Közlemény

Collapse
No announcement yet.

JAWA-CZ rajongóknak!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    JAWA-CZ rajongóknak!

    Kedves Barátaim!

    Sokat törtem a fejem,hogy etikus e közölni egy sok hasznosnak ítélt adatot közlő honlap elérhetőségét,de magamból kiindulva,úgy gondolom,azért tették fel,letölthető formában,hogy bárki hozzáférhessen.Vélekedek,továbbá azért is így,hiszen a fórumra feltöltött adatokat is bárki szabadon használhatja és ez így nagyon jól is van.

    Valamelyik nap JAWA adatok után nézelődtem a neten és keresgélés közben rátaláltam a http://www.czetka.eoldal.hu/ nevű honlapra,amelyen több,szintén szabadon letölthető szakirodalmat,illetve azok részleteit találtam.Lehetséges közületek sokan ismerik,a nevezett oldalt,de lehetséges vannak olyanok is akik még nem .


    Szeretném,elnézését kérni a czetka.hu készítőinek, hogy megosztani szándékozom az oldalon felhalmozott tartalmat és egyben megköszönni is,hogy lehetővé tették a sok hasznos adat letölthetőségét!

    Kérem továbbá a fórum moderátorát,ha etikátlannak tartja írásomat,törölje,az általam most indított témát!

    Üdvözlettel:Che

    #2
    Zavaros dolog ez és megoszlanak a vélemények, de személy szerint én örülök minden hasznos információ megosztásának.
    kvaga kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      Sziasztok,

      Ha már CZ link , akkor itt egy másik , ami ugyan számomra kevésbé érthető nyelven van írva, viszont eléggé átfogó:
      ÄŒEZETmania - neoficiální stránka pÃ…â„¢íznivců motocyklů ze Strakonic
      Ugyanez a JAWA-kra
      JAWAmania

      Egyébként a fentiekről jut eszembe, van itt olyan topic ahol ilyesmi linkek találhatók ?
      Lehet jó lenne összehozni egyet és amikor valaki talál egy hasznos oldalt , azt ott megoszthatná a többiekkel.
      lyeti, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm, leltembenne pár hasznos dolgot

        Komment


          #5
          Kedves Jawás kollégák! Ha már Jawa-Cz rajongóknak szól ez a beszélgetés, ide teszem fel a kérdésemet, ami a következő lenne: birtokomba került nemrégiben egy 350-es motorblokk, aminek a blokkszáma a következő: 632 000 111 206 gyakori ez a sok nulla egy 350-es Jawa motorszámában? Meg lehet állapítani ezek alapján a motor gyártási évét? /mint a magyar motoroknál/ A megoldásokat, és a válaszokat előre is köszönöm!

          Komment


            #6
            Nem lehet ez alapján meghatározni, mert nem követ semmilyen szisztémát. Annyit tudok mondani, hogy a sorozat elejéről származik. A 632 blokk a korai 638 gyenge váltója miatt lett a 634 12 voltosításával kialakítva. Nem sokáig készült(csak kb 2 évig), a probléma megoldásáig. A 000 az a fejlesztett 633 blokkot(12 volt és automata kuplung ismét) jelenti a 634 es számára. Semmi különleges nincs ebben.

            632-000 fejlesztett 633-as blokk, JAWA 634-hez
            632-001 ugyanaz, mint a 632-000, oldalkocsival, 15 fogas lánckerékkel, JAWA 634-hez
            632-013 Az egyiptomi piacra készült blokk, 60 W generátorral
            632-2 A motor a 632-0-ból érkezett, 12v os generátorral a 638 ból. Használva a CZ 472.6 ban és a JAWA 632-0 ban(1988-90). 1991-ben készült egy limitált széria a JAWA 634 vázba a brit vásárlóknak.
            gyártott verziók:
            00 - a CZ 472.6-hoz
            01 - ugyanaz mint a 00, modernizált váltóval
            02 - a JAWA 632-0 -hoz
            03 - 2 db FAG gyártmányú csapágy a főtengelyen, erősített váltóvillákkal
            04 - ugyanaz mint a 03, oldalkocsis használatra
            05 - minden csapágy FAG gyártmány a főtengelyen, erősített váltóvillákkal
            06 - ugyanaz, mint a 05, oldalkocsis használatra
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 jan. 12, 10:21.
            sepy kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Kedves Wsievers! Köszönöm a válaszodat, akkor ezek szerint ez a blokk már gyárilag 12V-os gyújtással volt szerelve? Én úgy jutottam hozzá, hogy öntöttvas hengerek vannak rajta, ezek a gyári rávaló hengerek? Köszönöm a további segítséget.

              Komment


                #8
                Igen a hengerek rávalók. Az összes 632 12v os. Ha nem, ott van valami turpiság, mondjuk a blokkfelek nem a gyárban találkoztak.
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 jan. 12, 13:43.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Bogarat tettetek a fülembe, kiváncsi voltam miként faragták be a 12V generátort a 632 blokkba. Találtam képeket:

                  632:
                  Click image for larger version

Name:	1098009-motor-jawa-350-632-2.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	139072

                  634:

                  Click image for larger version

Name:	jawa_634.jpg
Views:	1
Size:	101.1 KB
ID:	139073

                  Komment


                    #10
                    Üdv Ba701!


                    A második képen egy érintkező nélküli (fotocellás) gyújtás látható. Ez a lényegi eltérés az első képhez képest.

                    Komment


                      #11
                      Köszönöm a válaszokat!

                      Komment


                        #12
                        A dinamót 2 csavar tartja, a generátort 4. És egyik helyzete sem egyezik meg. Új felöntések készültek, itt már linkeltem egy átalakító rajzát.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          A cseh motorosok is inkább rajzolgatnak mostanában...
                          Click image for larger version

Name:	946945_464896190283924_871411737_n.jpg
Views:	1
Size:	145.5 KB
ID:	139082
                          https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

                          Komment


                            #14
                            Üdv.

                            A gyújtás nem, a dinamó viszont eredeti. Csak ezt a képet találtam kutyafuttában

                            Komment


                              #15
                              Üdv!

                              Nekem a megszakítók hiánya volt a feltűnő változás.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X