Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bubu bemutatkozás!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bubu bemutatkozás!

    Szép napot az Uraknak!
    Köszönöm a lehetőséget , örülök,hogy tagja lehetek e kis közösségnek!
    Zolinak hívnak, 39 éves vagyok Kapuváron születtem és itt is élek a családommal!Régóta motorozom, az első veterán vasam egy D Csepel volt amit 1997-ben vettem, azóta persze megfordult pár moci a kezeim alatt , jelen állás szerint egy 1961-es T1 Pannónia boldog tulajdonosa vagyok.A motor nem típustiszta és a restaurálás után sem lesz az!Olyan más típusú Pannónia vagy egyéb alkatrészeket használok a felújítás során amelyek nekem tetszenek vagy üzembiztosabbak.Ennek megfelelően lesz a blokk is generálozva, ami a tervek szerint elektronikus gyújtással lesz felvértezve.Természetesen az összes alumínium alkatrészt polírozom,TL tankot és Honda CB első kerékagyat terveztem beépíteni.Szeretnék ízléses irányjelzőket felrakni , barna-vajszín betétes fényezést gondoltam mindehhez.
    Hát így elsőre talán ennyit magamról és a terveimről.Egy fotó a moci felújítás előtti állapotáról!
    Click image for larger version

Name:	saját pancsi.jpg
Views:	2
Size:	203.9 KB
ID:	157783
    A munkát már elkezdtem képeket természetesen mellékelek ha megtalálom a neki való topicot!
    Minden bizonnyal hosszadalmas munka lesz , főleg mivel makettezem is ami szintén sok szabadidőt kíván!

    Veterános üdvözlettel: Bubu

    #2
    Érezd jól magad közöttünk és jó munkát sok türelmet terveidhez.
    Atti69, Che és Titus kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszönöm szépen sepy!
      Atti69 és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Itt nagyon sok hasznos infót összeszedhetsz olyanoktól,akik Pannónia kapcsán már nagyon sok mindenen túl vannak. Érdemes odafigyelni a tapasztalatokra.
        Bubu1976 és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          A TL tankot csak a szerszámos miatt raknád rá? Ha igen akkor inkább TLF-et keress, az jóval olcsóbb.
          Ha jól tudom a különbség csak annyi hogy a TL tank alján ki ki van alakítva a hely a középgyertyának, a TLF-en nincs.

          Komment


            #6
            Inkább akkor már TLT, térkép tartós TLF tank is eléggé ritka. Még az is különbség hogy a TL-é két benzincsapos nem egy. Amúgy 7-10e Ft körül mozognak ahogy elnézegetem a hirdetéseket.
            sepy és Bubu1976 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szia Heeegany!
              A tankot csak a szerszám tartó és a térdvédő gumi hiánya miatt cserélném.Egy barátom már adott egy tankot, csak még nincs nálam,az TL vagy TLT! Gyári TLF en én szerszámos tankot még nem is láttam,létezett TLF szerszámtartós tank?

              Köszönöm Odin,remélem akkor,hogy TLT lesz az "én" tankom is,egyenlőre annyi biztos,hogy szerszámtartós!

              - - - Updated - - -

              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Itt nagyon sok hasznos infót összeszedhetsz olyanoktól,akik Pannónia kapcsán már nagyon sok mindenen túl vannak. Érdemes odafigyelni a tapasztalatokra.
              Köszönöm Atti!Természetesen a jó tanácsot mindig elfogadom!
              Utoljára szerkesztve a következő által: Bubu1976; 2015 aug. 25, 14:51.
              Atti69 és heeegany kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia Heeegany!
                A tankot csak a szerszám tartó és a térdvédő gumi hiánya miatt cserélném.Egy barátom már adott egy tankot, csak még nincs nálam,az TL vagy TLT! Gyári TLF en én szerszámos tankot még nem is láttam,létezett TLF szerszámtartós tank?
                Biztosan volt. Talán a Delux szérián? Ennyire nem értek hozzá, de eddigi keresgéléseim alapján jóval kevesebbért mennek mint a TL tankok.

                Van egy TL-em, de eléggé hiányos. Tank sincs hozzá, ezért néha nézegetem a hirdetéseket. Bár mostanában nem tervezet hogy bármit is csinálok vele, de azért keresgélek, hátha felbukkan 1-2 hiányzó darab "olcsón".

                - - - Updated - - -

                Egyébként én sem vagyok híve az eredetiségnek(legalábbis a T5-nél nem, ha egyszer a TL-re is sor kerül az gyári állapotú lesz!)
                Én úgy vagyok vele hogy minél jobban használható legyen a gép.
                Pannóniás témákban sok átalakításomról olvashatsz. A legújabb az egyedi gyújtás, magam terveztem a gyújtásalaplapot. CDI gyújtás, valamint ha sikerül életre kelteni a fesz szabályzót akkor 70-75W teljesítmény a világításnak és az aksinak. Természetesen 12V-on. Aztán még ehhez majd a későbbiekben lehet hogy beépítésre kerül még 3db gyári töltőtekercs, elektronikával feltornázva 12V-ra.
                Bubu1976, sepy és kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Annyi érdekes téma van itt fent,hogy nem értem még a végére. Természetesen el is fogom olvasni az írásaidat.Látom nem aprózod el a dolgokat ! A gyújtásnál a barátom által javasolt, neki már használt és bevált Yamaha yog gyújtást fogom használni.........amint beszerzek egyet!

                  Komment


                    #10
                    Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Annyi érdekes téma van itt fent,hogy nem értem még a végére. Természetesen el is fogom olvasni az írásaidat.Látom nem aprózod el a dolgokat ! A gyújtásnál a barátom által javasolt, neki már használt és bevált Yamaha yog gyújtást fogom használni.........amint beszerzek egyet!
                    Azt sokan használják, jól bevált szerkezet.
                    De én gyakran kerülöm a kitaposott utat, aztán vagy nem jutok semmire vagy csinálok valami egyedit.

                    Komment


                      #11
                      Üdv: Bubu1976

                      A munkát már elkezdtem képeket természetesen mellékelek ha megtalálom a neki való topicot!
                      Amiket írtál, nagyon érdekes! Szerintem nyissál egy új topicot, bőven ér ennyit a téma, és kíváncsian várjuk az eredményeket!

                      Komment


                        #12
                        Köszi a bizalmat, így fogok tenni!

                        Komment


                          #13
                          Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Köszi a bizalmat, így fogok tenni!
                          Légy üdvözölve a fórumon!

                          Látod, csak úgy jönnek a Pannóniások a "helyedbe" és még nincs vége....
                          Itt, mindent meg tudsz a gépedről, sőt, még azt is,amit eddig nem....

                          Komment


                            #14
                            Üdv a Fórumon...Nyugodtan nézelődj, és szólj hozzá a témákhoz.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Üdvözöllek én is a fórumon!
                              A veterán aprón éppen most hírdetnek egy TLB tankot! Szerszámos is és éppen illene stílusban a motorodhoz. Az árat nem írták ki, valószínű nem olcsó, de jó állapotúnak látszik!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X