Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ki az igazi veterános?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    A 250-es Jawa-t nem hagyom!!!

    Komment


      #32
      Nem is szabad hagyni mert joggal lehet buszkelkedni ezzel a markaval .Nem veletlenul 1939-ben meg a vatican is rendelt toluk 2 db hofeher szinben 14 karatos arannyal decoralva.1946-ban arany medallal tuntettek ki a "Perak"-ot a Parizsi szalonon utanna pedig csak emlites keppen a 6 naposokon elert sikerek 11("VASI D"ARGENTO")ezust koppa stb.De ha ez sem eleg ez a gyar volt az elso aki elosszor gyartott csak verseny celbol motorokat (ESO) aminek nemvolt meg a civil hasznalatba levo masa .
      De lehetne meg sorolni meg nem is ez a lenyeg

      Click image for larger version

Name:	-1866392.jpg
Views:	1
Size:	56.4 KB
ID:	130707 Click image for larger version

Name:	-1866394.jpg
Views:	1
Size:	54.4 KB
ID:	130708

      Ennekem is van egy projektem egy 250-es californiaval sajnos nagyon rossz allapotban van meg meg el kell szallitanom haza Valami vegett nem tudom foltolteni a kepet rola De majd ha kesz lessz.

      Komment


        #33
        Üdv.A Kedves fórumos Társaknak!
        Ma megpillantottam egy hirdetést...Simson SR2 E - 1962
        Melynek tárgya álmaim-álma a hőnáhított sr 2 ,ráadásul olyan fényezéssel amit én is elképzeltem a sajátomnak.
        És elkezdett bennem motoszkálni egy gondolat mi lenne ha az osszekuporgatott pénzemből nem egy felújítási alapot és rengeteg alkatrészt vásárolnék hanem egy kész "robogányt"!?
        Raktam már össze régi mopedet ennél kevésbé nívósat ugyan de az is rengeteg pénzt ,időt...stb.-stb.emésztett fel.
        Nem tartom magam lusta enbernek de sajnos nagyon kevés a szabadidőm és egyre -egyre kevesebb lessz,ráadásul már tizenéves korom óta vágyakozom a típus után ezért talán érthető ,hogy szívesen kihagynám a bűtykölős részt és a tavasz első sugaraira nyeregbe szeretnék "pattani"végre!? :-) (melesleg nincs annál nagyobb öröm véleményem szerint mikor az eber salyát keze alól kerűl ki egy hasonló gyönyörűség.)(nem beszélve a "piszkos" anyagiaknakról mert a szomorú valoság az ,hogy ez az árkategoria nekem már tul nagy falat.)
        A lényeg végülis az amiért eme gondolataimat bepötyöktem ,hogy kiváncsi lennék az egybegyültek véleményére mert nem tudom efajta gondolatokkal a felyemben én most "igazi"veterános vagyok vagy lehetek, vagy reménytelen, vagy.......:-///

        A válaszokat előre is köszönöm és üdv.Mindenkinek!
        Utoljára szerkesztve a következő által: garázsmester; 2012 febr. 20, 19:12.

        Komment


          #34
          Kedves garázsmester!
          Én inkább hajtani szeretem az imádott motoromat, mint szerelni.
          Nekem ha egy picit több pénzem lett volna, akkor egy jobb állapotú, küllemű motort vettem volna.
          Szerintem nincs olyan veterános aki minden munkát saját maga meg tud csinálni (blokk felújítás, fényezés, krómozás).
          Amit meg más csinál meg nekünk, azt utólag mégis csak meg kell fizetni.
          Azt meg, hogy a hírdetésben szereplő motor megéri-e ennyi pénzért?
          Sajnos nem tudom.

          Számomra a veterános meghatározása: veterán jármű rajongó.
          Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 febr. 20, 19:53. Oka: Kiegészítés

          Komment


            #35
            Szerintem ennyiért egy kicsivel komolyabb gépet is lehet venni, nem akarom leszolni az sr2-t(nekem is van kettő) lehet hogy költöttek is bőven erre a mocira, de szerintem ha ilyen szinezetűt akarsz és spórolni akkor a szét és összeszerelést meg apróságokat megcsinálod magad. Vagy kompromisszumot kötsz és a hagyományos bordó vagy homok szinűt választod olcsóbban mert már abból is lehet szépeket kapni.

            Komment


              #36
              Kedves sricsi70, darkside!
              Úgyvélem igazatok lehet!-)
              Bevallom én már annyira beleszerettem ebbe a típusba ,hogy "hupililát" is elfogadnék!-)
              Arról nem is beszélve ,hogy festéket inkább dobozába szeretek vásárolni.:-))))))))
              Na de a viccet féretéve talán túl nagy szavak tőlem de Kémeri Greguss Zoltán nyomdokaiba szeretnék lépni ezért valami komoly dologgal kellene előrukkólnom és még van mit tanulnom bőven mint a típust illetve és más téren is.
              (azthiszem)

              Komment


                #37
                Én imádom a régi járműveket de sajnos egy darabbal sem rendelkezem...akkor én minek minősülök itt az oldalon??))

                Komment


                  #38
                  Robi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én imádom a régi járműveket de sajnos egy darabbal sem rendelkezem...akkor én minek minősülök itt az oldalon??))
                  Rajongó ?? ...............................

                  Komment


                    #39
                    Szép napot mindenkinek,egyszer én már kifejtettem erről a véleményem és továbbra is azt vallom hogy lehet igazi veterános azis aki csak "imádja a régi gépeket",hiszen nem mindenki engedheti meg magának anyagilag hogy 1-vagy akár több mocija legyen.

                    Komment


                      #40
                      Szép estét! Azért egy Babetta vagy Dongo,esetleg egy Simson birtoklása nem biztos,hogy nyomorba dönt bárkit,ha már szereti reszelni a"rozsdát":-)

                      Komment


                        #41
                        Egy gondolat!

                        Idevetődtem,mert szeretem a régi dolgokat.
                        Azt hittem van egy régi autóm és "veterános"vagyok,azután megláttam a gépeiteket.(gratula)
                        Már nem akarok "veterános" lenni.
                        Csak ki akarok menni egy kis pasztával a "króm " keréktárcsáimat fényesíteni.
                        Mert szeretem ha csillog.
                        Nem akarok "veterános" címkét.
                        Beülök és jól érzem magam,megnézem a motorjaitokat és jól érzem magam.
                        Azt hiszem mindegy ,hogy mi a nevünk,üljünk be(fel) és érezzük jól magunkat.

                        Komment


                          #42
                          kistt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Idevetődtem,mert szeretem a régi dolgokat.
                          Azt hittem van egy régi autóm és „veterános” vagyok,azután megláttam a gépeiteket. (gratula)
                          Már nem akarok „veterános” lenni.
                          Csak ki akarok menni egy kis pasztával a „króm” keréktárcsáimat fényesíteni.
                          Mert szeretem ha csillog.
                          Nem akarok „veterános” címkét.
                          Beülök és jól érzem magam,megnézem a motorjaitokat és jól érzem magam.
                          Azt hiszem mindegy ,hogy mi a nevünk,üljünk be (fel) és érezzük jól magunkat.
                          Nagyon szépen megfogalmazott gondolat, teljesen egyet tudok veled érteni! Nem hiszem hogy a cimke amit ránk aggatnak a lényeg hanem amint mondtad érezzük jól magunkat. Köszönet ezért a gondolatért.

                          üdv, Odin

                          Komment


                            #43
                            Szerintem az igazi veterános pénztől függetlenül olyan ember akinek a szíve hamarabb megdobban például egy szoci csodára mint egy új autóra, motorra. A pénz csak annyiban számít , hogy valaki mennyit tud rászánni a kedvencére és ebből kifolyólag vannak kinézetbeli különbségek, de a lényeg a szívben lakozik egy különleges életérzés formájában!

                            Komment


                              #44
                              Osztom kistt gondolatait!

                              Szerintem nem pénz függő, (Szegény ember-gazdag ember) a "veterános" kifejezés, hanem "életérzés" függő.

                              csak két oka van hogy Pannóniát motorozok.

                              - mert MAGYAR gyártmány,
                              - és mert 51 éve a családomé.

                              Ha BMW-re tellt volna akkor, akkor BMW-vel motoroznék, feltéve, ha valamelyik ősöm el nem adja valami ok miatt.

                              ha nem lenne meg a Pannóniám, lehet hogy vennék, de az is lehet hogy egy Yamaha Virago-t. vagy valami hasonló izét.

                              És nem tartom magam veteránosnak. Bár szeretek gyönyörködni a saját és mások régi gépjárműveiben, főleg ha szépen is néznek ki. Ebből adódóan jobban tetszenek a krómozott-festett felületek, a pontos fordulat-gyujtás, mint az autentikus "rozsda-kupacok". De mondom, nem veterános vagyok, hanem csak egy átlag ember, akinek Pannóniája van, és üzemelteti, és így érthető módon érdeklődik az egyes "szakmai-veterános" fogások iránt.

                              Komment


                                #45
                                Hy.

                                Na ismét egy jó kis téma.:-)))
                                Tudom ,elég öntörvényű, és ami lényegesebb önfejű vagyok.:-) Viszont ezt tudom magamról.:-)))) El is ismerem.

                                Tehát ,a véleményem, ki a veterános??? Szerintem a Jó Magasságos Atya Úr Isten sem tudja eldönteni. Szerintem összemosódnak a dolgok. Van olyan ismerősöm akit veterán motorral ismertem meg, már vagy 1, de inkább 2 éve nem láttam csak valami rizsrakétán, de Ő akkor is veterános. Mért? Mert ismerem, és tudom mindene az öreg képek és az őskövület tulajok. Tulaj születési éve nem számít. Hopp. Ez is érdekes, mi mozgat egy 20 évest, hogy veteránozzon??? Magamat még csak megkértem, de egy fiatalt??? Ez a téma is megérne egy misét.
                                Vissza . Szóval tényleg nem az számít kinek milyen gépe van. Ez csak egy mellék szál. Én személy szerint nagyra becsülöm azokat ahol látszik , hogy 0 Ft-ből, de próbálnak valamit tenni egy öreg gép érdekében hogy ne a olvasztóba kerüljön. Aztán vannak azok akiknél a pénz nem számít, Ők is tudnak gyönyörű dolgokat alkotni. A legjobb akinél nem számít a pénz és VETERÁNOSOK!!!! Na az a tuti. Ismerek én minden kategóriából embert, és maximális tiszteletem, de hogy ki az igazi veterános???
                                Erre talán azt tudnám mondani, amit én éltem át. Ültem pár motoron, mindig is szerettem motorozni, éppen mire volt anyagi keretem azt hajtottam. De amikor fel ültem a Pannóniára (saját, haza hoztam ki sem próbáltam úgy vettem) mentem egy kört , és meg csapot a Pannónia füstje. Moldovának van az a híres regénye "Akit a mozdony füstje magcsapot!" na valami hasonló. Aki egyszer fel ül, és ne keletkezzünk meg az autókról sem , tehát kipróbál egy VETERÁNT, és valami megcsapja az örökké veterános marad. Tudjátok olyan ez mint a szerelem. Sokan sokat beszélnek róla, de nem lehet leírni, ha nem érzed akkor nem tudod miről beszélnek.

                                Bocs , kicsit megszaladt a billentyűzet.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X