Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Üzemanyag tank tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Üzemanyag tank tisztítása

    Üdv !Visszatérő probléma a tank tisztítása.Olyan anyag kell ami kíméletesen tisztít, nem korrozív.Nem marad utána semmi.Egyszóval penge.Nem hígító meg észter meg kígyónyál.Ez kell nekünk:mol ecoclean.Ez az ipari brigéciol.Beletesz, állni hagy,Forró vízzel átöblít.Csili vili.Hol lehet kapni?Valamelyik forgalmazónál-gondolom.Én úgy kaptam ajándékba.Csináljuk.

    #2
    Hát gondolom MOL Benzinkúton, vagy viszonteladóinál

    és mivel a gugli a barátunk, láss csodát

    MOL - Adalékanyagok és egyéb termékek
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Hát ezt ki fogom próbálni holnap megkérdezem hol lehet kapni

      Komment


        #4
        Amikor a Pannonia hozzám került, min. 5 liter benzin kellett ahhoz, hogy csepegjen belőle a csapnál. Kiöntöttem belőle a nemtommit, egy fél lapát zúzott kavicsot tettem bele, és egy üveg sima brigeciol-t. Lezártam alul-felül, és letettem a műhely padlójára. Ezután egy hétig akár hányszor elmentem mellette, megráztam, majd máshogy raktam vissza a földre. Kb. egy hét után kimentem a helyi mosóra, ( ahol a szennyvizet szakszerűen kezelik) majd kb. 800 forintnyi egységből magasnyomású mosóval kimostam belőle a nemtommi maradékát. Így is csilli-villi lett.
        Titus kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Sziasztok!

          Én egy Fiat 126-os tankját szeretném kitisztítani. A szokásos trutymó lerakódás van benne. Ami miatt az én problémám kicsit más, hogy a festése belülről ép, csak a vastag lerakódást kellene tudnom szépen kitisztítani. Éppen ezért kavicsot, csavart, üveget nem szeretnék beletenni. A Brigéciol lehet erre megoldás mindenféle adalék nélkül?

          Komment


            #6
            kÍVÁNOM nEKED, HOGY A " TRUTYI" ALATT IS ÉP FESTÉST TALÁLJ BÁR ERRE KICSI AZ ESÉLY. Mivel lehet jó a festés így esetlegesen jó lehet a Sterimobos forró vizes mosás is első próbára utána jöhet a Brigéciol gondolom én. A gyakorlat fogja felül írni.Persze a szintjelzőt először vedd ki nehogy megsérüljön.

            Komment


              #7
              Köszi, akkor így kezdem el.
              Már kivettem a jeladót, ott tudok jobban belenézni.
              sepy kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Jelentem, elkészültem. Festés csak a beöntő csövön volt, a belseje fémtiszta, ami meglepett, mivel már 38 éves, festve nincs. A megoldás végül a többeknél jól bevált sóder lett. Szerencsére nem volt sok szennyeződés benne.
                Titus és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Amit én ismerek üzemanyagtank tisztításra simsonos körökből, az a citromsav, és a kóla.
                  Mindkettő beszerezhető gyakorlatilag bármilyen boltban, és mindkettő képes fémtisztára tisztítani a tankot. Én személy szerint még egyiket sem alkalmaztam, de majd ha lesz rá alkalmam a citromsavat fogom szerintem kipróbálni. Esedékes lenne, mert bár a tankom kb. háromnegyede tiszta belül, mégis a beöntőnél elég csúnya és rozsdás.

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!
                    Örülök hogy van ilyen téma, megosztom én is tapasztalataimat hátha segitek valakinek
                    Én a következő módon takaritottam ki a tankokat:
                    1. lépés:-1deci benzin be, tankot összerázni,ez a legnagyobb rozsdafoltokat leszedi,az esetleges koszt,és szutymákot pedig ki tudod lötykölni vele.
                    2.lépés:-Csavarral,Rozsdamaróval vadul rázom, kb 30 percig, majd kiöntöm a megmaradt barna lét.
                    3.lépés:-Coca Colával szoktam feltölteni, ha nagyobb a tank tölthetősége, és nem akarok 3 ezer forintot kiadni az üditőért, akkor félig töltöm, és naponta átforgatom.Ezt hagyom ázni 4 napot.Ha kész kiöntöm a cumót, és ismét 1dl benzin használatával, az esetleges bent maradt cukrot, és rozsda maradványt kiöntöm, majd hagyom szellőzni.
                    4.lépés:-Célszerű belülről kifesteni, hogy az egyéb rohadást megakadályozzuk.Én bementem a helyi festékboltba és ezzel a mondattal nyitottam: Kezit csókolom, a legdrágább benzinálló festéket kérem!Kaptam is Trinát festéket, 3690 forint 250ml azzal festettem ki.Parafa dugót méretre faragtam, majd eltömtem vele a tank nyilásait.Finoman öntöttem majd lötyköltem, öntöttem lötyköltem, amig ugy nem éreztem hogy minden hova eljutott a festék.És kész !
                    Remélem tudtam valakinek segiteni
                    Totyi és dongos78 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Keriadam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Kaptam is Trinát festéket,
                      Remélhetőleg hosszútávon is bírja a benzines áztatást.
                      Nekem ez a feladat még hátra van a Trophynál. Az okoz némi fejtörést, hogy az aljában vastagon van valami áthatolhatatlan, agyagszerű lerakódás.
                      Keriadam és CZsolti kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Kössétek rá a tankot egy betonkeverő oldalára kívülről, szórjatok bele facsavarokat, bele egy kis benzint, vagy valami hasonlót. Le kell zárni és forgatni egy kicsit.
                        Totyi, és kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13

                          Komment


                            #14
                            Az okoz némi fejtörést, hogy az aljában vastagon van valami áthatolhatatlan, agyagszerű lerakódás.
                            Dettó ugyanez van a 634.01 esem tankjában. Minden beleragad. Most fel van díszítve a tankom alja 6-os anyákkal és greslap darabokkal. És semmi nem oldja, még a hideg zsíroldó sem segített, még jobban felpuhult tőle.(bezzeg a festéket megmarta rajta). A legnagyobb gond, hogy szép tokaji aszú színre befogja a benzint, ami aztán a karburátorban mindent összeragaszt.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              agyagszerű lerakódás.
                              Milyen oldószerekkel próbáltátok?
                              Etenol? Hígítók?
                              Ha egyik sem akkor én összekevernék mindent amit találok (benzin, etenol, niró, lakbenzin, szintetikus hígító, aceton, terpentin... már volt hogy ez a kombó bejött egy olyan foltnál amit külön-külön semmivel nem sikerült leszedni)
                              Aztán még ezek mellé valami darabosat(bármi amiről már fentebb szó volt) és alapos ledugózás után az egész mehet a betonkeverőre

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X