyszerűen megmérik a féket , világítást nézik , csapágyakat - vázat -telót vizsgálják ... stb , és ha OK győzelem . (megfordultam vizsgaállomáson is ...)
                              Mondjuk ha OT vizsga ... az azért már neccesebb .
                              Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2020 jan. 25, 20:27.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X