Közlemény

Collapse
No announcement yet.

D Csepel 125

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Kedves Ricsi95D! Éppen én is keresgélésben voltam. Bár nem sok sikerrel, de örülök hogy neked sikerült, és köszi szépen, nagy segítség. Üdv: Boxi
    Ricsi95D kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Abban az esetben ha a Csepel akksis, akkor ugyan ez a vezetékköteg van benne.
      wsievers és joker kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Sziasztok! Az olajról már majdnem mindent tudok, mert segítettetek, vagyis, hogy a teleszkópszárakba 0.15 liter savmentes lökésgátlóolaj kell. Még annyit esetleg tudnátok segíteni, hogy milyen sűrűségű? Köszi

        Komment


          #19
          Szia Boxi!
          Hogy haladtok a Csepellel?

          Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          milyen sűrűségű?
          Normál motorolaj vagy teleszkópolaj jó bele.
          A Cetkánkban 80W90-es van!
          Boxi kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Sziasztok!

            A kedves "sepy" kalauzolt ide, miután feltettem neki az alábbi kérdésemet, remélem tudjátok rá a választ vagy megoldást:

            "Arról lenne szó, hogy egy kicsit megragadtam az amúgy szünetekkel teli felújításban, mégpedig az első teleszkópnál. A lényeg az hogy nem tudom hogyan kell szétszedni magát a csövet. A rúgók s minden egyebek kioperálódtak csak a becsúszó szárat nem tudom kiszerelni „hüvelyéből” "

            A profil oldalamon látható a kis sárkány amiről szó van. Előre is köszönök minden segítséget.

            üdv.: Levente
            Boxi kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Szia rohalylevente! Bocs, hogy csak most válaszolok, egy kicsit nekünk is lassan megy a felújítás. Addig még nem jutottunk el, hogy segíteni tudjak neked a teleszkóp csövének szétszedésében. Sőt ha minden jól megy, és nem muszáj, jó lenne, ha nem is kellene szétszedni. Úgyhogy sajnálom, de nálam okosabbat kell megkérdezned ez ügyben. Egyébként gratulálok a kis sárkányodhoz, és kitartást neked.Üdv Boxi




              Szia Ricsi95D! idézet: Hogy haladtok a Csepellel? Normál motorolaj vagy teleszkópolaj jó bele.A Cetkánkban 80W90-es van!Köszi a kérdésed, haladunk, kicsit nehézkesen időnként, megpróbálok képet feltenni róla. Egyébként köszi a segítséget az olaj probléma megoldva.Üdv: Boxi
              CZsolti kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Szia rohalylevente!
                rohalylevente eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                nem tudom hogyan kell szétszedni magát a csövet
                Nézd csak mit találtam: http://veteran.forum.hu/csepel-d-cse...91/index2.html Bízom benne,hogy ez segít
                Megnéztem a gépsárkányt, szép moci lesz belőle! Hajrá!

                Szia Boxi!
                Várom a képeket!

                Üdv Ricsi
                Titus és Boxi kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Sziasztok!

                  Sikerült képeket készítenem. Remélem tettszik.

                  Üdv:Click image for larger version

Name:	Fénykép0266.jpg
Views:	1
Size:	202.3 KB
ID:	138441Click image for larger version

Name:	Fénykép0267.jpg
Views:	1
Size:	202.4 KB
ID:	138442Click image for larger version

Name:	Fénykép0268.jpg
Views:	1
Size:	202.0 KB
ID:	138443Click image for larger version

Name:	Fénykép0269.jpg
Views:	1
Size:	201.8 KB
ID:	138444Click image for larger version

Name:	Fénykép0270.jpg
Views:	1
Size:	203.1 KB
ID:	138445Click image for larger version

Name:	Fénykép0271.jpg
Views:	1
Size:	205.0 KB
ID:	138446 Boxi
                  OdinHEM, Ricsi95D és mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Szép kis D-Csepel, eredeti gumik a kerekeken és gyári festés. A csíkozást ha jól látom felfrissítették valamikor.
                    Gratulálok hozzá, nem hiányos, szépen egyben van!
                    Ilyen kis hátsólámpának kell rajta lennie. Ezt legtöbbször lecserélik ezért drága a pótlása. De ti jól jártatok ezzel a Csepellel, a régi gazdái nem igen alakítgatták.
                    Mi a tervetek vele, teljes felújítás vagy csak műszakilag hozzátok rendbe és konzerváljátok?
                    Üdv: Titus
                    Boxi kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Jó a gép! Gratulálok hozzá!
                      Szép eredeti állapotúnak tűnik nekem is. Vigyázzatok rá, és sok örömöt hozzá.
                      Boxi kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Szia Boxi! Semmi gond köszönöm a biztatást. Nektek is kitartást a madárkához.

                        Ricsi95D! Köszönöm szépen a segítséget hasznosnak bizonyult. menni fog a munkálat.
                        Boxi és Ricsi95D kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Boxi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Remélem tettszik.
                          Szia Boxi!
                          Mindig örömmel nézegetem az újjászülető magyar motorokat, köszi a képeket!
                          Írj nyugodtan ha bármi kérdés merülne fel!

                          rohalylevente, örülök,hogy tudtam segíteni!
                          rohalylevente, és kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Sikerült az első teleszkóp rejtélyét megoldani. Egy kicsit banális volt a megoldás de a lényeg, hogy már tudom mi a titok nyitja. Az alsó teleszkóp alján ahonnan az első kerék tengelyét kíhúzzuk van egy persely amit ki kell ütni és felette van koronás jellegű csavar, és azt kell eltávolítani, hogy széthúzható legyen teljesen.

                            Komment


                              #29
                              Szerelés=tisztitás,bontás,tisztitás,összeszerelés,pampucolás.

                              rohalylevente eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sikerült az első teleszkóp rejtélyét megoldani
                              aki kihagyja az alapelvek valamelyikét vessen magára.

                              Több szerelőnél láttam,motor,szét-össze készen lemossa és dicsekvés,spórolt egy mosást,és sok időt?!Hmmmm.
                              Igaz a kuncsaft fizeti (az észrevétlenül maradt csavar pótlását és a törött részekre forditott időt)ezáltal is többet lehet keresni.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #30
                                Üdv. mindenkinek! Egy 1943-s DKW NZ 350-s motor felújításába kezdenénk,szívesen és köszönettel fogadnánk minden segítséget és információt ezzel kapcsolatban. Ha valakinek van esetleg felesleges alkatrésze ehhez a típushoz, kérem jelezze, elviekben bármilyen alkatrész érdekelhet. Köszi

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X