Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Öntöttvas henger festése és előkészítés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Öntöttvas henger festése és előkészítés

    Lassan elkezdhetem összeszerelni a P10 blokkját, pár dolog még hiányzik és az egyik ezek közül a henger.
    Egyet elvittem homokfújni, gondolom ezzel nem lesz probléma, közvetlenül lehet majd festeni. Matt fekete, ami az ízlésemnek megfelelne, tudtok ajánlani valami bevált aeroszolos festékfajtát erre a célra az elvárható tulajdonságokkal?

    Egy másik hengerem a homokoláshoz túl jó állapotban van, arra nincs szükség, de azért RO-55-tel szórófejjel lefújtam védelem gyanánt, amíg kitalálom mi legyen vele.
    Az egész szép szürkésfehér lett:

    Click image for larger version

Name:	20120726543.jpg
Views:	1
Size:	193.4 KB
ID:	154547

    No, itt meg az a kérdés, hogy ez a keletkezett vasfoszfát réteg mennyiben gátolja a későbbiekben a bordázat hőleadási képességeit? És ha ráfestek még egy plusz réteget, az nem lesz-e túl sok már?

    #2
    Szerintem homokszórdle, és inkább fesd le

    Komment


      #3
      Az engem is érdekelne, hogy mi szokott az eljárás lenni az öntöttvas hengereknél? Mivel, milyen módon szokták bevonni a hengereket egy felújítás során?

      Komment


        #4
        Én is csatlakoznék, és szerintem hőálló, matt fekete festék mellett voksolok megfelelő tisztítás után.

        Komment


          #5
          Gyárilag ezek a hengerek barnítva voltak. A hidegbarnító folyadék sajnos elég drága, így érdemesebb felületkezeléssel, stb. foglalkozó cégekhez elvinni a hengert, esetleg fegyvermesterhez, ők is szoktak barnítani.

          Komment


            #6
            Pillanatnyi elmezavar!!!!! Horganyzás??????

            Komment


              #7
              Végülis, már úgyis rakosgatom össze a horganyozni való bisz-baszokat, elvihetem a hengert is.
              Sőt, mehet a furatba is, majd fúrásnál lejön. A csatornákban meg talán még jobb is lesz, mint az öntvény felülete.




              Gergő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Gyárilag ezek a hengerek barnítva voltak.
              Ez esetben milyen színe lenne? Mint mondjuk a blokkcsavaroknak meg a lengővilla excentereknek?

              Komment


                #8
                Mit akarsz Te horganyozni a gépen???? Nem lehet hogy Te a krómozásra gondolsz??? Na azt én nem tenném. Nem jó ha nagyon csillog a gép. Túlzásba sem kel esni.:-((( Szerintem.:-))))

                Komment


                  #9
                  Szerintem sem, nem is fogok. Krómozva csak az eredetileg krómozott részek lesznek, de az majd legutoljára.
                  Horganyozni az összes 8-as csavar és anya, az összes hatos simafejű csavar, rugók, karok, alátétek vagy pl. a hátsó fékkitámasztó biztosító része, de még a berúgókar kihajtható része csappal együtt, az összes küllő, KU4-es kürtrostély, meg ki tudja még, eszembe se jut minden.
                  Vagy ha még nem is eredeti, de szerintem az összképet feldobja, az említett hásó lengővilla befogó alkatrészek és a blokkcsavarok is. Ránézésre talán nem is tudatosul, de sokat számítanak ezek a kis fényes apróságok az összképben. Legalábbis az én ízlésem szerint.
                  sepy és korompaiistvan kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Na így már jobban tetszik.:-)))) Igaz én sem estem túlzásokba, (gondolom én:-))) de pl. van pár csavar amit krómoztattam, ez még belefér az én ízlésemnek. Igaz van mindig ami most éppen nem tetszik. Most a henger lefogató csavarokat krómoztatnám. Szerintem ez is belefér még az én elvárásaimba.:-))))
                    Viszont maximálisan elfogadom akinek más az ízlése. Én pl. a blokkon belül nem tartom szentségtörésnek a modernizálást (ha kívülről semmi nyoma) van aki ezt is ellenzi. Kinek a pap, kinek a papné (nekem a lánya:-)))) az én gépem, és úgy nézzen ki ahogy nekem tetszik. Azért nem járhatok rossz nyomon, mert nem dicsekvés képen (ezért nem is írok konkrétumokat) de egy találkozón ahol szerintem volt több sokkal szebb (öszkinézetben eredetibb, és tényleg szebb) gép , mégis az én gépem kapta a közönség díjat. erre qrva büszke vagyok, bár lehet , hogy csak kiszúrás volt, mert elég volt a díjat haza cipelnem.:-)))))
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez esetben milyen színe lenne? Mint mondjuk a blokkcsavaroknak meg a lengővilla excentereknek?
                      Fekete, vagy sötétbarna.
                      Emberek a hidegbarnítást felejtsük már el...még a fegyvereknél is kényszermegoldás,semmire sem jó, ha nincs olajozva, akkor meg rozsdál.
                      A hengert nyugodtan fel lehet melegíteni-mivel öntöttvas-és mehet a meleg barnító folyadékba, vagy fáradt olajba.
                      Amúgy van fekete horgany is...

                      A hidegbarnító folyadékok ráadásul nem arra valóak hogy ilyen nagy felületen használjuk! Nem lehet ez esetben olyan egyenletesen felvinni a barnító folyadékot hogy megfelelő legyen a végeredmény.

                      Inkább ezzel kellene próbálkozni:

                      Melegbarnítás: 10 l víz

                      11,5 kg NaOH - nátriumhidroxid

                      0,5 kg NaNO3 - nátriumnitrát

                      0,5 kg NaNO2 - nátriumnitrit

                      130 C fokon-4 órán át.
                      Jah és zsír és minden egyéb mentes polírozott felület kell hozzá-és nem nézegetjük! Bennemarad 4 órát, és nem vagyunk kíváncsiak(egyébként foltos lesz)!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 júl. 27, 23:15.
                      Titus, Boldi és 5 további látogató kedvelte ezt.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        Ezeket az összetevőket hogyan lehet beszerezni?
                        De ha tökéletesen tiszta és sima fémfelület kell hozzá, a henger bordázata között azt elég lehetetlen vállalkozás kialakítani.
                        Ja, amúgysem nyúlkálnék a 130 fokos löttyben.


                        TUZI, épp erről beszélünk, valószínűleg a közönség nem a motor részleteiből nyilvánítja ki tetszését vagy nemtetszését, hanem az összképből. Én sem szavaznék egy agyonpolírozott-krómozott motorra, a Pannónia stílusához az nekem idegen. De simán belefér kis fényes horgany itt-ott, kell valami egyenletesen szép alumínium felület és nekem a matt fekete hengerhez pl. homokszórt hengerfej illik. Az agyon polírozástól meg rosszul vagyok.

                        Komment


                          #13
                          nátriumnitrát


                          (chilei salétrom, caliche, nátronsalétrom, nitralin, E 251, NaNO3): Tartósítószer, és műtrágya...nagy mennyiségben szerezhető be a mezőgazdasági boltokból.

                          nátriumnitrit (E250, sodium nitrite, NaNO2) :Természetben előforduló ásvány. Bányászható, vagy nátriumnitrátból kémiailag is előállítható. Tartósítószer, és az élelmiszeriparban a szinek fixálására használják, a nátrium salétromossavas sója. Izzítással oxigénfelszabadulás mellett képződik nátriumnitrátból.

                          nátriumhidroxid(NaOH, E 524, marónátron, nátronlúg, marószóda, marólúg, vagy lúgkő): Bioboltokban és háztartási és festék boltokban kapható, a nátrium hidroxid a hideg eljárásos szappankészítés fő alapanyaga.

                          Amúgy a 3-ból 2 a feketelőpor alapanyaga is
                          Mint írtam, minimum zsírmentes felület kell...a homokszórtnak elégnek kell lenni
                          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2012 júl. 28, 12:20.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #14
                            Köszönöm a kimerítő választ, ezt elteszem magamnak.

                            Komment


                              #15
                              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Amúgy a 3-ból 2 a feketelőpor alapanyaga is
                              pont ezen kezdtem el gondolkodni, amikor olvastam a "műtrágya"-t, hogy nem az atombomba receptjét írtad e le?!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X