Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T1 vagy mi?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    T1 vagy mi?

    Udv.Elmelkedjunk el ezekrol a szamokrol ami egy nallam talalhato T1 es vazon talalhato.Mar a vazszamot sem ertem igazan.Egyedul a renszamot ertem csak.koszi

    #2
    Üdv!
    A vázszám az egyszerű, 1963 májusában gyártott 97-es sorszámú T1-es. A második képen lévő számsor ott van, ahol alapesetben az adattábla található. Talán annak a hiányával van összefüggésben...
    zahi, Lemezjáték és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      és volt olyan hogy a gyártás napját nem jelölték még?mi a 2 nulla???

      Komment


        #4
        Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a gyártás napját nem jelölték még?mi a 2 nulla???
        Valószínűleg mert nem sorban készültek a motorkerékpárok(számított a szerelők ügyessége),hanem sorszámozták őket havonta újra kezdve:ezért az utolsó karakter négy számjegyű 9999-nél kevesebb készült havonta..Emiatt hó-eleji a motorod....
        Cooper341 és Titus kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          köszi mátéapu.És a tábla helyén lévö számsorrol tudtok valamit?

          Komment


            #6
            Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            tábla helyén lévö számsorrol tudtok valamit?
            Lehet a munkás saját jele,mindenesetre nem hivatalos a számok alakja!
            Cooper341, és kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Én is valami hasonlóra gondolok . Előfordulhat , hogy a korábbi váztörések után a vázat hegesztő melósnak be kellett ütnie az azonosításhoz a számát, hogy vissza tudják keresni a felelőst . Tették ezt a tipustábla alatti felületen , hogy később ne látszódjon a beütés . De lehet ,hogy a vázon a gyártás folyamán változtatást eszközöltek (elégé a hónap elején készült a motor ...), és a már változtatott vázak vizsgálatra kerültek , melyhez elengedhetetlen a megjelölés ... a vizsgálaton való megfelelőség után a változás mehetett gyártásba , a vázakat amik nem roncsolódtak pedig felhasználták .... De lehet ettől a valódi megoldás sokkal banálisabb .
              Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 nov. 05, 20:58.

              Komment


                #8
                Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                és volt olyan hogy a gyártás napját nem jelölték még?
                A gyártás napját egyáltalán nem jelölték, csak a hónapot.

                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tették ezt a tipustábla alatti felületen , hogy később ne látszódjon a beütés
                Én sem tudom pontosan mit jelölhet, de a '61 szeptemberi T1-esemen volt ott számsor emlékeim szerint. A mostani projekten, ami 1962 október, azon nincs.
                Mondjuk szintén valami vizsgálati / MEO-s számsorra tippeltem, de hátha valaki meg tudja mondani biztosra.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  köszönöm mindenkinek.Kezdem azt hinni valami egyedi váz van a birtokomban,de ez csak fikcio.Egy másik kérdés...
                  Van egy p12 es vázam,papir nélkül szintén.El adjam van ne?Mit kérjek érte ha igen.74es
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Cooper341; 2017 nov. 06, 19:50.

                  Komment


                    #10
                    Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Van egy p12 es vázam,papir nélkül szintén.El adjam van ne?
                    Ahogyan érzed,nincs helyed? Egyébként :minden annyit ér amennyit adnak érte!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Papír nélkül szinte semmit sem ér, de egyébként úgy van ahogy Máté is mondja.Az , hogy eladod , vagy nem adod a te dolgod . Egyébként nézz meg inkább egy hirdetési oldalt , és viszonyíts ... Azt hiszem nem szivesen vállalkozik senki sem ezen az oldalon értékbecsléssel.
                      Egyébként valoszínűbb hogy semmi különleges nincs benne , a 21 -nél is találtam a tábla alatt beütött számokat , sőt talán még képet is tettem róla ...
                      Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 nov. 07, 15:11.

                      Komment


                        #12
                        Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Van egy p12 es vázam,papir nélkül szintén.El adjam van ne?Mit kérjek érte ha igen.74es
                        Erre konkrét árat senki nem fog tudni mondani...Teljesen a kereslet-kínálat határozza meg!...Ha van valakinek egy papíros P12-ese, aminek nagyjából megvan mindene, kivéve a váza, ami pont nálad van, akkor neki egész sokat érhet....Vagy neked, mindaz, ami nála van a vázon kívül...

                        Ha ez a viszonylag ritka szerencsés helyzet nem áll elő, akkor azt tudom mondani, hogy a váz az, ami legritkábban hiányzik valakinek egy motorkerékpárról...

                        Komment


                          #13
                          örizgetem inkább ...hátha egyszer

                          Komment


                            #14
                            Most futtatok egy TLb Pannóniát.. szintén vannak számbeütések a váznyaktábla alatt.

                            Komment


                              #15
                              akkor már van 1-2 db ilyen...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X