Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kgfb.díjemelés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kgfb.díjemelés

    Kedves Veteránosok!
    Próbáltam a régebbi hozzászólások között keresgélni, hogy találok-e valamilyen számomra segítséget jelentő véleményt OT-s jármű Kgfb. megkötésével kapcsolatban.Valóságban az motivált, hogy évről-évre jelentős díjemeléssel szembesülök és kíváncsi lennék arra, hogy van-e lehetőség ennek a kivédésére, illetve mérséklésére?
    Az előző (2016/17) évben egy jawa 350/360-ra 53 %-os díjemelést közölt velem a K&H.Reklamáltam,de írásban kioktattak,hogy Ők az emelést teljesen jogosan, statisztikákra támaszkodva, matamatikai módszerekkel határozzák meg és úgy jó (ahogy rossz).
    Korábban a Netrisken végeztem kalkulációt évfordulóra, de már ezt sem tudom megtenni, mert az OT-s rendszámot nem kezeli a rendszer.
    Egyszóval mi a teendő?Van-e megoldás?

    #2
    SZia

    ezt nézd meg, habár tapasztalatom incs velük mivel eddig nem volt jelentős különbség az OT és normál kgfb között a JAWÁimra:

    Kedvezményes biztosítás, veterán autó, nosztalgia autó, biztosítás, hobbijármu,

    Komment


      #3
      Kedves Hármaska!
      Az első kérdés, hogy mikor van a biztosításod évfordulója. Az évforduló előtt legkésőbb 30 nappal fel kell mondani ugyanis a régit. Több biztosítónak is van veterán biztosítása. Kell, hogy milyen a minősítése a járműnek. Biztosítási alkusz vagyok, tehát meg tudom neked keresni a legolcsóbbat, ha akarod. Privátban elküldöm az elérhetőségemet, ha gondolod.
      Üdv.:
      sepy, Tamás78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Csak érdekesség képpen......
        Jawa 250/559 K&H

        2010-11 / 3780 ft
        2011-12 / 2820 ft
        2012-13 / 2730 ft
        2013-14 / 2387 ft
        _______Nem tudom hol van
        2015-16 / 2590 ft
        2016-17 / 2964 ft
        2017-18 / 3900 ft

        Az utolsó 1000ft os emelésnél megkérdeztem személyesen, hogy miért volt ekkora emelés?
        A válasz az volt, hogy "sok volt a baleset" !!
        Köszönöm!!

        ( Bocs a kitérőért, de engem is bosszant!)
        Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2018 jan. 02, 21:29.
        mir-mur, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          hármaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Korábban a Netrisken végeztem kalkulációt évfordulóra, de már ezt sem tudom megtenni, mert az OT-s rendszámot nem kezeli a rendszer.
          Egyszóval mi a teendő?Van-e megoldás?
          Sajnos OT-s járművekre csak személyesen, a biztosító ügyfélszolgálatánál lehet ajnálatot kérni illetve KGFB-t kötni.
          Én ezt végigjátszottam a P10-essel, ide leírtam a kálváriát: https://veteran.forum.hu/articles/20...-rögös-útja
          Tehát az Unionnál és a Generalinál (asszem) tudsz muzeális kötelezőt kötni.

          hármaska és Tamás78 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nagyon köszönöm a javaslatokat, meg fogom próbálni mindegyiket, annál isinkább, mert a családban több OT-s motor is van.Egyébként még az jutott eszembe, hogy befolyásolhatja a drasztikus díjemelést az hogy budapesti lakcímmel van kötve a biztosítás.Korábban hallottam ilyet, hogy ez is egy szempont a díj megállapításnál.

            Komment


              #7
              Részemről nem kell személyes megjelenés és MMB, vagy FIVA minősített motorkerékpárra most éves 2048 Ft-ért tudok kötelező biztosítást (ebben benne van az adó is). A biztosítási évfordulóra figyelni kell!

              Komment


                #8
                Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                t az Unionnál és a Generalinál
                Nekem a 250 es Trophyra normál biztosítás van kötve. A 250 es AWO -ra veterán. Ha figyelembe veszem hogy a veterános biztosításhoz klubtagságot kell felmutatnod évi ( nálunk 6000 ) ft-ért , akkor jóval drágább a veterán biztosítás !!!! Annak éri meg, aki behozza USA-ból a 18.000 cm3 hulladékot, és nem akar utána semmit sem fizetni !
                mátéapu, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ha figyelembe veszem hogy a veterános biztosításhoz klubtagságot kell felmutatnod évi ( nálunk 6000 ) ft-ért , akkor jóval drágább a veterán biztosítás !!!!
                  Mér'? csak azért vagy klubtag? De ha már az vagy és a Trophyra is azt kötnél akkor még nem kell benevezni egy másik klubba is.
                  Ja és ha meggondolom én kettő klubban is tag vagyok vagyis kétszeres üzletszerű kéjelgő vagyok

                  Komment


                    #10
                    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    csak azért vagy klubtag?
                    Az igazat megvalva, csak azért. Az a klub már annyira klikkesedett, hogy az éven már ki is lépek. ( A 90% buszos,mert a klubvezető a főnökük ! )

                    Komment


                      #11
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      a veterános biztosításhoz klubtagságot kell felmutatnod
                      Nem kell. Legalábbis tőlem (hála Istennek) az ügyintéző nem kért ilyet.

                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ( A 90% buszos,mert a klubvezető a főnökük ! )
                      Csak nem a Taksás?

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X