Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trabant 4T

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Trabant 4T

    valaki nekem nem tudná felrakni,Trabant 1.1 Szerelési könyvét? Nagyon köszönöm!!!

    #2
    Trabant 4T

    Aki a Trabikat szereti,rossz ember nem lehet.Mondom ezt én és remélem sokan mások.
    Üdvözlök minden veterán autóst! Szeretnék egy 4T Trabantot felújítani,gyári állapotába vissza-
    állítani. Várom ezzel kapcsolatban segítségeteket,tapasztalatokat mindenki részéről!

    Köszönöm! colin
    sepy, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia!!
      Üdvözöllek.
      Magam is nagy Trabantos vagyok ,van egy 4üteműm is.
      Ha bármiben segíthetek, szólj.

      Komment


        #4
        colin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Aki a Trabikat szereti,rossz ember nem lehet.
        Lájkolom! Nekem is volt négy trabantom,apámnak,csak trabantjai voltak,de mind kétütemű. Karosszérialakatos vagyok,csináltam sok trabit már,ha tudok,segítek!

        Komment


          #5
          Üdv!

          Jómagamnak is van egy Trabim (igaz kétlövetű és a Wartburg melletti második kedvenc) de ettől függetlenül nagyon szeretem. Amúgy ezeken az autókon nőttem fel sok tapasztalatot szerezve. Ha bármi kérdés felmerül nyugodtan tedd fel!
          Biztosan választ fogsz rá kapni hisz sok jó segítőkész ember van itt a fórumon.
          Előre is sok sikert a projekthez!

          Komment


            #6
            Üdv.! Köszönöm a válaszod és hogy felajánlottad a segítségedet!
            Új alkatrészeket szeretnék vásárolni elfogadható áron a 4T Trabanthoz.
            Boltokat vagy magánszemélyeket keresek.

            Komment


              #7
              Új alkatrészem sajnos nincs 4lövetűhöz de biztos vannak még garázsok polcain meglapulva valahol.
              Írd meg mi kellene! Hátha lesz valakinek!

              Komment


                #8
                wee,

                Már van fennt a letöltések menüben: Trabant - Letöltések - Veterán fórum



                wee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                valaki nekem nem tudná felrakni,Trabant 1.1 Szerelési könyvét? Nagyon köszönöm!!!

                Komment


                  #9
                  Szia Beagle!

                  Ami fenn van az "Kezelési útmutató".
                  Trabant 1,1 Javítási kézikönyvre lenne nekem is szükségem.
                  Ebben benne van a Trabi beállításai,szerelési tanácsok.
                  Szerintem wee-nek is erre lenne szüksége.

                  Üdv.colin

                  Komment


                    #10
                    Szia! Küszöbökre,sárvédő javítóívekre lenne elsődlegesen szükségem.

                    Komment


                      #11
                      wee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      valaki nekem nem tudná felrakni,Trabant 1.1 Szerelési könyvét? Nagyon köszönöm!!!
                      Javítási Kézikönyv - Trabant 1.1 hun itt megtalálod.

                      Üdv Öcsi !

                      Komment


                        #12
                        Eredeti trabi karosszéria javító elemek tényleg csak garázsok mélyéről kerülnek elő, de vannak utángyártott elemek melyek viszonylag méret pontosak és elérhető áruk van. Igaz beépítésük, hogy az tényleg igényes legyen több munkát és gyakorlatot igényel. Ha tanácsolhatok valamit az elsődlegesen a jó és gondos alapozás kívül-belül mert e- nélkül nem lesz tartós a legszebb munka sem. Ne csak a fedő festék legyen minőségi ! Gondos tömítést, jó munkát kívánok. Sokan azt képzelik a Trabant nem rohad el csak mikor szétbontja akkor szembesül a valósággal. Üdvözlettel Sepy. Ha kérdésed van és lesz bátran kérdezz vagyunk páran kik tudunk segíteni ha igényeled!
                        Beagle és kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Szia sepy! Köszönöm a válaszod. Segíthetnél ! Milyen minőségi alapozót használjak,milyen márka a megfelelő,
                          amelyik tartósnak bizonyul hegesztéseknél és réseknél. Esetleg tömítő anyagok résekhez.Az oldalelemeket sikaflexel raknám fel. Tapasztalod e téren?

                          Komment


                            #14
                            Szia!
                            A Sika jó anyag. Nyugodtan dolgozhatsz vele nem lesz gond. Persze ezeknél is van több fajta, meg kell nézni neked melyik a legjobb.
                            A hegesztési varratokat mi ha nem is cinezzük akkor lefújjuk cink sprével. Utána mehet a varrattömítő. Ez ecsetelhetős.
                            Viszont az egyik legfontosabb dolog amiről általában elfelejtkeznek az hogy az üregvédelem legyen elvégezve!Mondjuk ez az utolsó lépés de mégis ez szokott kimaradni.
                            Ehez van spéci viaszbázisú szer, amit spéci pisztolyból lehet befújni az üregekbe. Pl. a küszöbbe, hattyúnyakba.
                            Felülről vannak technológiai furatok amin be lehet vezetni a pisztoly csövét "oszt agggyad neki"
                            A trabinál le kell szedni az összes kárpitot és befújni az ajtók aljába is, a doblemez peremekhez is és az összes problémás helyre.
                            Állagmegóvásban nagyon sokat segít.
                            Remélem tudtam segíteni.

                            Komment


                              #15
                              sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A Sika jó anyag. Nyugodtan dolgozhatsz vele nem lesz gond. Persze ezeknél is van több fajta, meg kell nézni neked melyik a legjobb.
                              A hegesztési varratokat mi ha nem is cinezzük akkor lefújjuk cink sprével. Utána mehet a varrattömítő. Ez ecsetelhetős.
                              Csak hallgatom hogy miket emlegettek. Régen az epokitt, meg a katepox volt a nyerő. Az epokitt szerintem ma is teljesen jó lenne az elemek felrakásához. A cink spray szerintem egy nagy adag kakit sem ér.Jóker szavait használva, parasztvakítás kategória. Ahol én használtam eddig, ott mindenhol megjelent a rozsda. Pedig a magamén nem sajnáltam. Az arra jó, hogy a megrendelő elhiggye, hogy a festék alatt vissza lett javítva a leégetett tűzihorgany.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X