Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia karburátor.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Konkrétan milyen olajat tegyek bele?
    Tényleg jó bele a motorolaj? Nem árt az neki?

    Komment


      #32
      Benedek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Konkrétan milyen olajat tegyek bele?
      Szinte mindegy milyen, csak elég legyen benne. Hajtóműolajból GL4-est és ne GL5-öst tegyél, mert az nem tesz jót a bronz perselyeknek. Pannóniámban 15W40 van, Simsonokban CZ-ben MZ-ben hajtóműolaj. Szóval itt vegyes a kép, de mindegyik megy.

      Komment


        #33
        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szinte mindegy milyen, csak elég legyen benne. Hajtóműolajból GL4-est és ne GL5-öst tegyél, mert az nem tesz jót a bronz perselyeknek. Pannóniámban 15W40 van, Simsonokban CZ-ben MZ-ben hajtóműolaj. Szóval itt vegyes a kép, de mindegyik megy.

        Jézus ... csak sebváltó olajat ne !!!!!! (A GL4 és a GL4+ már elég erősen adalékolt nagy nyomástűrésű olaj főleg ferde fogazású, hajtóművekbe , ahol az EP adalékolt GL-5 nem jöhet számításba , pl a molibdénezett felületű és nem bronz fékezőgyűrűk miatt.) Mivel ebben semmi ilyesmi nincs , elvileg használható volna , de mivel az olajfürdős tengelykapcsoló is ebben ázik (föleg a gyári parafás ) , az erőteljes csúszással díjazza a hajtómű olaj használatát , főleg hidegen. Tapasztalat szerint : - csak egyfokozatú motorolajat !( A jawa -ba viszont már hajtómű olaj kell ... De ez nem Jawa !)
        A gyári előírás szerint , MM60 nyáron továbbá MM40 télen (Minőségi Motorolaj) . Ami jelenleg SAE20w/20 illetve a SAE30w/30 -at akarja jelenteni ( !!!!! ) , ami egyfokozatú motorolaj !!!
        Én a SAE30w/30 -at használom nyáron is, sőt ... fokozottan erőltetett körülmények között is jól megállja a helyét . Kifejezetten jobban működik tőle a kuplung .... Vagyis minnél kevésbé adalékolt , lehetőleg híg olajat kér , ami jelenleg a 30/30 ... valamikor volt MDC SAE20w/20 is demár vagy 10-15 éve nem láttam ... de tehetsz bele PL:

        https://www.olajwebshop.hu/mannol-4-...l-p713395.html

        ... én pedig a STARLINE SAE30 -at is szivesen használom ami a LÁNG-autó alkatrész szaküzletben szoktam vásárolni . (úgymond ez már bizonyított ...

        Egyébként meg a te "dógod" hogy mit locsolsz bele ....
        Szeran, P72 és 5 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Köszönöm a válaszokat. Ezek közül az olajak közül kapható valamelyik sima benzinkúton?

          Komment


            #35
            Nem hiszem ... a benzinkúton csak azok a kenőanyagok szoktak lenni , amelyek általánosságban használatosak a járművek többségében , azaz el lehet őket valakinek sózni ! A benzinkút nem túl olcsó hely . Inkább keress egy autóalkatrész boltot , de úgy hiszem a mezőgazdasági gépek alkatrészeivel foglalkozó üzletekben talán nagyobb az esély rá , továbbá olcsóbb is .

            Komment


              #36
              Vannak még úgynevezett olaj depók melyek árban és választékban is jók szoktak lenni.

              Komment


                #37
                esetleg interneten lehet rendelni , de a szállítási költség valószínűleg tetemes a termék árához viszonyítva .

                Komment


                  #38
                  Az lenne a kérdésem hogy mekkora méretű belső gumi kell a pancsiba?
                  ( egyébként ismerős az érzés amikor mennél egy jót és az a látvány fogad hogy le van eresztve a kerék?)
                  Az én belsőm menthetetlenül széthasadt, pedig amikor láttal hogy lapos csak a kompresszorig toltam el.????

                  Komment


                    #39
                    19x3 "-os elvileg megegyező a külsővel,a belsővel csalnak az anyagból így szükebbet is ajánlanak 19x2,75-3-viszont ez belefekszik a ráfba szereléskor és nagyon nehéz becsípés nélkül szerelni.

                    Nekem a motorban 3,25-3,5x19-es belsők vannak ez már a külsőbe simul mikor szereli az ember.

                    Legjobb lenne belepróbálni a külsőbe felszerelés előtt enyhén felfújva ,ha gyűrődés és kilógás-mentesen belefekszik akkor jó!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2019 okt. 19, 04:46.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #40
                      Köszi a gyors választ

                      Komment


                        #41
                        Sziasztok. Az a problémám hogy eltörött a berúgó rugó a mocin. Leszedtem az oldaldeknit de a berúgó tengelyt a kuplung miatt nem tudtam leszedni.
                        Van valami trükk hogy hogyan kell leszedni a tengelyt vagy muszáj hozzá a kuplungot szédszedni?

                        Komment


                          #42
                          Itt egy videó a mociról.
                           

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X