Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hol vásárolhatok 6V 14Ah akkumulátort?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Hol vásárolhatok 6V 14Ah akkumulátort?

    Üdv mindenkinek!
    Az édesapám jawa motorjába keresek akkumulátort, 6V 14 Ah. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehetne beszerezni egy ilyen teljesítményű aksit?

    #2
    Szia!

    Lehet, hogy célszerű lenne a konkrét modellt meghatározni, nehogy bevásároljál. Addig is, ajánlom figyelmedbe: 6v 14ah akkumulátor
    és -t5- kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      fici eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hol vásárolhatok 6V 14Ah akkumulátort?

      Üdv mindenkinek!
      Az édesapám jawa motorjába keresek akkumulátort, 6V 14 Ah. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehetne beszerezni egy ilyen teljesítményű aksit?
      Ez nem olyan nagy probléma, szerintem! Beballagsz egy akku boltba és veszel egyet vagy megrendeled online!Akkumulátor 6V 14AH B38-6A BANNER (savas) - City Bike Motoros Bolt és Webshop - Motor és robogó alkatrészek nagy választékban raktárról.
      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

      Komment


        #4
        köszi, erre már rátaláltam én is a mai napon (gugli a barátom ), de az a probléma vele hogy elvileg nem nagyon fér el a mérete miatt. valami ehhez hasonló méret kellene: 130x 80x 150. úgy tudom, hogy jelenleg 12 Ah-s van a gépben jobb híján mert valahogy erre békéscsaba környékén nem lehetett megfelelőt találni, és talán ezért nem tölt rendesen a dinamó. további probléma hogy nem igazán értünk hozzá (én egyáltalán nem), ezért ha bármi más ötletetek van, nagyon megköszönnénk!

        Komment


          #5
          soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Lehet, hogy célszerű lenne a konkrét modellt meghatározni, nehogy bevásároljál.
          Célszerű lenne a konkrét modellt meghatároznod, akkor nagyobb valószínűséggel tudunk segíteni!
          TZ kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            fici eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            jelenleg 12 Ah-s van a gépben jobb híján mert valahogy erre békéscsaba környékén nem lehetett megfelelőt találni, és talán ezért nem tölt rendesen a dinamó. további probléma hogy nem igazán értünk hozzá (én egyáltalán nem),
            Fici!
            Hát egy 6 voltos dinamó nem igazán birkózik meg egy 12 voltos akkuval, mert pont 2x annyi cellája és feszültsége van mint kéne!
            Az lehet a szerencsétek, hogy nem egy teljesen feltöltött 12voltost tettetek a fater motorjába, mert a túláram nem csak az izzókat tette volna tönkre -főleg egy "erősebb" biztosíték mellett- hanem mást is.
            Az akku boltban megmondják katalógus szerint a befogadó méretek alapján, hogy melyik cég gyárt ilyen paraméterekkel akkumulátort.
            U.i.
            Bocsánatot kérek mindenkitől aki olvasta a ezt a hozzászólásomat, közben soveny felhívta a figyelmemet, hogy "elolvastam" a Fici ember kérdését!
            De nem radírozok mert, vállalom a felelősséget mint egy jó politikus!
            Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 márc. 27, 21:28.
            A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

            Komment


              #7
              -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát egy 6 voltos dinamó nem igazán birkózik meg egy 12 voltos akkuval, mert pont 2x annyi cellája és feszültsége van mint kéne!
              Azt hiszem, félreértetted, fici legalábbis 12Ah-s akkumulátorról írt, nem 12V-osról! Az általad leírtak persze ettől függetlenül hasznosak!

              Komment


                #8
                soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Azt hiszem, félreértetted, fici legalábbis 12Ah-s akkumulátorról írt, nem 12V-osról! Az általad leírtak persze ettől függetlenül hasznosak!

                Gyors válasz erre az üzenetre
                Igazad van bocsánatot kérek Ficitől is, az zavarhatott meg, hogy Fici azt írta "nem ért hozzá", hát most úgy tűnik én sem!Pedíg csak olvasni nem tudok!!!
                A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                Komment


                  #9
                  sziasztok!
                  közben megtudtam hogy a gép típusa JAWA 350-634. talán így közelebb kerülünk a megoldáshoz.
                  üdv: fici

                  Komment


                    #10
                    fici eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    köszi, erre már rátaláltam én is a mai napon (gugli a barátom ), de az a probléma vele hogy elvileg nem nagyon fér el a mérete miatt. valami ehhez hasonló méret kellene: 130x 80x 150. úgy tudom, hogy jelenleg 12 Ah-s van a gépben jobb híján mert valahogy erre békéscsaba környékén nem lehetett megfelelőt találni, és talán ezért nem tölt rendesen a dinamó. további probléma hogy nem igazán értünk hozzá (én egyáltalán nem), ezért ha bármi más ötletetek van, nagyon megköszönnénk!
                    Szia,

                    Én mostanában cseréltem akkut egy 634-esben, igaz ez Csehországból érkezett, ismeretség révén. A méretei:120x80x160 (hossz x szélesség x magasság). A típus a képen.

                    Click image for larger version

Name:	20120329039.jpg
Views:	1
Size:	111.6 KB
ID:	130973
                    soveny kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      fici eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      k.. hogy jelenleg 12 Ah-s van a gépben jobb híján mert valahogy erre békéscsaba környékén nem lehetett megfelelőt találni, és talán ezért nem tölt rendesen a dinamó. ...
                      Az tuti hogy nem a 12Ah-s akksi miatt nem tölt a dinamód. Ha az akku amúgy rendben van ne cseréld ki, mert kidobott pénz. Máshol van a bibi. Nekem hosszú ideje 12 Ah-s akksi van a 350-esemben (eredetileg abban is 14Ah-s volt.)
                      Fesszabályzó vagy dinamó (kefék ?) környékén keresd a hibát. Rámértél voltmérővel hogy mennyivel tölt ?
                      apacsavo kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        bécibá57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A méretei:120x80x160 (hossz x szélesség x magasság). A típus a képen.
                        Azt hiszem, ez kiválóan összecseng a -t5- által említett B38-6A akksival, melynek mérete 119x83x161 mm, és szintén 14A-es, valamint egészen jól fedi fici 130x80x150-igényeit is.

                        A 3 M 14 akkumulátor mai megfelelője tehát a B38-6A, ahogy a 3 MT 7-é (orosz motoroknál így nevezik) a B49-6.
                        apacsavo és stalker kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Köszönöm, hogy megoldottátok az én problémámat is. Én már azt hittem, hogy nem is lehet 6 V-os aksit kapni. Hiába, nemcsak a motort kell leporolni, hanem az előítéleteimet is. Az akku árát látva pedig eldöntöttem, hogy előbb kifényezem a gépet az utolsó csavarig és csak utána a forgalomba helyezés. Megyek aksit venni.
                          apacsavo, és kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            üdvözölek ha Debrecenbe jársz Széchenyi ut István ut sarok minden méret van normális áron

                            üdv winetu

                            Komment


                              #15
                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Megyek aksit venni.
                              Nézz be azért egy számítástechnikai/elektrós boltba is előbb...kérj 6 voltos szünetmentes tápegységbe való aksit, kb fél áron megvan, és nem kapja le a krómot a kipufogódról ha túltölt...nekem a 6v 4 amperórás elbírta a Czt , nem volt vele gond folyamatos fényszóróhasználatnál sem. amúgy 2 ilyen is befér egymás mellé az akksitartó helyre a légszűrő mögé. Továbbá egy savas akksi kb 8000 ft ameddig ez kb 2000...na melik is éri meg?
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X