Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tényleg lelke van ???

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tényleg lelke van ???

    Az utóbbi időben nagyon sokat gondolkodtam ezen, hát persze hogy megszállottságból adódik, elvégre ez egy eszköz, ha csúnyán akarom mondani akkor egy tárgy, de mégis amikor a közelébe érek, akkor valami furcsa érzés kerülget, amit sehol máshol nem érzek.Mióta a Pancsit felújítottam, és használom, teljesen megváltozott az életvitelem.Kevesebbet idegeskedek, jobban viselek bizonyos dolgokat.Érdekes hogy egy motor milyen érzéseket tud táplálni nem de ?Ráadásul!Olyan katasztrofális állapotban volt, amikor használtam megvétel után,hogy egyszerűen imádkoztam néhány berúgásnál hogy "könyörgök indulj".Mindig elindult.Oké persze, konstrukciótól is függ, illetve minőségtől is, meg vigyáztak-e rá, szimeringek stb.Ez csak egy motor!Vagy mégsem?Gyakorlatilag több szeretetet és törődést fordítok feléje, mint a családomra, vagy épeségel barátaimra.Bizonyára vannak hozzám képest hasonlóképpen érzők, mert tudom hogy ezen azért lehet elmélkedni. Ehhez fogható dolog,tárgy nevezzük aminek akarjuk,ami örömöt,büszkeséget,talán lelki támaszt is nyújthat. Például ha nagyon ideges szoktam lenni elmegyek régi utakra motorozni, és az megnyugtat.De mégis, mintha a motornak valamiféle spirituális ereje lenne.Mintha valamiféle olyan erővel lenne felruházva amit csak a használói értenénk.Jó ez már hülyeségnek tűnhet, de ki lehet próbálni.Áljj oda mellé.És próbáld ki hogy nem ülnél rá, indítanád be és mennél vele mindegy hogy merre.Vagy ha halgatod a hangját, és az mosolyt csal az arcodra.Én ilyenkor azt érzem hogy büszke vagyok arra hogy motorom van,mert lelke van!

    #2
    Egy kicsit (nem kicsit) ilyesztő hogy egy kupac vasnak ilyen tulajdonságot gondolunk, és hogy több törődést kap tőlünk mint a családtagjaink, de mindannyian tudjuk miről beszélsz....
    -t5-, Keriadam és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szerintem"a motornak lelke van".
      Úgy alakulhatott ki,hogy a nemhozzáértőnek elmagyarázták a karbantartást és mihez lehet egy gondozatlan gépet hasonlítani pl.egy bosszúálló döghöz!

      És ezek a hasonlatok működtek!
      Jól keverd a benzint,ha nem megbosszulja!
      Fújtasd fel a gumit,mert cserben hagy!
      Takarítsd ki a kipufogót mert átver!És hasonlók,ez megragad az emberben,és mikor kétségei vannak,hogy valamit kihagyott,olyankor csak az ima segithet
      És egy sikeres út után,ne legyünk hivők?
      -t5-, Keriadam és 3 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Keriadam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        „könyörgök indulj”.
        A helyes litánia ez esetben:
        "Ó, te aki tudod, mit szenvedünk itt, ne feledkezz meg rólunk imáidban."

        Keriadam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én ilyenkor azt érzem hogy büszke vagyok arra hogy motorom van,mert lelke van!
        És női lelke van!
        -t5- és Keriadam kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Keriadam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kevesebbet idegeskedek, jobban viselek bizonyos dolgokat.
          Kell ennél jobb gyógymód, illetve megelőzés bármilyen betegség ellen?
          Tény, hogy a betegségek túlnyomó része lelki eredetű. Ha a lelked örül, elkerül a legtöbb betegség.
          A maradékra pedig ott van a pálinka!
          Tehát rengeteg motorozás, és némi pálinka, és az ördög messze elkerül!

          Én nem gondolom, hogy lelkük lenne. Mindenesetre egy nagyszerű és lelket simogató élmény az, hogy egy 40-50-60... éves szerkezet így vagy úgy, de működik. Ráadásul a mi kezünk munkája nyomán működik, sokszor több éves, évtizedes elhanyagoltság, romlás után. Így természetes, hogy kialakul egyfajta lelki kötődés a szeretett gép felé.
          Számomra ezért is ér sokkal többet egy olyan gép, ami itt-ott hibás, sánta, de én magam értem el azt az állapotot. Mint egy olyan gép, ami gyakorlatilag hibátlan, de más csinálta, x ezer forintért.

          Ennél már csak az a nagyobb élmény, ha az adott gépet valamelyik ősünk használta annak idején, amikor még ő volt huszon... harminc... éves.
          -t5-, Keriadam és 5 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Keriadam, én is csak beidézni tudnám az összes általad írt sort.
            Szerencsés vagyok a garázs a lakásból nyíilik. Sok esetben reggel, mikor még mindenki alszik friss kávéval a kezemben vagy a napfelkeltét nézem vagy a motorom mellett állok és terveimet szövögetem, hogy ezt meg azt meg fogom csinálni, megyek majd egy kört stb. Sokszor látom munkám gyümölcsét, amint visszavigyorog a motorról rám. :-)
            Motorozni meg maga a paradicsom, legyen ez csak egy rövid kör vagy munkába menet, ott nincs más csak a járgány meg te. A motor annyit ad vissza amennyit beleraksz.

            Komment


              #7
              ptm004 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A motor annyit ad vissza amennyit beleraksz.
              Ez annyira szép.

              Írd le,keretezd be,és legalább a kezdőbetüiddel ird alá.!!!!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                ptm004 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sok esetben reggel, mikor még mindenki alszik friss kávéval a kezemben vagy a napfelkeltét nézem vagy a motorom mellett állok és terveimet szövögetem, hogy ezt meg azt meg fogom csinálni, megyek majd egy kört stb.
                Ezt én sem írhattam volna másképp!
                Nekem mindhárom motoromnál megvan az az érzés,hogy "most már jó helyen vagytok....." "én vigyázok rátok és nálam újjá születtek....." STB-STB.

                ....és,hogy lelkül van-e?? Szerintem igen,van és meghálálják a törődést azzal,hogy 37-42-44 évesen elvisznek oda,ahová csak akarom!

                Komment


                  #9
                  Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  megvan az az érzés,hogy „most már jó helyen vagytok...”
                  Ez az érzés sokunkban megvan. Tudom, hogy a gépem jelenleg nincs túl jó állapotban. Azt is tudom, hogy lassan fogok vele haladni, és egy-két dolgot esetleg elbaltázok, vagy nem túl szakszerűen csinálom meg. De akkor is halad! Amikor elhoztam, tele volt szórva szalmával, homokkal, koszos volt és rozsdás. Most legalább tiszta, és már üzemképes. És én is gyakran lemegyek a garázsba, csak azért hogy odaálljak mellé, nézegessem. Tervezgetem a további lépéseket, és érzem, hogy igen, itt jó helyen van. Ugyan lassan épül, de már nem lesz az enyészeté!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 dec. 12, 09:50.

                  Komment


                    #10
                    megvan az az érzés,hogy „most már jó helyen vagytok...”
                    És szerintem a motoromban is megvan az az érzés, hogy "én már jó helyen vagyok"
                    A D-csepelem a nappaliban áll, a többi 18 a garázsban,,,,meg 3db 4.5 tonnás lakókocsi tele alkatrésszel.

                    - - - Updated - - -

                    ja, de az udvaron egyetlen (motoralkatrész) sincs!
                    "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                    Komment


                      #11
                      a többi 18 a garázsban
                      Szeretnék egy ekkora garázst.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #12
                        a többi 18 a garázsban,
                        Te még fiatal vagy ! Talán lesz lehetőséged felújítani mindet. Én már úgy vagyok vele, mint Che: " legyen 2-3 motor, de az legyen tuti." Már csak azt nehéz eldönteni, hogy melyik legyen a sok közül a kiválasztott 2-3 db. Ezen még gondolkozok vagy..... hát néhány évig !

                        Komment


                          #13
                          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem"a motornak lelke van".
                          Akkor Mi nem "veteránosok" vagyunk, hanem "veterán pszichológusok"!!?
                          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                          Komment


                            #14
                            Lehet... Én is szoktam beszélni a motorokhoz, neveik is voltak/vannak. Bár egy ismerősöm azt szokta mondani, hogy érdekes módon csak azok mondják, hogy lelke van, akik alatt nem működik tökéletesen a technika.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #15
                              Szeretnék egy ekkora garázst.
                              UK! Tömörítve vannak Ha eljutok a "Paripáim" albumhoz, megnézheted!


                              Már csak azt nehéz eldönteni, hogy melyik legyen a sok közül a kiválasztott 2-3 db.
                              Igen, nekem az lesz a gond, hogy melyiket előbb...
                              "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X