Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen motor van a képen?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    A kepen latni velem a kicsit szogletes hengerfej bordakat es a vezerlesnek is latszik a rud es a vezerlo fogaskerekeket takaro fedel .

    Komment


      #17
      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      vezerlesnek is latszik a rud es a vezerlo fogaskerekeket takaro fedel .
      Eleinte ismerős volt a villa és a váz de nem tudtam hová tenni (pedig volt ilyen villám). Kissé figyelmesebben valóban látszódik a vezérlés tok.. + a vázcső szögletessége is árulkodó. Kissé bezavart: Egy BSA volt a tulajdonomban, aminek hasonló körökben végződő ötszög volt a kormányszorítója.
      Utoljára szerkesztve a következő által: Atti69; 2020 jan. 05, 19:23.

      Komment


        #18
        Köszönöm a segítséget és a megfejtést minden hozzászólónak!

        Mindenesetre a lopás gyanút “egy picit” erősnek érzem egy fényképből és valami maradék történetből így 80 év távlatából...
        Nagyapámról ilyet soha senki nem mert volna feltételezni. Már aki ismerte akár egy picit is...
        movisz kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha mégis, akkor a csendőr úr lopta valahol a motort, mert Jawa nem volt rendszeresitve a magyar hadseregben
          Volt valami rendőr vagy katona ezredes, aki eléggé motorbarát volt, valahol olvastam cikket, hogy az intézte a beszerzést, és minden neki tetsző motorból bevásárolt. Leváltották, utána jöttek a Puch S4 és 350GS-ek.
          Mintha a pöcskei zoli-féle A Motorkerékpár Történetében, vagy a Szirmai Gábor Utam a Szaharába c. könyvben olvastam volna.
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2020 jan. 05, 20:46.
          zahi, sepy és joker kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #20
            Kedves Üsti!

            Ne vedd ezt a lopás szót sértőnek,a Horex biztosan nem a szó,szoros értelmében gondolta!Különben is a csendőr is csak emberből volt,volt azok között nagyon sok emberséges ember és volt olyan is aki nem volt az,éppen úgy mint a mai rendőrök között is van ilyen is,meg olyan is,aki végighúzkod egy kilakoltatottat a földön az embernek sem és rendőrnek sem jó mert,ha szíve volna nem tenné.

            Az Apám egy nagyon baloldali ember volt,a Horti rendszerben minden munkás megmozdulásnak,bérharcnak,aktív szervezője és résztvevője volt.Akkoriban volt Orosházán egy ház,amit munkásotthonnak hívtak és ahol összedugták a fejüket,ha készültek valamire,nos volt egy csendőr ismerőse,aki szólt,hogy ekkor,vagy akkor razzia lesz és abban az időpontban ne legyenek ott.A munkásotthont egyébként a munkásság az összedobott pénzből vásárolták és ott nem csak szervezkedtek,de volt könyvtár,dalárda,bálokat rendeztek,ahol a férfiaknak külön feladata volt az is,hogy a csúnyácska lányokat is megtáncoltassák,hogy azok se érezzék magukat kiközösítve.A kulturális életen túl a munkásotthon ingyenes szállást adott az Orosházán átutazó munkásoknak is térítésmentesen és igen pezsgő élet folyt ott.Volt saját pénztár,amit szintén az orosházi munkások adogatták össze,arra az esetre,ha sztrájk lesz és nincs kereset,legyen miből kitartani az embereknek,mert a kapitalizmusban a munkásság egyetlen lehetősége a magasabb bérért a sztrájk volt,ami a tőkének már akkor és most sem tetszett és nem is fog tetszeni soha.Rengeteget beszélgettem én Apámmal ezekről a dolgokról aki árvaként Aradon nevelkedett a lelencben,az anyja a szülésbe,az apja az I Vh.-ban kapott tüdőlövésbe halt bele.

            Na jó,-a "hegyibeszédnek" vége,mert írhatnék én erről reggelig,-de ki veszi ezt most már komolyan,de már az is eredmény,ha valakit gondolkodásra ösztönöz!

            Üdvözlettel:Che
            mir-mur, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              horex.uw.hu/ex/katonai_logisztika.pdf
              A pdf-et elolvasva kedvet kaptam egy Pannónia vázat szétflexelni Csonka boxermotor beépítése miatt.
              zahi kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #22
                Üsti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                a lopás gyanút “egy picit” erősnek érzem
                Nagyapámról ilyet soha senki nem mert volna feltételezni.
                Én humornak szántam, nem személyes sértésnek.
                Ha te úgy vetted, akkor sűrű elnézésedet kérem!
                sepy, emu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Csonka boxermotor
                  A Kováts-féle talán jobb lenne, 4hengeres boxer 32Le volt
                  zahi és wsievers kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Volt valami rendőr vagy katona ezredes, aki eléggé motorbarát volt, valahol olvastam cikket, hogy az intézte a beszerzést, és minden neki tetsző motorból bevásárolt. Leváltották, utána jöttek a Puch S4 és 350GS-ek.
                    Mintha a pöcskei zoli-féle A Motorkerékpár Történetében, vagy a Szirmai Gábor Utam a Szaharába c. könyvben olvastam volna.
                    .teccccik!

                    Komment


                      #25
                      Ez is valami öreg gép.. úgy tudom valamikor használták,utána már nem. S most valaki megtalálta.
                      mir-mur, emu és mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X