Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Audi múzeum

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Audi múzeum

    Hat hétig Ingolstadt-ban ett a fene és sikerült bejutni ide is, csináltam egy rahedli fotót úgyhogy elnézést a duplikátumok miatt (épp most lett szabad időm hogy kiszedjem őket úgyhogy lehet hogy még holnap is marad benne pár...):
    Dropbox - Photos - Simplify your life
    (Hát sajnos látszik hogy zöldfülű vagyok fotózásban )
    Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2011 dec. 17, 23:32.

    #2
    én most konkrétan irigy vagyok.......rád
    Közben feltennék egy teoretikus kérdést a tisztelt fórumozóknak:egy ilyen muzeum nem szégyel kiállitani ratbike,faragott vázu háboru elötti blokkos hegyremászó motor,boxer chopper stb gépeket-akkor itt a kishazánkban miért akkora "bün" egy saját szájizü átalakitás?-----(csak beszélgetés a célom!!!!!--semmi indulat uraim!!)
    sricsi70 és stalker kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      sricsi70, stalker és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        dino125ad eredeti hozzászólása
        Kedves Joker,
        Kedves Jagdtigger, az átalakított gépek gyári vagy magánúton történt átalakításból származtak?
        Na ez egy jó kérdés, sajnos a feliratokra már nem maradt hely a gépen (a végén ezért vannak párosával a mocik) én meg már nem emlékszek rá .

        @ApaE
        A galéria jó ötlet csak az már nem biztos hogy felférne egy majd 1 Gb-os galéria, a fél dropbox tárhelyemet lefoglalja...
        dino125ad és sricsi70 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ugye ez csak vicc volt?--és figyel a kandi kamera hogy most mit szólok !

          De ugy gondolom van olyan ismerettségem aki ezt hiteltérdemlően irásos válasszal ,megkérdi a muzeumtól.
          Igazság szerint én is kiváncsi vagyok hogy kerültek oda--de boritékolom hogy a Wolfi otthon bütykölt.

          Komment


            #6
            soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Hali! Mi pedig Jokerrel a rigai motormúzeumba látogattunk pár éve...Nem láttunk magyar beírást a vendégkönyvben... ;-)
              A galériámba tettem pár képet...
              , supermax és sricsi70 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A galériámba tettem pár képet...
                Ez érdekelne! De hova? Nem találom itt!

                Komment


                  #9
                  Kicsit döcögve megy nekem is a feltöltés, most már fenn kell legyen...



                  Jagdtigger helyett én válaszolnék: A kiállított gépek "kölcsönözve" lettek egy tematikus különkiállítás céljából, hogy bemutassák, hogyan vált a motorkerékpár a mindennapok "igáslovából" szabadidős és sporttevékenység alanyává...
                  Valamint bemutatja a különböző irányzatok képviselőit a ratbiketól a motokrosszon át a chopperekig.
                  Az eredeti szöveg a múzeum honlapjáról:

                  KraftRad
                  Die Vielfalt des Motorrads im Audi museum mobile
                  Zum allerersten Mal zeigt das Audi museum mobile eine Ausstellung, die ganz dem Thema „Motorrad“ gewidmet ist.
                  Ausgehend von der DKW RT 125, mit der 1949 der Neustart der Auto Union in Ingolstadt begann und die auch für Yamaha und Harley Davidson den Beginn einer erfolgreichen Motorradproduktion markierte, beleuchten eine Zeit in der Geschichte des Motorrads, in der das Kraftrad nach seinem Niedergang als Transportmittels zu Beginn der 1970er Jahre eine Renaissance als Freizeitvergnügen und Sportgerät erlebte. Gezeigt werden alle Varianten des motorisieren Zweirads von Motocross über Enduro und Trial, aber auch Exoten und Superlative sind Bestandteil dieser einmaligen Zusammenstellung von insgesamt mehr als 60 „KraftRädern“.

                  Sonderausstellung „KraftRad“
                  61 Legenden der Motorradgeschichte47 verschiedene Marken, 33 Leihgeber: Mit der Sonderausstellung „KraftRad“ beleuchtet Audi Tradition alle Facetten des Motorrads. Insgesamt 61 heiße Öfen sind vom 10. September 2011 bis 31. Januar 2012 zu bestaunen – von der ersten Serienmaschine der Welt bis zu den berühmten Steilwand-Artisten.

                  Tehát 47 különböző márka, 33 kölcsönadó...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: bazsimoci; 2011 dec. 18, 21:37.

                  Komment


                    #10

                    Komment


                      #11
                      De mi 2009 március 15-én jártunk ott...

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          Kedves dino125ad
                          Igyekeztem mihamarabb segitséget nyujtani a tisztán látáshoz-remélem sikerült.

                          Komment


                            #14
                            Kedves Dénes!
                            Szerintem a szóbanforgó motorok magánemberek által , egyedi ízlés szerint "épített" járművek.
                            Több mint húsz éve járok Németországi börzékre és találkozókra, és van fogalmam róla mit-és hogyan tudnak arrafelé motorokból "alkotni". Szerinted egy gyár nekiáll mondjuk egy ratbike-ot piacra dobni...?
                            Ha nem győz meg az érvelésem, akkor mint Joker említette- szívesen írok egy emailt a múzeumnak e kérdésben-de szerintem feleslegesen rugózunk ezen a témán.
                            Üdv! Balázs

                            Komment


                              #15
                              Tisztelt dinó125
                              Mint irod ,német cégnél dolgozol,ezért feltételezem nem vagy olyan tanulatlan sötét mint Én és nem kell segitséget igénybevenned az eredeti német muzeumi tájékoztató eredetiben való elolvasásához amit a barátom volt szives fent bemásolni.Ebből világosan kiderül :--az, ami oda van irva(nem akarlak az én forditásommal megzavarni)
                              De igérem -ha már egy kicsit kezdem elhinni hogy komolyan gondolod azt amiket irsz (ez ügyben) ,akkor -csak viccből,de elintézem a kérésed.
                              Békés Csendes karácsonyt kivánok



                              Már el is ment a levél a muzeumnak--amig nem érkezik válasz addig jegeljük -oké ?

                              keressünk vidámabb témát,pl. nem tudja valaki:a renovált szép műjégen lessz jégmotorozás?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X