Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Általános javaslatok a fórum használatával kapcsolatban

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Általános javaslatok a fórum használatával kapcsolatban

    Szia Zoli!

    Tetszik az avatarod,erről jutott az eszembe,legyen lehetőségünk nekünk is feltenni magunkról képet,sokkal személyesebb lenne.Éppen ezért saját képet javasolnék,prtrét vagy motoros képet,és nem mindenféle szmájlit.

    #2
    sas47 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Zoli!

    Tetszik az avatarod,erről jutott az eszembe,legyen lehetőségünk nekünk is feltenni magunkról képet,sokkal személyesebb lenne.
    Jobbra fent: Kezelőpult => bal hasáb: Logó módosítása => Saját logó használata => itten pedig feltölthetsz képet.

    Éppen ezért saját képet javasolnék,prtrét vagy motoros képet,és nem mindenféle szmájlit.
    No, most jól belém kötöttél. Az ural.hu-n én kardoskodtam a saját arcképek miatt, de egyre többen nem szívesen látják magukat viszont nap mint nap. Ezért már nem erőltetem, csak ott nekem kell mások képét is cserélgetni. Én magam pedig ezt az indiánt más fórumon is használom avatarként, szóval ez egy ilyen brend. Villogó avatart viszont nem fogok engedni, mert az nagyon zavaró.

    Azt javaslom, hogy várjunk még egy hetet, hogy legyünk elegen és utána indítok egy szavazást erről az avatar kérdésről. Ez így elég demokratikus, nem?
    Che és sas47 kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      Nem lehet olyat, hogy az adatlapon linket elhelyezni?

      Komment


        #4
        PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem lehet olyat, hogy az adatlapon linket elhelyezni?
        Nem tudom. Elvileg a saját profilomnál találtam valami ilyesmit, be is állítottam a Veterán apró-t, de nem látom, hogy bárhol megjelent volna. Majd kutatok még.
        Che kedvelte ezt.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Rendben. Akkor Te ügyesebb vagy, mert én me találtam ilyet.
          A kutatást meg ne add fel

          Komment


            #6
            Megnöveltem a betűk méretét a hozzászólások szövegében. Elsőre talán „óvódásnak” tűnhet, de lehet, hogy csak az informatikusok megrögzött hülyesége az apró betűtípus, akár lehetne olvasható is egy weboldal. Mit gondoltok?
            Lacca 110 kedvelte ezt.
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #7
              Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2012 jan. 07, 14:35. Oka: elütések

              Komment


                #8
                Che, TZ és Tamás78 kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Arra gondoltam, létrehozhatnánk egy 'kézikönyvet', pl. ezzel a címmel: „A veterán fórum használati és kezelési utasítása” .
                  Ez nem lenne olyan hülyeség az olyan "gép analfabétáknak " ,mint amilyen én is vagyok !!

                  Komment


                    #10
                    Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de engem nagyon idegesít, hogy sokan fájlcserélőnek nézik a letöltések menüt. Igaz, hogy regisztrációhoz kötött a letöltés, de ez még nem jelenti azt, hogy a frissen regisztrált tényleg fórumozni akar. Javasolnék egy olyan szűrőt, hogy az új tag mondjuk csak 10 érdemi hozzászólás és 5 "tetszik" kiosztás után tudna letölteni. És a letöltést - ha új belépő - kommentelnie kéne. Ekkor már van némi betekintése a fórum életére és nagyobb eséllyel válik levelező taggá.

                    Lehet, hogy túllihegem a dolgot, de sok belépő arra sem veszi a fáradtságot, hogy körülnézzen a letöltés menüben, hogy mit talál. Legutóbbi élményem: "Keresek xxx gépkönyvet."

                    Majdnem azt írtam: "Jó, keressél!"


                    Szeretném tudni, hogy Ti mit gondoltok erről. Hogy lehetne ezt hatékonyan megoldani?
                    sepy, taluga és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Én nem tudom melyik a jobb megoldás. Gondold meg, hogy aki le szeretne tölteni valamit, az tényleg le szeretné tölteni, méghozzá azonnal. Mit tehet egyszeri emberünk, rögvest ír tíz hozzászólást. Szerinted azok milyenek lesznek?

                      A "tetszik"-hez kötés nem is rossz ötlet ebből a szempontból. Ott inkább attól tartok, hogy elsőre kicsit bonyolultnak tűnhet olyan valaki számára, aki tényleg csak letölteni szeretne.

                      Fejben tartom, esetleg csinálok majd a későbbiekben egy kísérletet erre.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #12
                        TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A „tetszik”-hez kötés nem is rossz ötlet ebből a szempontból. Ott inkább attól tartok, hogy elsőre kicsit bonyolultnak tűnhet olyan valaki számára, aki tényleg csak letölteni szeretne.

                        Ha letölteni szeretne, akkor vélhetőleg olvasni is tud. Tehát néhány hozzászólás elolvasása és tetszikelése nem okozhat akkora fejtörést. Így legalább valaki(k) közülünk jól járnának a hírnév-pontokkal.

                        Komment


                          #13
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tehát néhány hozzászólás elolvasása és tetszikelése nem okozhat akkora fejtörést. Így legalább valaki (k) közülünk jól járnának a hírnév-pontokkal.
                          Ja, értem. Én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a feltétel legyen az, hogy elismerést kapott a csóka. Tehát nem adnia kellene a tetsziket, hanem kapnia. Így lehetne abba az irányba terelni a dolgot, hogy értékes legyen a hozzászólása. Így adna valamit a fórumhoz.

                          Annak nem tudom mennyi haszna van, ha fogja magát és egy témát végig lájkolgat. Ez kb. annyi lenne mintha szövegfelismerő rejtvényt tennénk elé, de még annál is könnyebb teljesíteni. Szerintem nem olvasná el azokat a hozzászólásokat, amiket elismer. Nagyon gyorsan szeretne letölteni.
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #14
                            TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a feltétel legyen az, hogy elismerést kapott a csóka. Tehát nem adnia kellene a tetsziket, hanem kapnia. Így lehetne abba az irányba terelni a dolgot, hogy értékes legyen a hozzászólása. Így adna valamit a fórumhoz.
                            Ez sem rossz gondolat. Bár sok régi tagot látok - igaz minimális hozzászólással - akiknek még mindig nincsen csak egy hírnév pontjuk. Ezen lehet persze molyolni. Volt, aki hamar kapott hírnév pontot, van akinek még mindig csak egy, max. kettő van, és hónapok óta tag.

                            Lehetne pl. feltétel a min. 500 karakternyi bemutatkozás (ami kb. 6-sornyi szöveg) és mondjuk 10 hozzászólás is. Aki elsőre tud magáról ennyit írni, az képes lehet még 10 hozzászólásra is akár.

                            Komment


                              #15
                              TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ja, értem. Én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a feltétel legyen az, hogy elismerést kapott a csóka. Tehát nem adnia kellene a tetsziket, hanem kapnia. Így lehetne abba az irányba terelni a dolgot, hogy értékes legyen a hozzászólása. Így adna valamit a fórumhoz.

                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              z sem rossz gondolat. Bár sok régi tagot látok - igaz minimális hozzászólással - akiknek még mindig nincsen csak egy hírnév pontjuk. Ezen lehet persze molyolni. Volt, aki hamar kapott hírnév pontot, van akinek még mindig csak egy, max. kettő van, és hónapok óta tag.

                              Lehetne pl. feltétel a min. 500 karakternyi bemutatkozás (ami kb. 6-sornyi szöveg) és mondjuk 10 hozzászólás is. Aki elsőre tud magáról ennyit írni, az képes lehet még 10 hozzászólásra is akár.
                              Ezek jó gondolatok, mert aktívabbá tennék a fórumot és több értékes információt adnának az eddig sem kis tárházához. Kár, hogy sokan valóban a letöltések menü alatt összegyűjtött dokumentumok miatt regisztrálnak. Egy sima információs banknak tekintik a honlapot.
                              Ha kénytelenek lennének szét is nézni, talán maradna közülük több aktív tag!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X