Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Általános javaslatok a fórum használatával kapcsolatban

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem találom a térkép funkciót ! Meg akartam nézni, van e valaki Dorog környékéről !
    A térkép teljes mértékben a saját készítésem volt. Egyelőre nem is tudom hogyan lehetne adaptálni az új rendszerhez. Ezt még abszolúte későbbre hagyom, de nagyon szeretném ismét beüzemelni én is.

    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már én is hiányoltam, régebben ott volt majdnem mindenki neve alatt hogy hova valósi.
    Ez talán könnyebben megoldható lesz, valószínű ezt hamarosan be tudom állítani.
    Lemezjáték, dongos78 és 4 további látogató kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #47
      Felőlem lehetne akár GMT+5 vagy GMT-2 is, csak ne tekergessük évente kétszer. Északon egész télen sötét van, meg olyan hideg, amiből nekünk csak tízévente van részünk, mégis élnek emberek, nyugaton meg este tiztenegykor megy le a nap. Szerintem ez a sötétség-világosság probléma csak a magyar rögvalóság elviselése és valamiféle kompenzálás miatt lehet kérdés, a tekergetés viszont hülyeség. Azt mondjuk szívesen megnézném, amikor a szakértő magyarázza a tévében a kisvárosnyi energiamegspórolást, majd hirtelen beszalad valaki és egy kétnapos munkászoknit töm a szájába.

      Egyébként nem tudom, hogy lehet hivatkozást beszúrni úgy mint régen. Úgy tűnik mindig csak alá rakja a szövegnek, ráadásul az ékezetes betűktől meghibban.
      Everything is better when you decide you don't care.

      Komment


        #48
        UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egyébként nem tudom, hogy lehet hivatkozást beszúrni úgy mint régen. Úgy tűnik mindig csak alá rakja a szövegnek, ráadásul az ékezetes betűktől meghibban.
        Azt nem tudom, hogy régen hogyan csináltad, de elég ha simán leírod a szövegben: https://gmt2tohungary.wordpress.com/

        Ezt szeretted volna belinkelni?
        Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2017 nov. 06, 16:01.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #49
          GMT+2 időzónát Magyarországnak.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #50
            Hát, ha csak simán beírom nem történik semmi.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #51
              UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát, ha csak simán beírom nem történik semmi.
              Elsőre így érzed, de ha elég sokszor leírod, akkor rögzül kicsit a gondolat. Csináld még!

              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #52
                Most olvasom Észtországban decemberben csak 6 órán át van világos.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #53
                  Lehet még rosszabb is. Ha hegyek veszik körbe a települést, akkor az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem süt be nap télen. Többször olvastam már, hogy egy-egy ilyen helyen tükrökkel segítenek magukon:

                  Click image for larger version

Name:	20131028-oriastukrok-teritik-be-fennyel-a8.jpg?w=666&h=444.jpg
Views:	34
Size:	46.5 KB
ID:	207347


                  Mi viszont nem sokra becsüljük a fényt, az év nagy részében alszunk napfelkelte után is. Lehúzom a redőnyöket, hogy ne süssön be a nap. Fura.



                  Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                  Komment


                    #54
                    TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    az év nagy részében alszunk napfelkelte után is
                    Mi ez az általánosítás, kérem?
                    Everything is better when you decide you don't care.

                    Komment


                      #55
                      UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Mi ez az általánosítás, kérem?
                      Oké, biztosan számos kivétel is van, de hát nem tudom név szerint felsorolni az embereket.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #56
                        TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nem tudom név szerint felsorolni az embereket
                        Te sem tudod elképzelni a hat órai munkakezdést?
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          #57
                          UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Te sem tudod elképzelni a hat órai munkakezdést?
                          Erről már beszéltünk. El tudom képzelni. Csak mivel este hatig akkor is bent kellene lennem a munkahelyemen, nincs sok kedvem hozzá. Minek tenném? Két megoldást látok:

                          1, Marad az időzóna úgy ahogy most van és mindenki elkezd korábban felkelni. Mindenki megbeszéli a munkahelyén, hogy hozzák előrébb munka kezdést és természetesen a befejezés időpontját is. Minden üzletnek és hivatalnak a munkarendjét megváltoztatjuk, átjavítjuk a menetrendeket, stb.,..

                          2, Maradnak az időpontok, az időzónát változtatjuk meg.


                          Nekem mind a két megoldás tetszik. Tényleg! Csupán 2-est egyszerűbbnek gondolom.

                          -----------------

                          Azt is értem, hogy egy-egy ember dönthet úgy, hogy másként él. Megvalósítható. De ebben azért sok lemondás van, például hiába dolgozol Te is Budapesten és én is, nem tudunk munka után találkozni, mert "másik időzónában élünk"...
                          Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2017 nov. 15, 11:31.
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #58
                            Szervusztok!

                            Szeretném kérdezni,hogy a megújított fórumra,hogyan lehet,-mondjuk a youtube videókat feltenni,illetve megmaradt e ez a lehetőség?

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #59
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szervusztok!

                              Szeretném kérdezni,hogy a megújított fórumra,hogyan lehet,-mondjuk a youtube videókat feltenni,illetve megmaradt e ez a lehetőség?

                              Üdvözlettel:Che
                              Ahogy eddig. A videó linkjét csak simán bemásolod és működik is

                              https://www.youtube.com/watch?v=jfnncwKrpiM

                              Komment


                                #60
                                TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Csak mivel este hatig akkor is bent kellene lennem a munkahelyemen, nincs sok kedvem hozzá. Minek tenném? Két megoldást látok:

                                1, Marad az időzóna úgy ahogy most van és mindenki elkezd korábban felkelni. Mindenki megbeszéli a munkahelyén, hogy hozzák előrébb munka kezdést és természetesen a befejezés időpontját is. Minden üzletnek és hivatalnak a munkarendjét megváltoztatjuk, átjavítjuk a menetrendeket, stb.,..

                                2, Maradnak az időpontok, az időzónát változtatjuk meg.
                                3, Keresel egy másik munkahelyet, ahol nem kell bent lenni este hatig.

                                Azt hiszem az internetes szlengben az ilyenekre mondják, hogy: "first world problem".

                                Egyébként meg pont mi vagyunk jó időzónában.

                                Nekem erről marad a véleményem. Ha mindenki nagyon szeretne +1 helyett +2-őt az esti biciklizés miatt, ám legyen - csak ne tekergessük az órát évente kétszer. Félreértés ne essék én sem töltöm otthon a délutánokat, tegnap is 6:30-tól 18:30-ig dolgoztam, van hogy elindulok otthonról hajnali négykor és éjfél után érek haza, de soha nem jutott eszembe, hogy ezt számon kérjem a bolygónk járásán és helyzetén. Máshol korábban kel fel, máshol későbben megy le, van ahol majdnem mindig fent van, van ahol meg sokáig nem is látják a napot. Mi itt kifejezetten jó helyzetben vagyunk.

                                És továbbra sem tudok hivatkozni. Nem jöttem rá hogyan kell.

                                http://i.kinja-img.com/gawker-media/...nbgk7f1png.png
                                Utoljára szerkesztve a következő által: UK; 2017 nov. 17, 06:50.
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X