Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Veterán garázs és múzeum

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Veterán garázs és múzeum

    Érdekes megkeresés érkezett veterán klubunkhoz, melyben egy új lehetőséget , és együttműködést ajánlanak fel. Érdekelne a véleményetek a szolgáltatásokról, annak előnyeivel, esetleges hátrányaival együtt.
    Alkossatok véleményt a hétköznapi múzeumlátogató , és a szolgáltatást igénybe vevő járműtulajdonos szemszögéből is.

    Köszönettel: mir-murhttp://oldtimerempire.wix.com/oldtim...!home/mainPage

    #2
    A gondolat : Briliáns !!!

    Kb. 20 éve Svéd országban voltam egy ilyen helyen , aztán hazajöttem és "kitaláltam " aztán próbáltam egy piackutatást tartani .Az eredmény siralmas , nem is részletezem .

    Inkább az elképzelésem írom le , és mondhattok véleményt , ill. összehasonlítható az ottani tervekkel.

    Szóval nem egy bonyolult dolog : egy nagy alapterületü raktár
    2x3 es (vagy igény szerint dupla )betonhálóból ketrec
    egy külön részen motorszerelő, emelős padok , 3-4 állás
    sima és célszerszám bérelhetési lehetőség
    homokoló lehetőség
    festő lehetőség (sima külön terem , esetleg kabin )

    persze egy külön BÁR sarok , alkoholmentes ! virsli , száraz zsömle.......

    így meteremtve magamnak :egy álom munkahely !!!!!!!

    A többit a fantáziátokra bízom ---EZITTENMAGYARORSZÁG

    De mégegyszer :egy mir-mur féle intézmény vezetése számomra (is ) a menyország lenne !

    de mivel vélemnyt kértél :szerintem ez itt halott dolog ,egy módon tudna csak működni :

    ha a tulajnak van egy ingyen épülete ,és szinte nem is akar bevételt
    Beagle, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2012 nov. 13, 10:15. Oka: elütések
      sinter, TLF65 és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Most néztem meg a honlapjukat tüzetessen , nem látom ott azt a mondatot amivel kezdődni kéne a " kedvcsinálásnak ".
        Mégpedig : a tárolási díj tartalmazza a tárolt jármű TELJESKÖRÜ katalógus szerinti árán értendő biztosítást is , amit nem az üzemeltető , hanem egy független biztosító garantál.


        bocs , de azt kérted hogy nézzük meg jól
        OdinHEM, és kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szerintem ez így nagyon drága, ráadásul rettenetesen messze van tőlünk.

          Pedig nekem különösen jó lenne egy ilyen hely, mivel lakást bérelek garázs nélkül, ezért gyakorlatilag teljesen parkoló pályán van nálam ez a hobbi. Szerintem ez megint egy ilyen „magyar” dolog, hogy nagyon profira tervezik, így drága lesz, majd csődbe megy. (bár nem néztem át tüzetesen, de ez a benyomásom.)

          Pedig jó lenne, ha valaki ezt kieszelné, hogy is lehetne ezt megvalósítani működőképesen. Hiszen nem csak a helyhiánnyal küszködökön segítene, hanem nagyon tuti közösségi dolog lehetne lejárni egy ilyen helyre. Lehetne segíteni egymásnak, együtt elvacakolgatni pár órát.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6
            Nagyon egyszerü -kedves TZ--aki valamilyen munkahelyi , üzleti ...stb lehetőséget kihasználva tud szerezni egy helyet ingyen ---- ---máris mehet a dolog .
            De ez meg nincs , mert ezen ország kicsit is megtollasodott állampolgárai --konkrétan parasztok (nem a mezőgazdasági megközelítés szerint ) . Tudom ez így erős , de ismerek néhányat akik nagyon megváltoztak , mikor jött az állami privatizált zseton .

            Visszaírom azt az időt amikor elégvolt egy ember döntése hogy :kapják meg a fiatalok a pincét,padlást -oszt csináljanak klubbot---csak vágják le a hajukat

            Most inkább ott rohad minden -de ha kell akkor.....

            Komment


              #7
              TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Pedig jó lenne, ha valaki ezt kieszelné, hogy is lehetne ezt megvalósítani működőképesen.
              Szerintem egy ilyen nálunk csak nonprofit alapon, alapítványi keretek között tudna működni. De ehhez is rengeteg tőke kell, mert minden ólat milliárdokért adnak, pedig nagy részük üresen áll.

              Úgyhogy, ha valaki tud egy mecénást, szóljon.




              320 000 Ft havonta garázst bérelni, elég nagy luxus. Mert egy veterán járműn elég ritkán van olyan, hogy egy óra alatt megcsinálom, amit akarok. Arra az időre be lehet kéredzkedni bárkihez, ingyen. Az ilyen garázsoknak az a lényege, hogy szét tudod borítani a gépet és tudod sokáig csinálgatni. Ha jól emlékszem Stephen King regényében olcsóbb volt Christine-t egy ilyenben bütykölni, mint garázst bérelni neki. Ez nálunk kb. 15-20 ezer havonta egy autó esetében. Motorra meg mennyi lehetne 5-10 ezer?




              Bocsánat a 320 ezer csak napi nyolc órával számol munkanaponként.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #8
                Én most csak az a részt nézem, hogy garázs, nem otthon, látogatható és hozzá nyúlnak.
                Az utcán is csak úgy merem ott hagyni a gépem, hogy legalább az egyik szemem rajta legyen.
                Nagyon nem szeretem ha más csak úgy nyúlkál hozzá

                Komment


                  #9
                  BeniP10&P21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hozzá nyúlnak
                  A múzeumban sem fogdoshat meg mindent az ember. Gondolom azért ilyesmire figyelnének.

                  Komment


                    #10
                    :-(((( Sajnos osztom az előttem szóló (k) véleményét. Ma, és Magyar országon nem igen tudom elképzelni.:-(((((

                    Komment


                      #11

                      Komment


                        #12
                        Nem tudom srácok,de nekem valahogy túl profi már maga az oldal is... Meghát alapvetően nagyon gyanakvó típus is vagyok ilyen esetben meg főleg. Szép meg jó sőt kiváló az ötlet, de amit joker is mondott hol a független biztosító és társai ami ide ehhez elengedhetetlen. Vagy várnak gyűlik szépen a sok szép holmi aztán csiribí a tulaj meg bááá hol a járgányom...? Nem tudom nekem ez így nem kerek.

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          csapolt sör, csajok, stb. Francba, én sem leszek már újra fiatal ...
                          .....ne aggódj , majd állunk ott---- mint a dombtetőn az öreg bikák , aztán majd feljön az a tehén -ha kell neki valami




                          OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          sok szép holmi aztán csiribí a tulaj meg bááá hol a járgányom...? Nem tudom nekem ez így nem kerek
                          Nem emlékeztek a hirekre ?--pesten egyszervolt egy ilyen autó kereskedés --szépen megnyítottak ,bevették eladásra a verdákat-aztán 1-2 hónap mulva egy nap eltüntek az összes autóval .jellemző de azóta is csönd van ....

                          Komment


                            #14
                            Nekem szerencsém volt a Triumph-fal, a szinház ahol dolgoztam nyáron bezárt három hónapra-én pedig bevettem magam a díszletraktárba-ami egy tönkrement húsipari vállalat telephelyén volt. Egész nap senki se buzerált, víz-villany volt, és a telepet fegyveres őrök őrizték..
                            Click image for larger version

Name:	Ajtók szórógittben.jpg
Views:	2
Size:	189.0 KB
ID:	133458.Click image for larger version

Name:	félkész alváz5.jpg
Views:	2
Size:	194.4 KB
ID:	133456Click image for larger version

Name:	kaszni fényezés előtt.jpg
Views:	2
Size:	193.8 KB
ID:	133457Click image for larger version

Name:	kaszni fényezés előtt3.jpg
Views:	2
Size:	194.2 KB
ID:	133455

                            Komment


                              #15
                              Hogy itt beszéltetek egy raktár beszerzéséről, meg hogy mennyire lehetetlen eszembe jutott, hogy egyszer vagy 10 éve volt egy olyan megmozdulás, hogy "mentsük meg a régi kastélyokat". A lényege az volt, hogy az államtól jelképes összegért megvehettél egy kastélyt és azt csinálhattál vele amit akartál, az a lényeg, hogy megmaradjon és ápolva legyen. Ez mind szép és jó, mi megpróbáltunk így egy kastélyhoz jutni, mondtuk, hogy egyik részében óvoda lenne, másik részében öregek otthona, meg 1 részében mi laknánk. A falu munkanélküli embereit dolgoztatnánk mint gondnok, szakács és másegyéb, csökkentve a munkanélküliséget, rendben tartanánk a kastélyt és mi is jól éreznénk magunkat. Erre annyi volt a válasz, hogy az nem úgy működik ám, hogy mi mindenféle mit tudom én mit csinálunk hanem csirkeneveldét, vagy sertésneveldét, vagy magtárat csinálunk belőle, bármi mást akarunk akkor vegyük meg 800.000.000Ft-ért.

                              Na hát ugyanez van a raktárakkal is. Ha elárulod hogy mire kell akkor azt mondják, hogy ez nagyon fasza ötlet, de nehogy már te járj jól ezért akár milliárdokat is elkérnek egy omladozó raktárért. Ha nem árulod el, hogy mire kell akkor nem adják el, ha azt mondod, hogy azt szeretnéd, hogy üresen álljon csak szeretnéd, hogy a tiéd legyen akkor odaadják olcsón de ha rájönnek hogy te akár egy asztalt is betettél akkor megmondják, hogy te berendezted irodának, rád küldik az APEH-ot, és amúgy is honnan van az az asztal meg miből. Na jó persze ennyire nem súlyos a helyzet, de hihetetlen, hogy ha nem tudnak egy omladozó épületből 100milliókat kifacsarni akkor inkább rohadjon szét...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X