Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás Lemezjáték

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bemutatkozás Lemezjáték

    Sziasztok!

    Eddig kérdeztem, választ kaptam, szereltem,, kipróbáltam, örültem...most meg eljutottam oda, hogy van egy kis időm ismerkedni az oldallal is...szóval bemutatkozás.
    Eredetileg gépész vagyok, de már régóta nem akként dolgozom. Hobby szinten érdekelnek a gépek, de csak a régiek.
    A nyolcvanas évek végén vettem egy D-Csepelt több Mz után, és fel is újítottam, jártam is vele dolgozni.
    Már akkor élveztem, hogy jobban megnézik a motoromat, mint a nagy teljesítményű gépeket. A benzinkúton tankoláskor ismeretlenek odajöttek és miközben csodálták, meséltek a családi élményeikről. A műszaki vizsga is élmény volt, látszott a vizsgabiztoson, hogy örömmel engedi át a vizsgán.
    18 éve vettem egy 1963-as T1-es Pannóniát, ugyan a saját lábán hoztam el, de iszonyú füstfelhőt hagytam magam mögött.
    Megfertőztem egy barátomat is, aki vett egy Danuviát, majd IZS 49-esre nyergelt, és elkezdtünk börzékre járni.
    Álmom a 250-es Csepel volt, egy évtizednél több ideig vásárolgattam hozzá, mire lett egy majdnem komplettnek mondható darabom. Nem járok vele, a nagyszobában áll.
    Idén ősszel nekiestem a Pannóniának, és felújítottam a motorját, a fékeket, új gumikat kapott.
    Olyan motort szeretnék, amivel biztonságosan, és üzembiztosan motorozhatok hobby-motorosként, meleg hétvégenként kis forgalmú vidéki utakat bejárva.
    Nem akarom a Pannóniát restaurálni, nem lesz újrafestve (pedig néhány helyen kopott, egyáltalán nem akarom polírozni az alumínium részeket sem. Sokáig gyönyörködtem a csillogó-villogó Pannóniákon, amik olyanok, mint ha most gurultak volna ki a gyárból, de én most inkább egy olyan motort szeretnék, amiről látszik, hogy régi, eredeti a festése, látszik rajta, hogy használták, és most is használják.
    A motorját az utolsó csavarig szétszedtem felújított főtengelyt, fúrt hengert és dugattyút, új csapágyakat, kuplungláncot, lamellákat szimeringeket, szekunder oldali kis lánckereket, eredeti de nem használt megszakítót kapott...

    Időközben elkezdtem gyűjteni régi játékokat is (elsősorban lemezjátékokat), azokat hozom rendbe.
    A gyűjteményem tematikus, és azokat a régi játékokat (és nem mai 1:43, stb.modelleket!) gyűjtöm, amik annak idején valós járműveket utánoztak (Gaz 12, Pobeda, Csajka, Zil, Tátra, Skoda, Trabant, Wartburg, Csepel, Ikarus, stb...)

    Régi álmom egy NSU OSL 251 volt , valószínűleg ez marad is álom...

    A Fórumon érdekes és hasznos dolgokat találtam, és konkrét segítséget is kaptam, ráadásul pár órán belül megjött a válasz a kérdéseimre!

    Nekem is vannak tapasztalataim, melyeket szívesen megosztok másokkal!

    #2
    Irigylem a műszaki kalandjaidat,az enyém erősen unalmasabb,de elvagyok.
    Egyet tudok ha valakinek minden álma teljesül,unja magát,igy nekünk marad a küzdelem!!!

    További kellemes gépészkedést!
    OdinHEM, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Üdvözöllek Lemezjáték! Nagyon frankó bemutatkozást írtál. Nem semmi. Egy picit irígykedve ugyan, de mégis jó volt végigolvasni. Egy pár képet azért feltehetnél had csorgassuk a nyálunkat mi is. Szép estét!
      Che és dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szia!

        Kértél képeket arról, amit a bemutatkozásban írtam.
        Ma csináltam képeket. Előtérben a T1-esem félkész állapotban, és a háttérben a Csepel, ami szebben néz ki, de még ez-az nincsen rászerelve... Ja, meg a blokkját fel akarom újítani.

        Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
        Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
        Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

        Csepellel kapcsolatban volt egy kalandom valamikor 1986 táján, amikor találkoztam egy ikerdugattyús Csepellel, amit majdnem megvettem, ha lesz egy kis időm leírom.

        Üdv: Lemezjáték
        Titus, sinter és 4 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nagyon szép gépek! És a tárolási körülmények sem túl mostohák .
          A pedálos moszkvics is klassz, na meg látom van öreg varrógép, aminek ráadásul még a takaródoboza is megvan!... Milyen tipus?
          Titus és OdinHEM kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Azért a pedálos Moszka befigyel. A gyerek elsőnek kiszúrta a képen!

            Komment


              #7
              Hú, kis moszkvicsom nekem is volt, 87-es kék kabrió, de jó is volt. Sokszor elment a hajtás, de apa mindig összehegesztette valahogy.
              Amikor megkapta az öcsém, az volt az első dolga, hogy leszerelte a szélvédő plexit róla. Amikor aztán ő is kinőtte apám elajándékozta a kertszomszédunknak, ő meg bezúzatta nemsokára, az unokájának már nem kellett. Kár volt elkótyavetyélni...
              Nagyon szépek a gépeid Lemezjáték, irigykedem
              Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2013 nov. 25, 23:59.

              Komment


                #8
                Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kár volt elkótyavetyélni...
                Bizony, akkoriban sok dologra nem vigyáztunk eléggé. Persze akkor még nem is tudtuk, hogy egyszer mekkora érték lesz, mennyire fogjuk sajnálni.
                Én is tudnám sorolni: nagyapám Csepel D125-öse, amit anno ingyen odaadott (!!!) az egyik utcabélinek, az én első motorom, ami nagyon jó állapotú volt, de potom pénzért elpasszoltam, mert meguntam, jobb kellett. Meg a Csepel Sas versenybicaj, ami manapság lassan szintén kuriózumnak számítana, de akkor csak úgy odaadtuk az unokatesómnak, akinél aztán -természetesen- nem volt megbecsülve, és 1-2 év alatt tönkrement az udvaron. Stb stb...

                Komment


                  #9
                  Szerencsére nekem nem volt lehetőségem, hogy az első motorom eladására gondoljak, mivel viszonylag korán megfertőződtem a régi dolgok szeretetével. 16 éves korom óta már nem pazarolok.
                  A régi Camping bicajomat sikerült visszaszereznem nemrégiben, azt is elkótyavetyéltük, de visszatalált hozzám. Bárcsak ilyen könnyedén működne mással is

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X