Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T1 vagy mi?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    3szög 1 el a belselyében
    Ellenőrizte az 1-számú meós...
    Cooper341 és madorka kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #47
      asztaaaaa.köszi.mikortol jelentek meg a 125ös csepelek?

      Komment


        #48
        Ugy tudom az 1950-esek a kuriózumok átmeneti típusok vannak ahol még lemezvillás és teleszkópválltozott akkor már 125-ötösök voltak,nem biztos de a köbcenti 49-környékén emelkedett 100-ról.
        akik tudják nevetnek de én csak az emlékeimből saccolgatok.......
        zahi, Cooper341 és Che kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #49
          ezt is köszönöm.Igy is a gyártás elejéröl származik..

          Komment


            #50
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ellenőrizte az 1-számú meós...
            van -2es számom is
            Cooper341 és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #51
              ,,akkor nem olyan korai mint gondoltam.köszönöm a segitségeteket." Pedig 125-ösnek bizony elég korai ez az M-es blokk. 125/49-es Csepelben volt újkorában. A motor vázszáma: 125/1774, ez még 1949-ben készülhetett. Nekem is van egy ilyen Csepelem, az 125/3445 vázszámú, a blokkja viszont már hatezres, valószínűleg 1950-es gyártás ellentétben a vázzal, de ennek is örülök. Az M125 jelentése egyszerűen, hogy 125 ccm-es motorblokk(akkoriban még a százasok voltak túlsúlyban). Később a Bervák és a Pannik blokkjain is előjött az ilyen jelölés, ott MO58/x/xxxx(moped), és R58/x/xxxx(robogó) formátumúak a blokkszámok.
              zahi kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                125/1774,
                Ezek szerint nemtudom jól,hogy a csepel motorszám háromjegyű?Én elméletem szerint:125 köbcenti,...1 évszám 774 motorszám ?????
                zahi kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #53
                  hm..egyre érdekesebb a témavárom a végeredményt.Mindenkinek köszi a hozzászolásokat.Akkor még is korai blokk ezek szerint??????

                  Komment


                    #54
                    ha jol értelmezem Titus hozzászolását ez az 1774 .blokk a 125ccm ek közül?

                    Komment


                      #55
                      Szervusztok!

                      Régebben már tárgyaltuk a Csepelek számozásának logikáját itt a fórumon és bőséges írás született róla,de nem tudom,hogy hol lehet megtalálni.Esetleg egy a fórum szerkezetét jobban ismerő,ha segítene,onnan jobban be lehetne azonosítani,mert valahogy úgy emlékszem,hogy a számsor tartalmazza a gyártási évet,hónapot és,hogy hányadik darab volt abban a hónapban.Nem szeretnék félrevezetni senkit,ezért érdemes lenne megkeresni ezeket az írásokat.

                      Üdvözlettel:Che
                      Cooper341 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        köszi,nem egyszerü dolog megkeresni egy adott témát-hálisten sok a téma..

                        Komment


                          #57
                          Valóban nem egyszerű megkeresni a fórumon a régebbi írásokat,de azért nem lehetetlen,csak bolhászni kell,akkor meg az a baj,hogy nagyon bele lehet merülni,de addig sem a kocsmába van az ember és mindig tanul valamit.
                          Cooper341, sepy és zahi kedvelte ezt.

                          Komment


                            #58
                            Tudjátok a megszokott társaság?? Sajna vannak újból kikről kevesebbet tudunk mert ritkán látogatnak bennünket pedig hiányoznak a sorból, tessék felöltözni !!! és jelentkezni

                            Komment


                              #59
                              hát töllem az összes kocsma csödbe menneÉn inkább a mühelyben töltöm a szabad idömet,ami igen kevés.Netezni max 1órám van esténként.Igy egyszerübb megkérdezni mint keresgélni
                              Che és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                #60
                                Jól van na,-nem kell megsértődni,azt a kocsmát csak úgy írtam.Remélem megtaláltad az írások között a Csepel váz és motorszámokra vonatkozókat.Ahogy keresgéltem,hogy hol lehet,bele-bele olvasgattam,-hát elég kaotikus valami,biztos van benne logika,de jól el van dugva.
                                heeegany kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X