Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lencsevégre kaptam!

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    ja és ez a masina is a mai napon akadt lencsevégre..
    Click image for larger version

Name:	2012.04.27 027.jpg
Views:	1
Size:	197.3 KB
ID:	131080Click image for larger version

Name:	2012.04.27 028.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	131081Click image for larger version

Name:	2012.04.27 029.jpg
Views:	1
Size:	196.5 KB
ID:	131082Click image for larger version

Name:	2012.04.27 030.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	131083

    Komment


      #17
      Sziasztok!

      A Bp. XV. Szerencs u. 88. szám alatt régóta pihen három FIAT 850 Sport Coupe...
      Ma hallottam, mikor a közelben lakó ismerősömnél jártam, hogy meghalt a tulajdonos és nincs örökös, így az autók sorsa bizonytalan (el is távolítottam a kertkapuról az eső ellen gondosan műanyag dossziéba csomagolt vas-és akkumulátorgyűjtő-szórólapot).

      Pont akkor jött egy vendég a szomszédba, akitől megkaptam a szomszéd telefonszámát.
      Ő azt mondta, van örököse a kertnek és az autóknak, és már kb. 15 jelentkező van nála rájuk.
      Legalábbis a sárgára; a lila és a fehér sorsa még bizonytalan (mint a mellékelt képeken látható, a lila-fehér volt az egyik az I. FIAT 850 Fórumtalálkozó résztvevői közül, 2004.-ben).

      Az örökössel már kb. két hónapja nem találkozott, hétfőn kell visszahívnom, hogy tud-e konkrétabbat.

      A kérdés: érdekel-e valakit valamelyik autó, vagy ha el lehet őket hozni, van-e olyan, aki esetleg el tudja szállítani és tárolni is tudja őket gazdára találásukig?

      + aki közel lakik hozzájuk, szemmel tudja-e őket tartani (pl. ha mozgást lát a kertben, bemegy)?

      Képek:
      https://picasaweb.google.com/MiniTorino/HotelCoupe#

      Sziasztok:

      Ákos.

      Komment


        #18
        A ilyen embernek a kezét törném el, aki munkagépet csinál

        Komment


          #19
          korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A ilyen embernek a kezét törném el, aki munkagépet csinál
          Szerintem ez egy kétélű dolog, hiszen joshbono is írta, hogy ha nem ez lett volna, akkor kohó.. Ráadásul egész igényes beépítés, amiket én mentettem munkagépből általában komolyabban szét vannak vágva. Pl. ez:

          Click image for larger version

Name:	Másolat - C 015.jpg
Views:	1
Size:	149.6 KB
ID:	131141

          Aki egy ilyet üzemeltetett, az általában megtartott más felszereléseket is, szóval nem biztos hogy olyan rossz volt ez a tendencia. Persze jobb lett volna ha elteszik mindenestől a motort, de a "mi lett volna ha akkor tudjuk" elmélkedések sajnos csak az ember szívének fájdítására jók.
          Amit az alsó képen a földön látsz mindet a traktor tulaja mentette meg a vasgyűjtőktől, lomisoktól, vas-, könnyű- és színesfém-kohászati olvasztároktól...

          Click image for larger version

Name:	Másolat - D 001.jpg
Views:	1
Size:	124.1 KB
ID:	131142
          Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 máj. 13, 21:34.
          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

          Komment


            #20
            Amit én láttam az egy eléggé komoly munka volt, a tulajjal beszélgetve kiderült, hogy anno két fiatal mérnök srác találta ki és tervezte meg. Az érdekessége a szerkezetnek, hogy ha elkezd fordulni az egyik kerék lediferál megkönyíve a fordulást, szinte magától fordul, és ezt is anno az ifjak találták ki. Az 1. és 5. képeken látszódik a kialakításuk. Szerintem elmés, semmi esetre sem lebecsülendő.

            Komment


              #21
              korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A ilyen embernek a kezét törném el, aki munkagépet csinál
              Azért ez igy eléggé kemény megfogalmazás.Hisz látható-egy pannónia is jó valamire

              Komment


                #22
                Nem kaptam lencsevégre.
                A hétvégén Lengyelországba motoroztunk Csehországon keresztül. Hihetetlen mennyiségű csepptankos JAWA, CZ van még mindig napi használatban, kopott de eredeti állapotban. Még a a fémtokos hátsólámpa sincs lebarmolva róluk.

                Komment


                  #23

                  Komment


                    #24
                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azért ez igy eléggé kemény megfogalmazás.Hisz látható-egy pannónia is jó valamire
                    Hmmm azért ez igy egy kicsit gonosz volt, bár érzem az élcet benne




                    joshbono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

                    Egy ismerősöm átjött, hogy a kapagépe nem akar indulni, és kellene kölcsön egy pannonia lendkerék kipróbálásra. Adtam, és átmentem megnézni hátha kell segítség. Már a kapuból feltünt hogy ez egy TL. Kötöttem vele egy alkút, hogy ne bajlódjon vele, a blokk helyett adok egy T5 öst cserébe. Ugyhogy holnap mehetek a börzére beszerezni egyet....
                    A váz szét lett vágva a részeiből készült ez a masina. Kár érte, másrészről ha nem ez készült volna belőle, akkor valószínüleg már egy kohóban végezte volna.
                    Na igen de általad legalább biztos helyre került és lehet hogy még egyszer motor lesz belőle ujra! Szép a hengere és a hengerfeje. Én miért nem tudok soha ilyenbe belefutni...

                    Komment


                      #25
                      Akos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!

                      A Bp. XV. Szerencs u. 88. szám alatt régóta pihen három FIAT 850 Sport Coupe...
                      Ma hallottam, mikor a közelben lakó ismerősömnél jártam, hogy meghalt a tulajdonos és nincs örökös, így az autók sorsa bizonytalan (el is távolítottam a kertkapuról az eső ellen gondosan műanyag dossziéba csomagolt vas-és akkumulátorgyűjtő-szórólapot).

                      Pont akkor jött egy vendég a szomszédba, akitől megkaptam a szomszéd telefonszámát.
                      Ő azt mondta, van örököse a kertnek és az autóknak, és már kb. 15 jelentkező van nála rájuk.
                      Legalábbis a sárgára; a lila és a fehér sorsa még bizonytalan (mint a mellékelt képeken látható, a lila-fehér volt az egyik az I. FIAT 850 Fórumtalálkozó résztvevői közül, 2004.-ben).

                      Az örökössel már kb. két hónapja nem találkozott, hétfőn kell visszahívnom, hogy tud-e konkrétabbat.

                      A kérdés: érdekel-e valakit valamelyik autó, vagy ha el lehet őket hozni, van-e olyan, aki esetleg el tudja szállítani és tárolni is tudja őket gazdára találásukig?

                      + aki közel lakik hozzájuk, szemmel tudja-e őket tartani (pl. ha mozgást lát a kertben, bemegy)?

                      Képek:
                      https://picasaweb.google.com/MiniTorino/HotelCoupe#

                      Sziasztok:

                      Ákos.

                      Fejlemények:
                      Az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy szükség esetén el tudja hozni az autókat.
                      / / / / /
                      Tegnap elfelejtettem felhívni a kapcsolattartó szomszédot, ma beszéltem vele.
                      Ő nem, de az ismerőse beszélt az örökössel, nem teljesen tiszta, hogy mit, de állítólag nem eladók az autók.
                      Jövő héten kell újra hívnom a szomszédot; addig is meghagytam neki, hogy mindenképpen hívja fel a figyelmét az örökösnek, hogy az autókat semmiképpen se juttassa ócskavastelepre.


                      Ahol most tart az ügy: megnyugtattam az autók szomszédját, hogy nem zargatom többet; viszont megkértem, hogy a nevemet és a telefonszámomat adja át a tulajdonosnak / örökösnek.
                      Akik arrafelé laknak, vagy arra van dolguk, azért néha nézzenek rájuk, nehogy elkallódjanak!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2012 jún. 01, 22:21.

                      Komment


                        #26
                        Sziasztok!

                        Ezt láttam tegnap.

                        Click image for larger version

Name:	IMAG0291.jpg
Views:	1
Size:	207.9 KB
ID:	131375Click image for larger version

Name:	IMAG0292.jpg
Views:	1
Size:	206.7 KB
ID:	131376Click image for larger version

Name:	IMAG0294.jpg
Views:	1
Size:	207.7 KB
ID:	131377

                        Esetleg ha érdekelne valakit. Esztergombol Visegrád felé.

                        Komment


                          #27
                          kvaga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezt láttam tegnap
                          Szia!

                          A P10 az milyen évjárat? ( ha bejön a tippem akkor mesélek egy érdekeset )

                          Komment


                            #28
                            A homokozóban fényképeztem le ezt a Mercit.

                            Click image for larger version

Name:	20120530376.2.jpg
Views:	1
Size:	200.4 KB
ID:	131378 Click image for larger version

Name:	20120530375.2.jpg
Views:	1
Size:	200.4 KB
ID:	131379 Click image for larger version

Name:	20120530374.2.jpg
Views:	1
Size:	201.8 KB
ID:	131380 Click image for larger version

Name:	20120530373.2.jpg
Views:	1
Size:	201.6 KB
ID:	131381

                            Komment


                              #29
                              chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia!

                              A P10 az milyen évjárat? ( ha bejön a tippem akkor mesélek egy érdekeset )
                              Nem igazán tudnám megmondani.A családdal voltunk kirándulni,utközben láttuk a gépeket, visszafelé lefényképeztem.

                              Komment


                                #30
                                Hát ma működött a lencsevégem rendesen

                                A XVI. kerületben találhatóak a következő járművek.

                                Amit tudni lehet róluk:

                                Mercedes teherautó: a Zrínyi u.-ban áll. Annyit tudtam meg egy szemben lakótól, hogy egy K.F.T.-é, amelyik valahol az utcában van, de többet ő sem tudott.

                                VW Golf Cabrio: a Mátyás király út 33 sz. alatti kertben áll. Nem nyitott ajtót senki, de a "3D betűk"-táblán lévő telefonszámon esetleg meg lehet találni valakit, aki összehoz a tulajjal; ez a tábla a kertben áll.

                                A Polski 126-os testvérek : A Golftól 3-4 kertnyire vannak, szintén a Mátyás király úton, a 47. sz. alatti kertben.
                                Szintén nem nyitott ajtót senki, de a ház eladó, így a telefonszám megvan: 06 20 928 24 81.

                                Trabi, Zsiguli, Opel: Egy kertben állnak, a Rákosi út 150. sz. alatt.
                                Itt se telefonszámot, se más információt nem sikerült szereznem...

                                A Mercedes kivételével mindegyik autó a 244-es busz vonalán található (de a Merci is a közelben van, az Ikarus-telep mellett van a Zrínyi u.)

                                Mivel személyesen egyik tulajdonossal sem találkoztam, így nem tudom, melyik autó eladó esetleg és melyik nem...


                                Click image for larger version

Name:	HPIM6366.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	131527Click image for larger version

Name:	HPIM6364.jpg
Views:	1
Size:	202.5 KB
ID:	131532Click image for larger version

Name:	HPIM6365.jpg
Views:	1
Size:	199.0 KB
ID:	131533Click image for larger version

Name:	HPIM6360.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	131528Click image for larger version

Name:	HPIM6361.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	131529Click image for larger version

Name:	HPIM6362.jpg
Views:	1
Size:	202.0 KB
ID:	131530Click image for larger version

Name:	HPIM6363.jpg
Views:	1
Size:	199.4 KB
ID:	131531

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X