Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Itt a gép! Pannónia T5 1968

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Itt a gép! Pannónia T5 1968

    Meg lett a motorom! Pannónia- T5 1968. Minden papír klattul flatt. Egy műszaki, meg az összes uzsora pénz lenyúlás, aztán már forgalomba is van. Míg azon álmodoztam, hogy lesz egy Pannóniám, hát azt gondoltam, micsoda cikket fogok írni erről. Elmondom válogatott szavakkal, hogy, s mint jutottam a motorhoz, a vásárlás előtti izgalomról, az átalvatlan éjszakáról, az útről, megtekintésről, próbáról, elhozatalról, a futóról való leszedésről majd egy bő beszámolót tartok, nagyon sok felfokozott hangulati elemmel. Hogy sütött, vagy nem sütött a nap, hogy fújt, vagy nem fújt a szél. A megpillantás és a próba csodája és izgalma, stb.... Hát nem. Nem birok írni. Itt áll a garázsba, gyönyörűen és szépen, s nézem, nézem s még mindig nem hiszek a szememnek, pedig itt van, átéltem, elhoztam, alvatlanul, csepergő esőben való monoton út, a meglátás türelmetlen reményével, ahol minden kilométer percekkel rövidítette azt a várakozást, amit már napok óta számláltam. S most mégis, itt állok, nincs szavam. Simogatom szememmel, kezemmel, s mégis alig akarom hinni hogy már tényleg az enyém, hogy hozzám tartozik.
    Nehéz a szó most, könnyebb hallgatni, nézni és hallgatni őt, ahogy szól, öblös mély hangján s eregeti kékes gondolatait, mit már 45 év bölcsessége járta át, az elmúlt idők és világok, s most ez az új, miben újra éledt.
    Most inkább nem szólnék. Most inkább hallgatnék. Jó így nekem.

    #2
    Mit is lehetne erre írni?
    sok balesetmentes km-t kívánok, és lelkesedésed soha ne lankadjon!
    OdinHEM, mir-mur és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Hasonló válogatott szép leírást utoljára talán Wass Alberttől olvastam
      Gratulálok a géphez, ismerősek a leírt érzések!
      Képek vannak, lesznek?
      Tequila és OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Felraktam egy képet kérésetekre. A tükrök élőben nem ennyire rondák, de azért csere érettek. Márciusra szeretném forgalomba helyezni. Egyelőre új festést nem kap, arra majd még gyűjtögetnem kell.
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Felraktam egy képet kérésetekre.
          És hol lehet megnézni?

          Komment


            #6
            Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Felraktam egy képet kérésetekre.
            Én majdnem kétméteres vagyok,de én sem látgom!Mennyire raktad fel?
            sepy, madorka és 3 további látogató kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Sajnos tényleg nem töltődött fel. Van alsó, vagy felső limit a kép feltöltésének nagyságában? Amit fel akarok rakni, 55 Kb -os. Lehet kevés?
              Akkor egy linket küldök, itt a hirdetésben látható a motorom. Ugyanitt van egy oldalkocsis Ural, szintén forgalmival. Ha valakit érdekel.
              Archív: T5 pannónia Kartal ”¢ apród.hu




              Ma megberregtettem a kicsikét, olyan szépen futott. Frankón végig mentem a környékünkön levő utakon. Kettesben, hogy mindenki lássa. Aztán jött egy kis korom égetés, mert még sem manöken, szeret ő menni is, nem csak slattyogni a vasárnapi délutánban. A kis huncut puli kutyám míg be nem indítom a motort, ülve, félre tartott fejjel nézi, mikor aztán beindítom, akkor meg ügyesen ugatja. Na nehogy azt hidje valaki,hogy valami kis ártatlan kis kutya ez a Tücsök, a kipufogó körmös kulcsomat már ellopta és nem találom. Ezért még kap. Ma a párom megpucolta a régi sisakjaimat is, már a kezdésből látta, jobban jár, ha ő csinálja, kevesebb koszolás, kevesebb veszekedés, eredményesebb munka. Így nem kentem ki se magam, se a házat bőr ápoló olajjal, meg mindennel.
              Remélem, így, hogy netes címet adtam, mindenki meg tudja nézni a motorom.
              Tequila, sepy és 8 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tücsök, a kipufogó körmös kulcsomat már ellopta és nem találom
                Kinek mi... a mi kutyánk jóvoltából majdnem lett fél pár papucsunk, cipőnk. A másik feleket eddig még megtaláltuk itt-ott. Cserébe hoz a szomszédtól kerti ülőgarnitúráról való díszpárnákat
                Szép a motor! A papírok megvannak, üzemképes a gép, egyben is van, krómozások szépek... Mi kell még?

                Komment


                  #9
                  Gratulálok a mocihoz
                  Sok örömöd legyen benne!

                  Nem szeretnénk kötözködni,csak felhívom a figyelmedet hogy a kormány és a henger-hengerfej P10-ről származik.

                  Komment


                    #10
                    Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    kormány és a henger-hengerfej
                    Ezek nekem is gyanúsak voltak. Na de ezek már szinte apróságok, idővel megoldható dolgok.
                    ...illetve nem feltétlenül megoldandó. Ha Igrichnek így tetszik...

                    Komment


                      #11
                      Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Na nehogy azt hidje valaki,hogy valami kis ártatlan kis kutya ez a Tücsök
                      Na ez nagyon jó. Az enyémet Bogárnak hívták anno. Ha nyílott a kocsiajtó, máris be akart ülni a kocsiba. Ha én vezettem, akkor hátra, de ha a feleségem nyitott, akkor bizony a vezetőhelyre ült, lévén az a gazdi helye.

                      Nagyon szép motort vettél. És kívánom, hogy olyan őszinte örömöt jelentsen neked a használata, mint most a megvétele. Jó motorozást és széles utat.

                      Komment


                        #12
                        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha Igrichnek így tetszik
                        Így van, mindenki maga dönti el,hogy mit szeretne.

                        A magasított kormány előnye,hogy sokkal kényelmesebb mint az eredeti. A hengertől meg állítólag jobban megy, bár egy forró nyári napon "erőltetett menet" után a gyertyacsere kissé kellemetlen lesz!

                        Komment


                          #13
                          És kiemelnék egy érdekességet: a hátsó lámpabura vajon gyárilag "sötétített" ?
                          A Békés megyei Komám 10-esén is ilyen van...
                          Attached Files

                          Komment


                            #14
                            köszönöm a jó kívánságokat. A hengerfej valóban cserélve volt, ezt mondták is. A kormányról nem tudtam. A sebmérő óra sem eredeti, de most a legfontosabb, hogy forgalomba legyen, majd egy új festés, és utána, vagy ha úgy adódik, akkor közbe ezek cseréje. OT- re nem akarom vinni, így ez most nem nagy probléma.
                            Még hiányzik róla a szívatókar, meg bofden de kézzel lehet szívatni. Azt vajon tudja valaki, hogy a szerszámos dobozok zárjához egyforma kulcsok valók?




                            Ilyennek vettem. Szerintem direkt.

                            Komment


                              #15
                              Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azt vajon tudja valaki, hogy a szerszámos dobozok zárjához egyforma kulcsok valók?
                              Ha nem tévedek akkor ApaE írt itt a fórumon arról hogy a kormányzár és a szerszámos doboz zárját egyformára lehet alakítani. Ha ez megoldható akkor a két doboz zárja is összehangolható kell hogy legyen.
                              Nem csak a hengerfej, hanem a komplett henger hengerfej páros, de ettől függetlenül tényleg szép gép. Sok örömet lelj benne!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X