Közlemény

Collapse
No announcement yet.

"Analóg" benzinszintmérő

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    "Analóg" benzinszintmérő

    Az épített motorom tankjára szeretnék egy benzinszint jelzőt csinálni, ilyen módon:
    Click image for larger version

Name:	1963_jawa_250cc-two-stroke_bobber_gastank_cranberry.jpg
Views:	1
Size:	175.7 KB
ID:	156148
    Tud valaki segíteni abban, hogy honnan tudnék beszerezni ilyen L alakú csonkokat hozzá, mindenhol csak egyenest találtam. Más egyéb ötletre is nyitott vagyok.

    Erről a tankomról van szó:
    Click image for larger version

Name:	Fénykép2268.jpg
Views:	1
Size:	187.0 KB
ID:	156149

    Előre is köszönöm.

    #2
    szerintem életveszélyeshelyre tették,ha már felszerelsz egyet tedd a váz melléahol semmi nem sértheti meg.
    Egyébként levegőcsőidomot keress,kamion vagy teherautósboltban,de vidd magaddal a kiszemelt csövet méretnek.




    eszembe jutott a Wv-bogár müszere nem tudom hogyan néz ki ,de tudom,hogy bovdenes,mechanikus kijelzővel.
    Úgy tudom van köztünk bogaras ők jobban ismerik.




    kedves Che nem tudom mivel fertőzöl,de ma madarat néztem és sokat és életemben először belefeletkeztem,utána eszembe jutott egy ember Orosházán és rájöttem feléd mennek ha lessz időd holnap nézz ki az égre addig odaérnek ha jól saccolom.
    Nagytestüek és a hegyek felől jöttek.lehet vadkacsák nem tudom sok raj ment,amelyiket én küldöm az a w,alakot formázta ha megfordulsz az egy M...-és odaért az üzenetem.remélem tavaszra visszaküldöd őket!!!!(-:
    kicsi76, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      levegőcsőidomot keress
      Na ennek utánanézek. Köszi.

      Azt a madaras dolgot viszont nem értem.

      Komment


        #4
        Kedves Gilersx!


        Nekem van valahol egy Bogárba való mechanikus üzemanyagszint jelző műszerem,próbálom megkeresni és fényképezés után felteszem ide,a képeket,-hátha tanul belőle a fórum közössége.Türelmet kérek és időt!

        A madarakkal kapcsolatos írást azért nem érted,mert a Chemotox kocsmájában,a minap írtam a fecskék elvándorlásával kapcsolatosan egy pár szót és gondolom erre reagált Mateapu.Szándékomban áll még írni,a madarakról,de azt a kocsmában teszem majd meg.

        Üdvözlettel:Che
        Scott és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nem tudtam hol olvastam!és nem tudom ,hogyan kell keresni.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szándékomban áll még írni,a madarakról,de azt a kocsmában teszem majd meg.
            Jól kivesézzük majd a madarakat
            Én is szeretem őket. Lassan jön az etetési szezon, megint fel kell készülnöm kb.30 kiló maggal




            mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            de ma madarat néztem és sokat
            Bizony ritkán nézünk az égre. Inkább csak előre vagy lefelé. Pedig érdemes...
            sepy és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tud valaki segíteni abban, hogy honnan tudnék beszerezni ilyen L alakú csonkokat hozzá,
              Hidraulika szerelvényeket árusító boltban is találsz ilyet. Ez konkrétan úgy látom egy könyökös átvezetőcsavar.

              Ebben keresgélj: http://www.shp-schwark.de/pdf/97.pdf Szerintem a 124. oldalon lévő van a képen.

              Egyébként sokkal elegánsabb a benzinvezetékbe beépíteni. Vagy Joker ismer egy olyan megoldást, amivel áttetszővé varázsolja a tank oldalát egy vonal mentén, amiben direktben látható a benzinszint.

              Komment


                #8
                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Vagy Joker ismer egy olyan megoldást, amivel áttetszővé varázsolja a tank oldalát egy vonal mentén, amiben direktben látható a benzinszint.
                Igen -de az a műgyantábó készülőkre vonatkozik .

                Viszont ha már ilyent csinálnál akkor egy ötlet , talán tetszik .

                Rajzolni ide sajnos nem tudok ,de majd igyekszem érthetően fogalmazni
                .
                a lényeg , hogy igényes legyen a kivitel , mert ami aképen van az bizony nagyon ocsmány .

                Én fognék egy kb 20 mm belső átm. vékonyfalu csövet ( a hossza attól függ hova szándékozod tenni a tankon ) hosszában kettévágni , (így jó két tankhoz ) aztán a két végét -gusztus és igény vagy tudás szerint befenekelni . ( mint egy kis itató ) ha megvan , a két végétől 1-1 cm re , az ív aljára , beforrasztunk 1-1 db derékszögben mehajtott ,
                benzincső méretü kis csőkönyököt --persze egymás felé nézzen a két vége !
                Az alaplemezt ne feledjük kifúrni a csövecske alatt !!!!!
                Azután ezt az egész egységet ültetjük a tank oldalába -vagy esetleg fektetve a tetejébe .

                Ha nagyon íves ahova be szeretnénk rakni akkor ne cső legyen az alap ,hanem egy --u --lakra hajtott lemez -ami majd kiadja a tank ívét .

                nem tudom érthető voltam -e , de ha igen , és olyan valaki értett akinek van kedve és tudása rajzolja le és tegye ide , talán tetszeni fog az ilyenre vágyóknak .

                ja - a tankba ültetéskor a felesleget , az ív mentén persze levágjuk .

                Komment


                  #9
                  joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  nem tudom érthető voltam -e
                  Ha jól értem akkor az elv ugyan ez mint a képen, csak besüllyesztve a tankba. Bár akkor már inkább valami két végén derékszögben meghajtott csövet használnék, és akkor nem kell befenekelni, és nem lesz olyan szögletes sem. Vagy akár lemezből görgővel angolkerékkel vagy nemtudommivel kiformálni és beleforrasztani rézzel. Nem rossz.
                  Az a bogár óra is érdekesen hangzik.

                  Komment


                    #10
                    Én is töröm a fejem egy szintjelző beszerelésén de semmi képen nem teszem a tank külső részére. Könnyen sérül és a küllem sem igazán tetszetős nekem legalább is. Ledes kijelzőset akarok melynek az adóját a tanban kell elhelyezni. Ezt gyártják ha gondolod hívd fel a következő tel. számot és választ kapsz kérdéseidre:06-30/3762546. Persze olyat csináljál ami tetszik de ez egy formás " veteránt" sem csúfítja el. Később esetleg bánni fogod,hogy milyen kárt tettél a szép gépedbe.

                    Komment


                      #11
                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      milyen kárt tettél a szép gépedbe
                      Khmmm...... Ennek ez nem számít
                      Click image for larger version

Name:	2013-03-02-513.jpg
Views:	1
Size:	209.1 KB
ID:	138358Click image for larger version

Name:	2013-03-02-528.jpg
Views:	2
Size:	205.9 KB
ID:	138359

                      Komment


                        #12
                        gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Khmmm... Ennek ez nem számít
                        Világ szoci motorkerékpárjai egyesüljetek?

                        Komment


                          #13
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Világ szoci motorkerékpárjai egyesüljetek?
                          Úgy nagyjából.... és úgy látom ez egy igen ígéretes példány. Ugyanis nem vagyok a híve az átépítgetéseknek de ez szerintem jól néz ki. Úgyhogy engem meggyőzött.

                          Komment


                            #14
                            Építsd a saját elképzelésed szerint, de kár lenne érte mert nem elveszett ötlet. Egy különleges moci lesz a Szoci motorok világában.Még egy ilyen chopper biztosan nem lesz.

                            Komment


                              #15
                              Kösz. Építem is, ráadásul igen sok elképzelés van még hozzá. Ez a motor úgyis arra van hogy kiéljem a kreativitást rajta. CDI gyújtás, membrán, felültűgörgő stb.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X