Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vélemények a Veterán fórumról

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Egy apróságot szeretnék tisztázni. Még ha időnként konoknak is tűnök, a fórum struktúráját nem én találtam ki, nem azért ragaszkodok hozzá, mert önfejű vagyok. Sok fórummotort megnéztem és úgy találtam, hogy ez a „fórum motorok királynője”. Ezzel lehet leginkább átlátható tartalmat építeni több ezres (!) tagság esetén is. Ezt a tapasztalatot én alázatosan elfogadtam, látva a konkrét példákat.

    Kételkedőknek javaslok egy pillantást vetni a seo.forum.hu oldalra.
    • 200.000 hozzászólás produkált eddig benne
    • 5.400 tag
    • 10.000 témára bontva a gondolatokat.


    És rend van benne, legalább is abban az értelemben, hogy ha keresek valamit, akkor megtalálom, ha kérdezek valamit, akkor választ kapok rá. (Egyébként tuti fórum, ajánlom, ha valakit érdekel a keresőoptimalizálás)

    De mutatok dúrvábbat! Üljetek le egy pillanatra! A fórummotorhoz tippeket, ötleteket elsősorban erről a fórumról olvasgatom: vbulletin.org Néhány adat:
    • 224 195 téma,
    • 1 895 389 hozzászólás,
    • 397 721 regisztrált tag.
    • Ebben a pillanatban 570 ember olvassa azt a fórumot. (de a legtöbb 21 217 volt eddig egyszerre. Nyilván estére előkerülnek a fórum gazdák... )


    Talán a fenti számok eloszlatják az agodalmakat, nem rokkana bele a fórum, ha minden magyar ajkú veterános itt tolongana.

    Viszont, ami fontos. Természetesen mindehhez szükséges, hogy a látogatók 1-2% moderátor is legyen. Ha ugyanis ez előfordul:

    nagyfékdobos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... egy Jawa-s, MZ-s, Ural-os...stb. kérdezi a saját, róluk szóló fórumban pl: „hogyan lehet házilag szemcseszórni”
    ... akkor egy moderátor elmozgatja a kérédést a megfelelő témába. Ha pedig ilyen nincs, akkor a megfelelő helyen nyit egyet. Ez nem nagy dolog. Ennyi a titka az egésznek szerintem.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #17

      Komment


        #18
        Értelek, a gond nem is mostanság vetődik fel. Ha nagyon nekiveselkedem még bírom a tempót, mert (sajnos) nem sok a hozzászólás. Viszont ha beindul, nagy eséllyel nem fogom vévi kattintgatni az összes friss tartalmat, vagy mai hozzászólást, hanem ránézek a megjelenő szövegrészre és lehet, hogy nem belekattintok, hanem továbbmegyek máshova. Így sosem fogom megtudni, mi volt a hozzászólás többi részébe. Tudom, szekciók vannak. Gondolkodom egy kicsit hangosan:
        Egy Uralos, valószínűleg be fog jelentkezni az Uralos márkatársakat keresek topikba. Ha Ő ott beszélget a többiekkel le fogja írni, hogy milyen büszek a gépre, el is megy vele a hétvégén Visegrádra, Ki tart vele? azután folytatja. Megint elszakadt az a fránya bovden, nincs valami ötletetek rá? Az ötletért hálából elmesélem (ide beszúr egy filmet a Youtube-ról) hogy a hátsó rugóstagot így is meg lehet csinálni. Azután betesz egy fotót a fellelt eredeti orosz egyenruháról, amiben de jó is motorozni. Ezt követően közli, aki szeretne egyet bográcsolni, az jövő szombaton tartson vele itt és itt.

        Na számoljunk csak utánna, hány topik témáját érintette? Ő csak fecsegett. Nem állt neki utánnanézni, hogy melyik mondatát, hova kellett volna beírnia, leírta egy helyre.
        Szerintem a fórumozók 90 %-a így csinálja. Sőt. Aki ide jön az oldalra, tuti nem áll neki végigkattintgatni az összes fület.

        Kérek mindenkit, Főként a 3 szerkesztőt Zolival az élen) hogy ne kötözködésnek vegyétek amit írok!!!!!

        Becsszó, hogy építő jelleggel ültem a gép elé. Hálistennek én már kezdem átlátni mi miért van, jónak is tartom, de egy idetévedt átlagos veteránosnak iszonyt bonyolult lehet. Be fog tenni egy témát a kedvencei közé "oszt jónapot".

        Ezért javasoltam, hogy legalább egy könyvtárfa elvű megjelenítésnek elő kellene jönni valahonnan, mert akkor a jól megválasztott nevű összes topik egyszerre látható lenne és kedve szerint pillanatok alatt átfuthatná.

        Még egyszer!

        Nem tudom, hogy az ötleteim mennyire agyamentek, fogalmam nincs mi a megvalósítható és mi nem. Senkit nem akarok megbántani és a munkáját sem áll szándékomban kritizálni. Vegyétek úgy, hogy én vagyok a kötekető nép hangaja (persze csupa jó szándékból)
        Én mindenhol ilyen vagyok. A tapasztalatom az, ha nincs aki rávilágítson az estlegesen előfordulható hiányosságokra, illetve nincs aki meg merje mondani azt amit többen a háttérben suttognak, akkor nem vetődnek fel azok a kérdések, amiknek megoldása előrébb viszi az ÜGYET!

        --- Ez még eszembe jutott: ---

        Hát ez marha jó

        Amíg írtam közben a nagyrészét megválaszoltátok, most meg az én hozzászólásom az utolsó. Ergo úgy látszk, mintha totál értetlen lennék, aki nem képes felfoni dolgokat. No mindegy, így jártam
        TZ és soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          nagyfékdobos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Amíg írtam közben a nagyrészét megválaszoltátok, most meg az én hozzászólásom az utolsó. Ergo úgy látszk, mintha totál értetlen lennék, aki nem képes felfoni dolgokat. No mindegy, így jártam
          Nem, dehogy is! Látszodik, hogy nem olvastad. Se Te, se én nem tudtunk volna ennyi idő alatt, ennyit gépelni. Én sem olvastam Gyula hozzászólásának nagy részét.

          ... a 3 szerkesztő ...
          Ha már így szóba került, akkor elárulom, hogy stack személyében öcsémet tisztelhetitek. Nélkül nem létezhetne sem az ural.hu, sem a veteranapro.hu, Ő az igazi „interent” szakértőnk. Csak éppen gőze sincs a veterán járművekről, ezért nem vesz részt aktívan a csevegésben.
          Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2010 dec. 14, 14:41. Oka: a 3. adminisztrátor
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #20
            Szia TZ!
            Ez abszolút személyes vélemény, de engem egyelőre zavar az, hogy a honlap alapból a cikkek/főoldal részen nyit. Ha a fórumon nyitna az lehet jobb lenne... nem tom ki hogy van ezzel????
            csak azért mert azt a részt használják a legtöbben és ott mindig tudom alapból csekkolni a legújabb hsz-eket meg minden
            Üdv
            Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

            Komment


              #21
              stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia TZ!
              Ez abszolút személyes vélemény, de engem egyelőre zavar az, hogy a honlap alapból a cikkek/főoldal részen nyit. Ha a fórumon nyitna az lehet jobb lenne... nem tom ki hogy van ezzel????
              csak azért mert azt a részt használják a legtöbben és ott mindig tudom alapból csekkolni a legújabb hsz-eket meg minden
              Üdv
              Ez nem olyan egyszerű. De!

              Nyomatékosan megkérek minden törzstagot, hogy a böngészőjében a "kedvencek közé", vagy "könyvjelzők közé" (fanatikusok kezdőlapnak) ezt az URL-t állítsák be:

              Kód:
              http://veteran.forum.hu/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post
              Akik (majdnem) mindennap meglátogatják az oldalt, azok ne Google-ből, meg mindenféle ezoterikus utakon jöjjenek, hanem a fenti linken keresztül. Aki így cselekszik semmiről nem marad le!
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #22
                Attached Files
                Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 jan. 06, 21:40.
                stalker és soveny kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Szia! Safarival is ezerrel megy az oldal így vagy az Apple szottyok tudnak valamit vagy az oldal készítője;-)
                  TZ kedvelte ezt.
                  Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                  Komment


                    #24
                    stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szia! Safarival is ezerrel megy az oldal így vagy az Apple szottyok tudnak valamit vagy az oldal készítője;-)
                    Hát dolgozunk.

                    Ennek eredményeként néha kijavulnak dolgok, néha pedig elromlanak.

                    Kíváncsiságból megnéztem a statisztikát és meglepődtem, hogy közel 2% safari látogatás volt az elmúlt hónapban. Ezt egész soknak tartom például a 23,5% Explorerhez képest. A Chrome is nagyon szép.

                    Click image for larger version

Name:	bong.png
Views:	1
Size:	25.6 KB
ID:	128891
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #25
                      Viszont likeolni nem lehet
                      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                      Komment


                        #26
                        stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Viszont likeolni nem lehet
                        Ezt hogy érted? Safari-val vagyok most bejelentkezve és működik a hozzászólásokban a "tetszik" gomb. Lehet, hogy nem jelentkeztél be.
                        Vagy másra gondoltál?
                        stalker kedvelte ezt.
                        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                        Komment


                          #27
                          Igen elnezhettem valamit:-)
                          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                          Komment


                            #28
                            Egyre több az új hozzászólás, ami remek, de talán nem világos, hogyan is kell megtalálni ezeket.

                            Ahogy korábban már javasoltam a fejléc a „Friss tartalom” menüpontjával érdemes kezdeni az olvasgatást. Ekkor feljön egy lista azokról a témákról, amikben új hozzászólások születtek legutolsó látogatásunk óta. De lehet, hogy ezek a témák már több oldalból állnak, ezért készítettem egy magyarázó képet, hogy hová is lehet kattintanunk ezen a listán:

                            Click image for larger version

Name:	uj hsz.jpg
Views:	1
Size:	160.7 KB
ID:	129332

                            Talán nem is vettétek eddig észre, de a sor elején találhat egy „barna krumpli”. Ez olyan okos, hogy rákattintva akkor is az általunk még nem olvasott első hozzászólásra ugrik, ha azóta már új oldalra is születtek hozzászólások. Tehát leginkább erre érdemes kattintanunk!
                            apacsavo, chemotox és soveny kedvelte ezt.
                            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                            Komment


                              #29
                              TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Talán nem is vettétek eddig észre, de a sor elején találhat egy „barna krumpli”.
                              De jó, ezt a barna krumplit nem is ismertem. Honnan tudtad? Mindig a legutolsó oldalra kattintottam, de aztán sokszor elbizonytalanodtam, hogy biztosan olvastam-e már minden előzményt. Éljen a krumpli!
                              apacsavo, UK és chemotox kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X