Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szóló motorkerékpár oldalkocsissá alakítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szóló motorkerékpár oldalkocsissá alakítása

    Sziasztok!Van egy szóló pancsim, szeretnék hozzá oldalkocsit.a kérdésem az , hogy hogyan kell ezt le papírozni?Van az oldalkocsinak valami "forgalmija" vagy adásvételivel megy a dolog?Összeépítési engedély kell hozzá vagy hogy megy ez?
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    #2
    TZ kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Egy kis kiegészítést még tennék a dologhoz.
      Mivel a jellegváltozás miatt teljes okmány cserére készülhetsz, így kb. 80.000 Ft-ba kerül majd a történet. Jó esetben nem kell eredetvizsga csodálkoznék ha így lenne), de rendszám, törzskönyv, forgalmi, rendszám csere plusz műszaki vizsga + illetékek.

      Sajnos ez a magyar valóság.
      apacsavo kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nem emlékszem pontosan, de úgy emlékszem, hogy kérnek eredetvizsgát. Ezt persze ne vegye senki készpénznek, meg kell kérdezni az NKH-t.

        Törzskönyv:

        A 2009. július 1. után kiadott törzskönyveken nincs a tömegre vagy a szállítható személyek számára vonatkozó rubrika. A törzskönyvön szereplő adatok:

        előoldal:
        (- törzskönyv sorszáma)
        - gyártmány
        - típus
        - kereskedelmi megnevezés
        - alvázszám
        - motorszám/motorkód
        - gyártási év
        - kiállítás helye, ideje
        - kiállító hatóság

        hátoldal:
        - tulajdonosi adatok
        - hivatalos feljegyzések
        (- a törzskönyv nyomdai sorszámának vonalkódja)

        (ld. részletesebben itt: https://www.nyilvantarto.hu/kekkh/ko..._hu_torzskonyv)

        A 2009. július 1. előtt kiadott törzskönyveken azonban az előbbiek mellett még a következő műszaki adatokat is feltüntették (én most 2002 és 2006-os darabokról tudok puskázni):

        - szín
        - hengerűrtartalom
        - teljesítmény
        - saját tömeg
        - össztömeg
        - szállítható személyek száma

        Rendszámot egyik változaton sem tüntetnek fel.

        Okmányt tudomásom szerint csak abban az esetben cserélnek, ha a rajta szereplő adatokban változás következik be. Ha tehát még a régebbi, részletesebb fajta törzskönyved van, valószínűleg ezt is cserélni kell. Ezek után már az új, kevesebb adatot tartalmazó törzskönyvet postázzák, amelyet valószínűleg nem kell az esetleges szólóvá minősítés esetén cserélni.

        Csak a pontosítás kedvéért írtam le ezeket.
        kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          motorkami, UK és soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszi mindenkinek, biztos ami biztos azért az NKH-nál is érdeklődöm!Nehogy árnyékra vetődjek.
            A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

            Komment


              #7
              Sziasztok!
              Röviden szeretnék tájékoztatni Mindenkit akit érdekel, hogy a mai napon a felügyelet, valamint az okmányiroda is áldását adta a szóló T5-ösöm oldalkocsissá alakítására.Sikerült mindezt ma , azaz egy nap alatt elintéznem!
              Leírom az ügymenetet.Márciusban vettem egy Ok.3-ast papírok nélkül (adás-vételit sem adott az ember).Felújítottam, felszereltem a T5-re. A Felügyeleten a Mindenttudónak elmondtam a következőt:-Tetszik tudni az úgy volt, hogy a Drága-Jó-Egyetlen Anyósom padlásán, lomtalanítás közben, hát nem a látókörömbe került egy Duna Ok 3-as típusú oldalkocsi, amelyet ezek a "gazember" rokonok ki akarta hajítani! Hát tetszik tudni, ezt nem hagyhattam és megmondtam az Anyósnak, hogy ha kimeri dobni ezt az értéket, elhagyom a lányát csak az ingó- és ingatlan vagyonunkat, valamint azt a két langaléta kölköt viszem magammal, de ha a Mama megdobna egy kis útiköltséggel, azt azért nagy duzzogva elfogadnám! Erre a Mindenttudónak elkerekedett az a szép arca, gondolta, hogy már elég a hülyékből ma, azt mondta : ezt amit én ecseteltem Őnéki, írjam le egy Nyilatkozatban és csináljak egy Ajándékozási szerződést majd írassam alá a Feleségem Jó Édes Anyjával és 2 tanúval! Na hát én ezt tettem, Mama némi testi erőszak hatására, úgy belejött az aláírásokba, hogy még a tanú is Ő akart lenni. Ja még azt a számot amit az ülés tartó fülbe ütöttek a gyárban, Vácott, azt el ne felejtsem feltüntetni az adás-vételiben, mert ugye az a szám az nagyon fontos lesz a Műszakin!(hát ezen ne múljon, feltüntettem: 962/83L, de bármilyen szám jó lett volna, mert ezt az én megítélésem szerint sehol nem tartották nyilván, de lehet, hogy tévedek!)
              Eljött a mai szép, napsütéses hétfő, a Műszaki!



              Ahogy én bevonultam a Felügyeletre, azt hitték valami könyvügynök vagyok , mert vittem magammal némi veterán irodalmat kb. 70 kilót, ja meg az anyósom szépen aláfirkantott származást igazoló nyilatkozatát valamint az ajándékozásit! Meg voltak hatódva, hogy mennyire próbálom elősegíteni a munkájukat, a máskor olyan zord vizsgabiztosoknak még a könnyük is megjelent a szemük sarkában. Na itt pár óra alatt végeztem, még időben voltam - gondoltam benézek az okmányirodába, mivel időpontom nem volt, hátha ! Itt bekopogtam és a - tetszik tudni , nagyon kell a forgalmi engedély meg a rendszám, mert tetszik tudni holnap hivatalos vagyok egy nemzetközi veterán találkozóra Ausztriába, de tetszik tudni rendszám meg forgalmi nélkül nem merek elindulni, tetszik tudni......- Adja ide azokat a papírokat-mondta és úgy nézett mint a felügyeleten a Mindettudó. 12 és fél perc alatt meg csinálta és kedves volt!
              boy0001, Takacs87 és 12 további látogató kedvelte ezt.
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #8
                nagyfékdobos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egy kis kiegészítést még tennék a dologhoz.
                Mivel a jellegváltozás miatt teljes okmány cserére készülhetsz, így kb. 80.000 Ft-ba kerül majd a történet. Jó esetben nem kell eredetvizsga csodálkoznék ha így lenne), de rendszám, törzskönyv, forgalmi, rendszám csere plusz műszaki vizsga + illetékek.
                ........és a költségek:
                Műszaki vizsga: 4.360,-
                Forgalmi engedély csere: 6.000,-
                2 db. rendszám: 8.500,-
                Műszaki címke a rendszámra, forgalmiba: 585,-
                Törzskönyv nem kell új, mert a tulaj nem változott, ami megváltozott az meg nincs benne.
                Ennyi!!
                A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                Komment


                  #9
                  -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Röviden szeretnék tájékoztatni Mindenkit akit érdekel, hogy a mai napon a felügyelet, valamint az okmányiroda is áldását adta a szóló T5-ösöm oldalkocsissá alakítására.Sikerült mindezt ma , azaz egy nap alatt elintéznem!
                  Sziasztok! Ez nekem is jól jött, mert ebben a cipőben járok. Nincs összevizsgáztatva a mocim és az oldalkocsim. Köszi!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2012 máj. 10, 14:06. Oka: Ne idézzünk teljes hozzászólást, ragadjuk ki a legfontosabb részletét! A visszajelzéseket viszont örömmel olvassuk,köszönjük!

                  Komment


                    #10
                    -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Törzskönyv nem kell új, mert a tulaj nem változott, ami megváltozott az meg nincs benne.
                    És ha OT-re vinném a már rendszámos motort ? Akkor miket cserélnének ?

                    Komment


                      #11
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És ha OT-re vinném a már rendszámos motort ? Akkor miket cserélnének ?
                      Attól nem "változik semmi", ha megadják a motorodnak a muzeális minősítést, de ha OT-s rendszámot is akarsz neki, akkor már műszaki vizsga és okmánycsere!
                      >Itt< soveny jól leírta a lényeget!
                      Nem minden muzeális minősített jármű OT-rendszámos, de minden OT-rendszámos jármű muzeális minősített.
                      Szerintem a törzskönyvet akkor sem cserélik mert se a rendszám, se a műszaki érvényesség nincs rajta feltüntetve!
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #12
                        Ez tök jó ! Akkor az 5 év műszaki miatt megérné elvinni az amúgy is tipp-topp motorokat. Ez ebben az esetben milyen költséggel járna ?? ( csak az OT . meglévő műszaki mellé )

                        Komment


                          #13
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ez ebben az esetben milyen költséggel járna ?? (csak az OT . meglévő műszaki mellé)
                          Szintén soveny írását tudom idézni!
                          A muzeális minősítés díjairól itt olvashatsz, bár ez nem hivatalos forrás
                          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                          Komment


                            #14
                            Tisztelt kolegák!
                            Legjobb tudomásom szerint 2012. 01.01-től úgy változtatták meg a törvényt, hogy egy egyszerű müszaki vizsgával csak azokat a motorkerékpárokat vizsgáztatják oldalkocsisként, amelyeknek a forgalmijába már így szerepel. Ha nincs bejegyezve, akkor egyedileg kel valamilyen módon vizsgáztatni, aminek a módját nem ismerem, de úgy mondták nagyon költséges és a jármű megnevezésénél az "egyedi" jelző fog szerepelni!

                            Komment


                              #15
                              Én is ebbe a cipőbe léptem bele, bár nekem még a régi sarkavágott szürke forgalmi van a motorhoz, mert én vonattam ki a forgalomból, de nem adtam le a forgalmit Abban volt már, hogy volt oldalkocsija, de én amikor vizsgáztattam Miskolcon az NKH-nál, akkor csak két személyre vizsgázott 1196-ban, minden gond nélkül. Akkor még nem kellett törzskönyv, meg eredetiség vizsga, bár az ezeknél a motoroknál javarészt a pénzbefizetés miatt kell, kivéve ha át van varálva a nyaktábla, vagy a motorszám
                              Namármost így is kell adásvételi, vagy ajándékozási szerződés az oldalkocsiról?
                              Szerintem mindenképp érdemes az NKH-nál érdeklődni mielőtt altuális, hogy akkor épp mi van érvényben.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X