Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy kezdő!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egy kezdő!

    Sziasztok!

    Macy555 néven regisztráltam. Egy abszolút kezdő veteránkedvelő emberke volnék. Az eddig eltelt kis életem nagy részét versenyautók építésével és szervizelésével töltöttem.
    Már pár éve érdekel, mint szemlélőt ez a világ és most jött az elhatározás, hogy próbáljuk meg ezt a vonalat is, miután az ezredek világának eléggé leáldozott még akkor is, ha nem egy bajnokautót fel tudunk mutatni. Az okokat most nem részletezném. Természetesen ezt is az alapokról szeretném kezdeni. Hogy mivel? Valami „egyszerű” kétkerekű technikára gondoltam egyelőre, hogy megérezzem az ízét. Tehát nézelődök, válogatok, hogy mi is legyen az.
    Persze a tapasztalt hölgyek urak ötleteit szívesen veszem akár már a márka vagy típus kiválasztásában.
    Hú! Ezt egy kicsit hosszú lére eresztettem! Köszi, a türelmet!

    #2
    Légy üdvözölve!

    Szerintem a legtöbben érzelmi alapon foglalkoznak a veteránozással, így a járművet is érzelmi alapon választják ki.

    Szóval olyan gépet válassz ami tetszik, ez talán az egyik legbiztosabb módja hogy ne fogyjon el a kedv félúton.
    korompaiistvan, -t5- és 2 további látogató kedvelte ezt.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Isten hozott a fórumon!

      kollarg fórumtárs igazat szólt olyan kétkerekűt válassz amit szeretsz vagy tetszik. Még annyit tennék hozzá az sem baj ha gyakori darab, úgy könnyebb hozzá alkatrészt szerezni, aztán ha az első után azt mondod igen még akarod ezt tovább, lehet valami nagyobb kihívást keresni, legyen az autó akár motor.

      üdv, Odin
      macy555 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        üdv. a fórumon!
        Az "ezredek világa" után ez egy nyugodtabb terep
        1-2 börzére érdemes kinézni. Ott aztán születhet vonzalom egy vagy több géphez is.
        Motorok terén nekem lenne egy tippem mi lenne a neked való
        Lehet, hogy csak azért mert elfogult vagyok mostanában a kéthengeresek felé, de szerintem kéthengeres Pannónia
        Megfelelő szakértelemmel mint pl verseny világa szép és precíz motort lehet kihozni.
        OdinHEM és macy555 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Köszönöm a gyors tippeket. Érzem a kérdést elég rosszul tettem fel, pontosítom. A kor tekintetében a 60-as 70-s évek technikája és formavilága az ami járművek tekintetében az én világom. Az egyszerűség alatt azt értem hogy első körben a lényeg a tapasztalat szerzés és tanulás lenne. Nem az lenne a célom, hogy x hónapot küzdjek egy-egy alkatrészért így elsőre hanem inkább a szórakozás. Amiben biztos vagyok hogy kétüteműt szeretnék és kelet európai modellt. BeniP10&P21! Az általad ajánlott Pannónia nem biztos hogy jó választás elsőre. Értem arra, hogy nem biztos hogy egy ilyen ikont kellene feláldozni esetleg elrontani a próbálkozás oltárán. Persze ha ezt másképp gondolod úgy is jelzed. vevő vagyok minden érvelésre. Ami viszont teljesen mindegy az az alany mérete. Remélem így már érthetőbb a "nemlétező" elképzelésem.

          Komment


            #6
            macy555 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            esetleg elrontani a próbálkozás oltárán
            Igazából azért vagyunk itt a fórumon, hogy mielőtt elrontunk valamit kérdezzünk. Mindenki másban lehet jártas, van aki a típusjegyeket ismeri nagyon jól, van aki a krómozáshoz tud hozzászólni, van aki szerelési/műszaki tapasztalattal segít, és olyan is aki a papírmunkában mozog otthonosan...

            Nekem pl. a T5H-m felújítása során segített volna a fórum elkerülni pár zsákutcát, de már a műszakiztatás után sikerült ide jutnom. Jó jel hogy először megjelentél itt és még nincs gép, ez mutatja hogy nálam biztosan előrelátóbb vagy.

            Szerelői tapasztalattal a legtöbb gépnek neki lehet állni, probléma olyankor adódhat ha teljesen ismeretlen a típus és nincs honnan infót beszerezni. Mondjuk Magyarországon a Pannoniához adott minden, az ismeretek, az alkatrészek és a tapasztalat is. Mondjuk egzotikusabb darabok több időt és energiát követelnek, cserébe kicsivel jobban kilógnak a sorból. Ez alapján neked kell mérlegelni, figyelembevéve azt is, hogy csak a saját örömödre egy kiállítási darabot készítesz, vagy esetleg lepapírozott, közlekedésben is használható gép a cél. Ezt jó vásárlás előtt tudni, mert ez is beleszól a kiválasztásba.
            OdinHEM, macy555 és Che kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              kollarg!

              Hogy előrelátó vagyok e, azt nem tudom de a kevés általam ismert idősebb Mester mindig arra tanított, hogy egy elvégzendő "akármi" legfontosabb része a körültekintő és a lehetőségekhez képesti legpontosabb előkészítés. Na ennyit a közhelyekről!

              És mielőtt félreértés lenne a dologból, nem az a célom, hogy a számba adjátok a tutit. Csak annyi hogy egy kis rálátást szerezzek a használandó szempontokra.

              A Pannónia egy járható útnak tűnik. Viszont érdekelnének vélemények más gyártmányokról legyen az Kelet Német, Cseh.... vagy bármi, hogy szélesedjen a látóköröm.

              Köszönöm az eddigi segítségeket is.
              kollarg kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                nézd meg az albumomat.
                az Izst nem lehet elrontani. egyszerűségében van a nagyszerűsége annyi anyag van benne, mint 2 másmilyen mociban
                annak idején volt P10-esem, meg Czetka-Jawa-m is 350-es. a pancsival az volt a bajom most, mikor motort kerestem, hogy elrugaszkodott árfekvést ért el. a cezetek, meg papir nélküliek voltak.
                OdinHEM, korompaiistvan és kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Szia norinco!
                  Köszi a tippet! Ezt is körüljárom majd. Alkatrészileg menyire hozzáférhető a típus?

                  Komment


                    #10
                    én mindent megtaláltam hozzá. blokkalkatrészeim vannak ha kellene.

                    Komment


                      #11
                      Értem! A nézelődésim eredménye is az, hogy elég sok a fellelhető alkarész.
                      Köszönöm a segítségedet és a felajánlást is.
                      Majd meglátom hogyan is döntök.

                      Komment


                        #12
                        Üdvözöllek én is.Nagyon hejessek a hozzászólások jó hejre keveredtél.Ha valahol akkor itt segítőkész emberekre találsz.Mindegy hogy hány kereküben gondolkozol szerintem a fő,hogy tetszen és amit még nemtanácsolt senki anyagilag megfontolni a kiválasztott gépet.Mertha félúton elfogy a pénz nemlessz sikerélményed ott marad kosárban mint ojjsok gép.Ugyhogy innentől kezdve megint egyedül maradtál mert csak te tudod mit engedhetsz meg magadnak.

                        Komment


                          #13
                          smuk73!

                          Köszi az üdvözlést!
                          Igen az anyagi vállalhatóság is egy befolyásoló dolog a választásban. De pont az ilyen dolgok miatt próbálom minél körültekintőbben kiválasztani az alanyt. Nem szeretném évekig kosárban nézegetni. Bár, az évekig nézegetés nem is baj csak mindig haladjon egy kicsit, a nagy bámészkodás közepette.

                          Komment


                            #14
                            Üdvözletem!
                            Beleszólhatok?XD nem teszem csak minden jót kívánok hozzá és sok sikert. Csak érzelmi alapon szabad megközelíteni szerintem a veteránozást, mert és bocsánat hogy a saját példám hozom, de mint az én esetem is, egy nagyon szép ám szinte teljesen ismeretlen gép felújítása iszonyatos lassú vontatott is tud lenni, és a legszebb amikor azt mondják:"ez marhaság ilyent nem is gyártottak, ez el van írval kérem". Szóval ha beleszerettél valamibe az lesz a nyerő, csak ne engedd el az érzést,mert mindig akad aki megmondja neked miért nem jó ami épp van. Szóval szó szerint boldogságot okoz ha megy, ezért kívánom is neked , meg sok sikert hozzá. Megjegyzem mi anno apámmal p10 és p20 társaság kedvelők voltunk.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X