Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ki az igazi veterános?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ki az igazi veterános?

    Tisztelt kolegák és szimpatizánsok!

    UK felvetése nagyon érdekes!
    Te szerintetek ki az igazi veterános?
    - Az akinek milliói, neagyisten milliárdjai vannak, csodálatosan restaurált és eredeti
    gépek sokaságával rendelkezik, elismerések sokaságát gyüjttötte be
    kiálításokon rengetegen ismerik a veterános körökben?
    - Vagy a Budapesttől 320km-re lakó névtelen senki, aki a vastelebről mentette meg
    egyetlen tucatgyártású gépét, saját kezévelcsinált mindent rajta amit csak tudott,
    éveken keresztül készítette, mivel csak a "felesleges spórolt" kis pénzét ölte bele és
    életében nem volt kiállításokon, vagy rendezvényeken.

    Nehéz kérdés ugye?
    Kérlek benneteket írjátok le a véleményeteket! Nagyon kíváncsi vagyok rájuk
    TZ kedvelte ezt.

    #2
    Szerintem ez nem olyan nehéz kérdés. Nincs olyan, hogy igazi veterános. Azaz mindenki az, akit megigéz a régi korok hangulata.

    Arra a kérdésre is nehéz(?) lenne válaszolni, hogy melyik az igazi kutya.

    Ő?


    vagy ő?
    TLF65, korompaiistvan és 5 további látogató kedvelte ezt.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      #3
      Biztos, hogy érdemes elkészítenünk ezt a definíciót?

      Szerintem nem fekete és fehér a világ. Nincsenek csak jó és csak rossz emberek, így azt sem hiszem, hogy vannak „igazi” és „igaztalan” veteránosok. Érteni vélem a kérdés lényegét, de egészen biztosan kimaradnának a definícióból olyanok is, akik hitük szerint jó szándékkal teszik a dolgukat.

      Szóval, az én egyéni véleményem szerint mindenki „veterános” aki harminc évnél öregebb járművet, vagy csak darabjait birtokolja. Aztán persze személyiségénél fogva lehet, ilyen is, meg olyan is.
      _____________________

      Na, Uk, nehezen tagadhatnánk, hogy szoktunk néha együtt sörözni.
      Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2010 dec. 09, 19:16. Oka: egyszerre szóltunk hozzá :-)
      sepy, Beagle és 4 további látogató kedvelte ezt.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        A világ valóban nem fekete fehér.

        Tehát szerintetek az a kereskedő veteránosnak nevezhető aki kizárólag nagyértékű alkatrészekkel és járművekkel kereskedik, átverve a hozzá nem értőket és többszörös haszonnal továbbadja?
        garázsmester kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Én még mindig nem értem ám, hogy az „igazi veteránosok” (gondolom ez egy öndefiníció ) miért pörögnek ezen a kérdéskörön ennyit.

          Aki „átverve a hozzá nem értőket és többszörös haszonnal továbbadja” a bármit, az egy aljaember. Teljesen mindegy, hogy mi a hobbija, foglalkozása, világnézete, vagy milyen piacon teszi ezt. Szerintem az anyagi helyzete is indifferens. Én például találkoztam már csóró vidékivel is, aki megpróbált kihasználni. Csakhogy ez már kínosabb dolog, nehéz minderről „politikailag korrektül” értekezni.

          Egy korábbi hozzászólásomban megpróbáltam kifejteni (szerintem sikertelenül) az erről alkotott véleményemet: http://veteran.forum.hu/bemutatkozas...2.html#post575

          Aztán még kétszer igyekeztem tovább árnyalni a kérdést, de gondolom azok is zagyva gondolatok voltak.

          ____________________


          Engedjétek meg, hogy még egy érdekességet megemlítsek ehelyütt. Fórumunk rövid történetében néhány napra csatlakozott hozzánk egy „legigazibb veterános” kolléga. Ő annyira igazi volt, hogy nem talált itt magához méltó társakat, és mivel mindezt szörnyen kompromittálónak érezte saját magára nézve, kérte hogy töröljem Őt ... töröltem ...

          Én magam megelégedek azzal, hogy a közös hobbink okán segítgetjük, informálgatjuk egymást jó szándékkal, önzetlenül, akár igaziak vagyunk, akár nem.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6
            TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Fórumunk rövid történetében néhány napra csatlakozott hozzánk egy „legigazibb veterános” kolléga. Ő annyira igazi volt, hogy nem talált itt magához méltó társakat, és mivel mindezt szörnyen kompromittálónak érezte saját magára nézve, kérte hogy töröljem Őt ... töröltem ...
            Az nem semmi. Ergo, még a nevét sem akarta látni a mi szövegkörnyezetünkben. Király...

            Ha igazán belendül a fórum, több "igazi veterános" meg fog jelenni akkor, ha reményt lát arra, hogy portékáját eladja. Rövid, lényegretörő megnyilvánulások lesznek, melyek semmiféle infpormációval nem szolgálnak, csak célzott piar tevékenységet tartalmaznak.

            Egyetértek TZ-vel abban, hogy az "igazi veterános" deffiníció felállítása felesleges és szerintem lehetetlen is. Tapasztalatom szerint ennek a szóösszetételnek inkább pejoratítv, mint pozitív jelentése van. A veterán járművekhez való kötődés mindenkinek mást jelent. Jármű birtoklást, restaurálást, építést, a járműben gyönyörködést, szakirodalom gyűjtést, múzeum létrehozást, családi kikapcsolódást... és van akinek üzlet. Ez sem baj. Ha nem lennének azok, akik felkutatják a portékát és a veterános társadalom látókörébe juttatják, sokkal több jármű és alkatrész végezné a kohóban. Több kereskedő veszi a fáradtságot arra, hogy legyártat új alkatrészeket és evvel hiányt pótol. Gondoljunk csak bele, ha pl. egy pár kormány fogantyú gumit akarnánk legyártatni az mibe kerülne? A gusztustalan az, amikor a szemem láttára vásárol meg valamit x összegért és 10 perc múlva nekem is felkínálja 2x összegért. Ez nálam kiveri a biztosítékot, hiszen nem csak gátlástalanul üzérkedik, de még hülyének is néz. Sajnos több ilyen 2-3x-es "igazi veteránost" is ismerek.

            Komment


              #7
              Szerintem a veteránozás az egy hobbi és egy fertőző betegség amibe egyre többen gabalyodnak bele,az hogy kinek mennyi pénze van az szerintem nem lehet
              ok arra hogy eldöntsük ki az igazi veterános!Sok rendezvényen vettem már részt és nem tettek különbséget puccos veterántulajdonosok és épp lelket vert motorok
              tulajdonosai között.Az hogy ki ismertebb?Sokan azért járunk kiállításra hogy a szemünket gyönyörködtetjük a szépen restaurált járművek között,és azokat az embereket akik rengeteg pénzt ,fáradságot ölnek bele ebbe a hobbiba azokat csak tisztelni lehet!A kereskedelem az jó kérdés!Mi a drága és mi az olcsó?
              Szerintem az mikor elmegyünk egy börzére és üres szatyorral jövünk haza és nem tudtunk venni semmit!
              Utoljára szerkesztve a következő által: dmotor; 2010 dec. 10, 07:33.

              Komment


                #8

                Komment


                  #9
                  nagyfékdobos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az nem semmi. Ergo, még a nevét sem akarta látni a mi szövegkörnyezetünkben. Király...
                  Igen. Kértem (és nem gúnyosan, szépen), hogy ebben az esetben tanítson minket, ha már olyan nagy tudású. Ezt viszont azért nem akarta, mert esélytelennek látta, hogy viszonozhatnánk a segítségét, így meg nem érte meg neki.

                  Ha igazán belendül a fórum, több "igazi veterános" meg fog jelenni akkor, ha reményt lát arra, hogy portékáját eladja. Rövid, lényegretörő megnyilvánulások lesznek, melyek semmiféle infpormációval nem szolgálnak, csak célzott piar tevékenységet tartalmaznak.
                  Ez nem biztos.

                  Biztosan lesznek próbálkozások, de nem lesznek sikeresek. De ez egy másik téma, majd kifejtem.
                  Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                  Komment


                    #10
                    TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igen. Kértem (és nem gúnyosan, szépen), hogy ebben az esetben tanítson minket, ha már olyan nagy tudású. Ezt viszont azért nem akarta, mert esélytelennek látta, hogy viszonozhatnánk a segítségét, így meg nem érte meg neki.
                    Ez érdekes. Akkor most hangosan gondolkodok. Ha teljes mértékben töröltette a nickjét, akkor nem kíván megszólalni. Tehát nem csak tudatni nem akar velünk semmit, hanem kérdezni sem szándékozik. Ezek szerint Ő mindent tud amit mi tudhatunk és semmiféle információhoz nem juthat tőlünk...

                    Boldog ember lehet, sőt talán a világon egyedülálló a maga nemében.
                    Én még nem találkoztam olyan emberrel, akitől ne lehetett volna tanulni valamit.

                    Nem baj, innen üzenem neki, hogy olvassa csak nyugodtan a fórumot, ha valami olyan okosságot talál benne amivel profitálhat, (akár szellemi, akár fizikai, akár forintális módon) használja egészséggel!!!

                    Komment


                      #11
                      Sziasztok!

                      Felnyomott árú alkatrész DKW vázháromszög 60 ropi alatt nincs, első villa úgyszintén, a hibátlan váz se olcsó, ha ezek nincsenek meg neked, akkor leadhatod a MÉH-be a motorodat:-) Részben a nepperek miatt lettek ilyen brutál árak, már a Pannóniáknál is vannak elszabadult tételek, de német motoroknál meg agysokkot kap az ember... egymilliós motorral meg se merek majd mozdulni.

                      Üdv
                      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                      Komment


                        #12
                        Azért nagyon örülök, hogy csak ki tudtátok olvasni a gondolataim nagy részét.

                        Én is leírom tulajdonképpen mire gondoltam:

                        Valóban nincs olyan, hogy "igazi veterános".
                        Sokféle emberrel találkoztam és rájöttem arra érdemes figyelni aki a háttérben marad és nem próbálja kioktatni a másikat. Legfeljebb, ha véleménye van, odamegy a veterános kollegához és evvel kezdi: "Ne haragudj nem akarlak kritizálni, ......
                        Ezután jószándékbol tanácsokat mond és ha meghaldatják partnerként kezel, ha nem elnézést kér és elmegy.

                        Nekem volt egy tanárom, akit nagyon tiszteltem. Ő azt mondta: "Az a búzaszál melyiknek a kalászában nincsen mag mindig egyenesen ál. Viszont amelyik kalász tele van maggal az nem emelkedik ki a sokaságból, mindig meghajolva áll."

                        Komment


                          #13
                          Az eredeti kérdésre vissza térve,szerintem ez egy olyan érzelmi dolog féle,ha megfogsz egy öreg régi gépet vagy alkatrészt,felsejlik benned a mult, látod magad előtt azt a kort ,érzed az illatát(főleg a kétütemüeknek)hallod a hangját és szereted,babusgatod és megpróbálod tehetségedhez mérten a legjobbat kihozni belőle(szerintem még az sem nagy baj ha elsőre nem nagyon sikerül) mert szereted, csinálod!!!!......hát valahogy így képzelem!
                          Üdv:gyula(igy csupa kisbetüvel mint nemecsek)

                          Komment


                            #14
                            apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            hát valahogy így képzelem!
                            Szépen szavakba öntötted a megfoghatatlant... egyetértek veled, én is valahogy így képzelem.

                            Komment


                              #15
                              Szervusztok. Tudomásul kell venni, hogy a veteránozás mára egy tért hódított gazdasági tevékenység lett. Az árak meg úgy alakulnak, hogy a vevő számára kedvező áron szeretne a portékához jutni, az eladó meg a lehetőségekhez képest minél több haszonra törekszik. Ez a piac. Természetesen a veterános egy járművel kapcsolatban teljesen más értékrendet képvisel, mint a " normál " gépjárműhasználó. Az egyik lélekkel tölti meg az ember és a gép kapcsolatát, a másik csak funkcionálisan használja. / Na ez már kezdi súrolni a szentimentalizmus határát, de valami ilyesmi. ) Két héttel ezelőtt hozzájutottam egy I. világháborús repülőgép iránytűjéhez / szép nagy legalább 2 kilós rézdarab /, azóta az asztalomon áll és minden alkalommal örömmel tekintek rá / a lehetőséghez képest már nagyon "sok" információval rendelkezem a szerkezetről /.Azon meditáltam ,hogy azt szeretném látni amit a tárgy "látott" annak idején. Marhaság, nem? Jön a fiam ( már szép nagy családja van ), nézi majd elkezdi mondani : -Fater én azt szeretném látni, amit ez az iránytű látott ............ A gyerek is hülye, velem együtt (így még büszkébb vagyok rá ). A veteránozás is egy másként gondolkozás az "élettelen" tárggyal kapcsolatban.Veterános üdvözlettel.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X