Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Személyes napló jellegű témák?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Személyes napló jellegű témák?

    Azon gondolkodtam, hogy esetleg jó lenne egy olyan szekciót létrehozni, ahol egy-egy felújítási projekttel kapcsolatos témák lennének. A téma "tulajdonosának" is biztosan nagyon tanulságos lenne, ha a projektjét egy témában vissza tudná követni, és az olvasóknak is biztosan nagyon élvezetes és hasznos irományok lennének ezek. Főleg évek távlatából majd.

    Az lenne benne jó, vagyis annyiban gondolom kicsit másnak mint a fórum szakmai részeit, hogy itt a személyes mivolta miatt a napló tulajdonosa nyugodtan lazábban kezelheti a témát. Az ő számára tulajdonképpen semmi nem lenne "témától való eltérés". Persze az lenne a jó, ha a többiek viszont tiszteletben tartanák a napló tulajdonosának témáját, tehát a többiek nem kezdenének más naplójában saját személyes kérdéseket feltenni.

    Mit gondoltok erről?
    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2017 okt. 16, 15:49.
    Lemezjáték, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    "a többiek nem kezdenének más naplójába saját személyes kérdéseket feltenni"
    Azért kommentelési lehetőség lenne a többi tag részére?
    Így igen jó az ötlet, lennének specifikus témák (ahogy most), emellett komplett felújítási folyamat is egyben meglenne, nyomon követhető lenne, ki milyen sorrendben, mit csinál, hogy halad, stb.
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azért kommentelési lehetőség lenne a többi tag részére?
      Természetesen! Tehát úgy képzelem, hogy éppen nekiállnék a motorom felújításának és nyitnék egy témát neki. Leírnám az elején, hogy kb honnan indulok, mi a cél és kb. mi a tervem. Aztán persze egyből fel is tenném a többieknek az első halom kérdést ami máris felmerült bennem. Ezekre természetesen a többiek válaszolnak és így telnének a napló bejegyzései, kicsit fecsegősen, kicsit szakmaian.

      Azt próbáltam csak írni, hogy arra lenne jó figyelni, hogy a laza fecsegés iránya maradjon mindig a napló indítójának a kezében. Tehát az én motorom felújításának a naplójában ne alakuljon ki beszélgetés más személyes problémájával kapcsolatban. Az a téma csak az én motoromról szól, de azzal kapcsolatban viszont bármiről. A papíroktól az összes alkatrészéig. Ezt inkább ilyen alapelvnek gondolom, nyilván a határokat nem érdemes pontosan definiálni.
      sepy, Lemezjáték és 5 további látogató kedvelte ezt.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        "Leírnám az elején, hogy kb honnan indulok"
        Megtűzdelve képekkel, szépen látható lenne a haladás, A-tól Z-ig.
        1 szavazat már van!
        Che, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5

          Szervusztok!

          A hozzászólók nagy önfegyelmével megvalósítható és jó gondolat.Azt majd a gyakorlat és az idő dönti el,hogy mennyire tudunk gátat szabni a csapongó gondolatainknak és mennyire tudjuk azt a tiszteletet megadni a téma indítójának,mint amit magunkkal szemben elvárnánk.Magam is hajlamos vagyok időnként egy témába olyan dolgot is beírni,amely teljesen idegen az alapgondolatoktól.

          Függetlenül a fentiektől jó ötletnek tartom és támogatom.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            #6
            Igen,a fórumon szinfolt egy ilyen történet. Nemes Pista írásait élmény volt olvasni.

            Komment


              #7
              Alapvetően jó ötlet. Valami olyasmi lenne, mint Csikós Zsolt belsőséges írásai. Támogatom a dolgot. Szükség esetén moderálással mederben tartható a téma

              Komment


                #8
                Mindig az indulás nehéz, hogy ki lesz annyira bátor, hogy elkezdi. Esetleg lehet érdemes lenne szétnézni a fórumon, hogy van-e olyasmi téma, ami ehhez hasonló, vagy egy kis moderálással kimozgatható belőle valami hasonló dolog.

                Én egyébként sokáig a blog részt gondoltam erre alkalmasnak, de látszódik, hogy nincs ehhez a többségnek kedve, türelme, hogy szépen szerkeztgessen cikkszerűségeket. Fórumozni viszont mindenki tud/szeret, ezért gondolom, hogy ez egy működőképesebb dolog lehetne.
                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                Komment


                  #9
                  Ez ötletnek nem rossz, de mindig elkanyarodunk minden témától előbb utóbb, aztán az adminok rakosgathatják a hozzászólásokat. Ehhez ilyen facebook féle izét tudnék elképzelni, ami kevesebb mint egy blog, de a hozzászólások nem szabdalják szét a folyamot. És rengeteg meló egy ilyen nagy meló folyamatos bemutatása. Egyébként én örülnék minél több ilyennek.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #10
                    UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez ötletnek nem rossz, de mindig elkanyarodunk minden témától előbb utóbb, aztán az adminok rakosgathatják a hozzászólásokat.
                    De mit csináljak ha viszket,és hozzászólnék:mert az emlékek halmaza rettenetes egy idő után minden kapcsolódik mindenhez,ha nem írom oda ahol eszembe jut:akkor elfelejtem.........Előre is elnézéseteket kérem a halmozott offolásért!!!!Azért irányítható vagyok.. Kérdezzétek meg a páromat hogyan kell...........mert én nem értem??????
                    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 okt. 19, 09:34.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez ötletnek nem rossz, de mindig elkanyarodunk minden témától előbb utóbb, aztán az adminok rakosgathatják a hozzászólásokat. Ehhez ilyen facebook féle izét tudnék elképzelni, ami kevesebb mint egy blog, de a hozzászólások nem szabdalják szét a folyamot. És rengeteg meló egy ilyen nagy meló folyamatos bemutatása. Egyébként én örülnék minél több ilyennek.
                      Nem gondolom ezt olyan szigorúan ám. Sőt talán könnyebb lesz betartani a téma eredeti határait ha azok tágabbak, mert hát egy ilyen napló elég tág már eleve. Talán segíthet a szakmai témák kalandozásainak lemetszésében is. Erre meg is kérek mindenkit, hogy ha azt látjátok, hogy valaki nagyon benne van éppen a felújításban és a fórum teljes területén a felújításával kapcsolatban csapong, akkor biztassátok rá, hogy inkább nyisson egy önálló témát magának a naplók között itt:

                      https://veteran.forum.hu/forum/szere...si-napl%C3%B3k

                      Most elég üreske.

                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #12
                        Akkor most megpróbálkoznék.... Belekezdtem egy TLB felújításába s szivesen töltögetek a folyamatról. Hogyan,s hol kezdjem? Ha nem boldogulnék akkor itinert légyszi..

                        Komment


                          #13
                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Akkor most megpróbálkoznék.... Belekezdtem egy TLB felújításába s szivesen töltögetek a folyamatról. Hogyan,s hol kezdjem? Ha nem boldogulnék akkor itinert légyszi..
                          Szuper, köszi!

                          Az ötletet igazából innen vettem: http://akvakertesz.hu/forums/akvarium-naplok/ Picit témaidegen nektek, de ez most mindegy. Ha megnézitek nincs itt semmi különös, az első hozzászólásban ki bővebben, ki rövidebben leírja, hogy kb. mit szeretne. És utána pont olyan fórum téma mint a többi, csak éppen az adott naplóban nem jönnek elő mások a saját nyűgjeikkel, de ettől még nagyon is aktívak akár tanácsokkal, akár biztatással.

                          Elvileg, ha a szerelős témákat nézitek, akkor kellene látnotok egy felhívást erre a napló dologra. Ha nem látjátok, akkor szóljatok. Ha látjátok és meguntátok, akkor a jobb felső X-re kattintva el tudjátok tüntetni. Ebben a felhívásban van egy link a téma indítására. Persze ez csak annyit tesz, mintha itt: https://veteran.forum.hu/forum/szere...si-napl%C3%B3k a + New Topic gombra kattintanánk.

                          A címbe érdemes pontos típust, ilyesmit beírni. Szerintem ennyi, aztán majd úgy is alakul.



                          Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2017 okt. 18, 21:15.
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #14
                            Na, közben gyorsabb is voltál. Szerintem eddig szuper!

                            Maradjon is meg az utókornak, hogy ez lett az első naplónk: https://veteran.forum.hu/forum/szere...e-kelt%C3%A9se
                            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                            Komment


                              #15
                              Közben persze fejlődöm én is.. A számítógépes ismereteim nagy részét is itt tanultam a fórumon..

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X