Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vagyunk 50 ezren?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Vagyunk 50 ezren?

    Szóba került másik témába, hogy mit lehet kezdeni az okmánytalan járművekkel, illetve a régi jó gyakorlat visszaállításának kezdeményezéséről.
    Ha jól vettem ki csupán 50ezer aláírás kell és már is ránéznek a dologra

    A magyar államról - A választási rendszer - Népszavazás, népi kezdeményezés
    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

    #2
    Ez jó ötlet.
    Nem lehetne megszervezni innen egy aláírásgyüjtést? Mindenki jár börzére, dolgozni stb...talán sikerülne összeszedni...
    movisz kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Jó ötlet!!! Kérdés hogy az aláírt lapokat hogy lehetne egy helyre gyűjteni?
      movisz kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Talán csinálni kellene egy postafiókot és oda lehetne elküldeni a beleegyezéseket.
        2000Ft/hó egy Pf. ezt még be is vállalnám ha tényleg reális esély van a megvalósulásra
        movisz kedvelte ezt.
        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

        Komment


          #5
          Az aláírásgyűjtő íveket először (ha jól emlékszem) be kell mutatni, aztán hitelesíttetni a végén. És az egész összegyűjtésére talán 2 hónap van, így azt is bele kell kalkulálni hogy az időkeret eléggé véges.

          Azért úgy van ám kitalálva hogy ne legyen olyan egyszerű... Nem tudom próbáltatok-e bármilyen, az emberek összefogásán alapuló dolgot szervezni, de nem olyan rém egyszerű mint elsőre tűnhet. Persze az ötlet tetszene.
          mir-mur kedvelte ezt.
          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

          Komment


            #6
            Akkor valami nagy eseményre kellene időzíteni, de itt már játszanak az autósok stb. is
            Persze ez nehéz dolog de miért ne lehetne rápróbálni, nem tűnik bonyolultabbnak mint egy csak rendszámmal rendelkező okmányok nélküli motor lepapírozása.
            You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

            Komment


              #7
              Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nem tűnik bonyolultabbnak mint egy csak rendszámmal rendelkező okmányok nélküli motor lepapírozása
              Azaz csak szerencse kérdése?

              (Félig témán kívül:
              Én örülnék neki, de annak még jobban, ha a szabályalkotók ilyen, tőlünk (illetve azoktól akik a hátukra vennének egy ilyen kezdeményezést) komoly energiabefektetést igénylő mutatvány nélkül is rájönnének erre.. De nem hinném hogy ez megesik. Ha nem terelem el nagyon a beszélgetés fonalát, akkor megosztanám még, hogy mit olvastam egy baleseti statisztika mellett, az egyik komolynak ítélt autós-motoros lapban, valószínűleg rendőrségi alkalmazott tollából: "a motorok átlagéletkora nő, azaz a műszaki állapotuk romlik". Ez így kijelentve - csak az új a jó, ami régi az menjen a kukába, vastelepre, bárhová csak az útra ne. Mivel egy 40 éves motort forgalomba helyeztem tavaly, illetve idén egy 51 éveset fogok várhatóan, ezért ezt én személyes sértésnek fogom fel... Ők pedig így állnának hozzá a régi gépek forgalomba állításához, hogy "minek az a sok sz.. az útra?")
              Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 aug. 12, 22:09.
              szőrös, Tamás78 és 2 további látogató kedvelte ezt.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #8
                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem tudom próbáltatok-e bármilyen, az emberek összefogásán alapuló dolgot szervezni, de nem olyan rém egyszerű mint elsőre tűnhet.
                Ez a nagy Magyar realitás.
                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mindenki jár börzére, dolgozni stb...talán sikerülne összeszedni..
                Ennek egy módját látom. Van a MAVAMSZ nak éves közgyűlése. Ezen részt szokott venni, minden komolyabb veterán egyesület vezetősége. Itt lehetne kiosztani az íveket. Ezeket az íveket a klubtagság, és a szinpatizánsok aláírhatnák, majd a klubvezetők visszaküldenék egy megbeszélt személyhez, vagy szervezethez.
                soveny, szőrös és 5 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Az a baj a Magyar emberekkel , hogy nem így fogják fel : ha már nekem nem lehetett , legalább neked legyen ! A többség felfogása ez :ha már nekem nem lehetett ,neked se legyen ! És sajnos ez így van .Ezért nehéz itt akármit is kezdeni .Természetesen legyünk optimisták ,én is maximálisan támogatom ezt a gyűjtés dolgot hátha összejön valami.Mír-mur ötlete elég jó ,csak kiegészíteném :aláírhatnák a klubtagság ,szinpatizánsok és a szinpatizánsok ismerősei (családtagok ,szomszédok ,kollégák stb ).

                  Komment


                    #10
                    Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    és a szinpatizánsok ismerősei (családtagok ,szomszédok ,kollégák stb)
                    50.000 aláíráshoz biztosan szükség is lenne rá.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha jól vettem ki csupán 50ezer aláírás kell és már is ránéznek a dologra
                      És mi lenne az a dolog? Mert az, hogy lehessen könnyebben forgalomba helyezni az öreg okmánytalan járműveket, elég kevés.

                      Félreértés ne essék, én értem és tudom, hogy miről van szó, csak játszom az ördög ügyvédjét.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #12
                        UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        És mi lenne az a dolog?
                        Na igen, konkrét elképzelés nélkül nem nyerő odaállni a népek elé, hogy "na ez a gond, csináljatok valamit".

                        Kell először keresni egy EU-s mintát, mert ha már szerepel az "EU harmonizáció" kifejezés bármilyen beadványban, akkor az olyan ütőkártya, amitől vigyázzba áll a széklet a törvényhozóinkban...
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #13
                          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ha már szerepel az „EU harmonizáció” kifejezés bármilyen beadványban, akkor az olyan ütőkártya, amitől vigyázzba áll a széklet a törvényhozóinkban...
                          Én semmiképpen sem szeretnék székrekedést okozni senkinek és így juttatni plusz bevételhez a hashajtó tablettákat előállító gyógyszergyárakat, valamint az EU jogharmonizáció is picit mást jelent, de igen, valahogy így kellene elkezdeni gondolkodni.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #14
                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            EU jogharmonizáció is picit mást jelent
                            Persze, mivel ez az államok saját hatásköre, meg szerintem nincsenek a közösségnek megszabott irányelvei sem, ezért nem is lenne mihez közelíteni. De ijesztőnek elég ijesztő.. Mint amikor a NAV-tól kapok levelet.

                            Igazából a veteránok üzemeltetésének keretei megvannak, azaz egyetlen kérdés a tulajdonjoggal kapcsolatos. Nem éltem még más EU-államban huzamosabb ideig, pláne nem próbáltam máshol motort forgalomba helyezni, esetleg akik külföldön élnek hozzászólhatnának miként történik arrafelé ez.. A másik ugyanilyen témában is elmondtam ezt - Piotrek, egy lengyel fórumtársunk azt mondja, hogy náluk a pajtában talált motorokat csak minősített veteránként lehet forgalomba helyezni, eltérő a rendszám, valamint külföldre eladni tilos. Szerintem még ezzel is ki lehetne békülni.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 aug. 13, 08:53.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #15
                              Németországban úgy megy hogy megkéred a vizsgát akkor először be kell vinni az állomásra ott megnézik a műszaki állapotát és egy hónap múlva újra el kell vinni és akkor adnak rá papírokat stb. Van olyan aki ezzel foglalkozik és mondta egy régebbi beszélgetésre emlékszem de csak nagy vonalakban.

                              Ezért is nyitottam a témát többen többet tudunk összerakni arról hogy mi lenne a sikeres megvalósítás módja
                              You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X