Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Keresés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Keresés

    Keresek egy cikket, de nem találom ????

    #2
    Így ,hogy felhívtad rá a figyelmemet..én sem találom.Nem is tudom ,vajon eltudok aludni?
    Titus, movisz és 5 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Pedig ott van !...............................................
      Titus, Atti69 és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ez egy kötelezően kitöltendő kérdés volt, hogy miért vagyok itt. Nem tudtam kikerülni. A konkrét kérdést feltettem az illetékesnek! Azért remélem szép álmod lesz, nem akartalak felzaklatni!
        Jankó51 és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nem tudtam kihagyni..!
          Semmi gond ,de ezért kár volt írni! Kérésünk,hogy a belépő írjon magáról.

          Viszont nem kötelező....
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Nekem nagyon tetszett a diskurzus, a lényeg: a végén minden szépen rendeződött.

            Komment


              #7
              Kedves mátéapu,

              10 éves korom óta érdeklődök a veterán motorok iránt. Az eltelt idő alatt megfordult nálunk pár darab. Azért többes szám, mert nekem az időhiány miatt csak lelki hobbi, a felújítási részét Vaterom csinálja. Néha, ha időm engedi én is beleokoskodok.

              Jelenlegi gepállomany:
              - 3 db Danuvia DV 125
              - Csepel 125 D
              - Csepel 250
              - Jawa 250
              - Jawa 350
              - Pannonia TLF
              - 2 db schwalbe
              - 3 db s51

              Kb. 10 évvel ezelőtt regisztráltam ide, de nem sűrűn voltam jelen. A régi jelszavamat elfelejtettem és az email címet is, amin anno reggeltem. Tehát ismét meg kellett tennem.
              Ha szeretnél segithetsz nekem megtalálni amit keresek.
              Volt/van itt egy 2011-es topic "lámpabúrák felújítása" néven elég sok képpel illusztrálva a munkafolyamatokat ApaE által. A hozzászólásokból az derül ki, hogy ehhez létezik egy pontról pontra leírás is, de ez az amit nem találok.
              Csupán a képek jellennek meg.
              Ha valakinek megvan, vagy tudja hol találom, akkor ne tartsa magába. Remélem igy elég lesz

              Üdv
              Norbi
              Utoljára szerkesztve a következő által: Norbi81; 2021 márc. 05, 22:30.

              Komment


                #8
                Norbi81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Volt/van itt egy 2011-es topic "lámpabúrák felújítása" néven elég sok képpel illusztrálva a munkafolyamatokat ApaE által.
                Sajnálatos módon ,ApaE nem lehet a körünkben,ő volt a szerintem legnagyobb Pannóniás az oldalon(ma is az)Ő jogvédelmi bonyodalmak miatt kilépett és vitte a hozzászólásait,igy maradhatott meg a VF oldala...Amit még itt ott megtalálunk az legtöbb,csak utalás az ő tevékenységére...

                Emlékszem a dologra,enyhén felhevítette és kézzel helyreformálta a lámpabúrákat ,a törötteket összepárolta és ragasztotta,ezután "lámpalakkal" belűlről kifestette.

                Őszintén szólva nem vagyok igazi veterános,egy kopott pannóniám van,de rendkivül érdekelnek a régi mechenikus szerkentyűk,de legjobban a motorokat csodálom.
                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2021 márc. 06, 14:27.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  Norbi81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ehhez létezik egy pontról pontra leírás is, de ez az amit nem találok.
                  A mindentudó spirálfüzetemben találtam egy "pontról-pontra" leírást. Már nem emlékszem, hogy ApaE-től származik-e, de úgy rémlik igen. (...szerintem is kár, hogy nincs közöttünk.) A leírás tehát: "Pöcs-lámpa felújítás: - mosás, - meleg vízben egyengetés, - csiszolás 400, 800, 1200-as vizespapírral, - műanyag polírpasztával polírozás, - külső felületek leragasztása, - belülről festés: 7-8 réteg Du Pont akrillal, rétegek között 10-15 perc száradás"
                  Ennyi a leírás.
                  Bár ez nem volt kérdés, de leírom a saját tapasztalatomat.
                  Nagy nehezen megkerült az évtizedekkel ezelőtt lecserélt Pöcs-lámpa. Tisztítószeres meleg vízben lemostam, szép lett. Csiszolás vizes papírral: még szebb lett. Polírozás az előírtak szerint: gyönyörű lett. Egy aggasztó körülmény: ha tiszta vizes papírral dolgoztam az anyagon tejföl szerű fehér anyag oldódott ki a búra legfelső és azt azt követő rétege közül, ami száradás után visszaszilárdult és ismét átlátszó lett. Lefújtam lámpalakkal csodaszép lett. Minden ismerősnek megmutattam, tapogatták, semmi gond. Talán két hét is eltelt, amikor azt vettem észre, hogy kezd hólyagosodni. Hozzányúltam és piros lett az ujjam, ragadt.Így ment műszakira, mindig úgy álltam, hogy a vizsgabiztos hozzá ne érjen (valami mindig arra készteti a bámészkodókat, hogy meg is simogassák a gépet.)
                  Mindez 2018. év elején történt, a bura (lecserélve) azóta is nagyon szép kiállítási darab, hozzányúlni nem szabad mert ragad Nem tudom mi a teendő?

                  Komment


                    #10
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Pedig ott van !...............................................
                    Ott ám, bár egy kicsit üresen De a képek megmaradtak, és Jankó frankón leírta a lényeget (előkészítés plusz festés)
                    https://veteran.forum.hu/forum/szere...C3%ADt%C3%A1sa
                    Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    hozzányúlni nem szabad mert ragadNem tudom mi a teendő?
                    A ragadó lakkról nem írt ApaE, az nem jó hír. Én lemosnám. Az alján próbálnám ki a megfelelő oldószert.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2021 márc. 06, 19:15. Oka: kiegészítés ragadáshoz

                    Komment


                      #11
                      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A ragadó lakkról nem írt ApaE, az nem jó hír. Én lemosnám. Az alján próbálnám ki a megfelelő oldószert.

                      Köszönöm! ...talán majd a jövő télen ...ha marad még belőle valami.

                      Komment


                        #12
                        Köszönöm mindenkinek a segítséget. Nekem is van egy hasonló problémám, habár csak az egyik búránál. Ha vizesen csiszolom, akkor az orránál a prizma rész felpuhul és egy kocsonyás, zselés anyag képződik a felületen. Szaradás után visszaszulárdul, de a körvonalai megmaradnak fehéren.

                        Komment


                          #13
                          Én lemosnám. Az alján próbálnám ki a megfelelő oldószert.
                          Próbáld ki a fékolajat. Az a műanyagot nem bántja.
                          A lámpalakkot kívül is használtad? Szerintem csak belülről kellene kifújnod vele.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #14
                            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A lámpalakkot kívül is használtad? Szerintem csak belülről kellene kifújnod vele.




                            Köszönöm, ez lehet a megoldás! A lakkot csak kívül használtam sajnos (egyszerűbbnek tűnt). Az a bizonyos réteghiány, ami alatt kioldódik az a fehér anyag (nekem is az orránál, a prizma rész felett), csak kívülről van. Vélhetően ott "hatol be" az oldószer. Tehát, ha még egyszer lesz türelmem tisztára, átlátszóra, fényesre mosni az egészet és belülről fújom le, talán túljárok az eszén! Az eredményről beszámolok, de ez csak nagysokára lesz (nyakunkon a tavasz).

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X