Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motoremelő

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motoremelő

    Sziasztok!

    Korábban már érkezett pár levél tagoktól, hogy küldjek képet a motoremelőmről. Gondolom még érdekelne mást is a szerkezet, szóval feltöltök néhány képet, hátha kedvet kaptok egy kis otthoni barkácsolásra. Természetesen nem egy mérnöki mesterremekről van szó, de jó szolgálatot tesz.
    Ha valakit a pontos paraméterek is érdekelnének, akkor hétvégén lemérek mindent pontosan.
    Click image for larger version

Name:	IMG_1183.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	157452Click image for larger version

Name:	IMG_1191.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	157453Click image for larger version

Name:	IMG_1199.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	157454Click image for larger version

Name:	IMG_1200.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	157455Click image for larger version

Name:	IMG_1201.jpg
Views:	1
Size:	195.7 KB
ID:	157456Click image for larger version

Name:	IMG_1202.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	157457Click image for larger version

Name:	IMG_1203.jpg
Views:	1
Size:	196.9 KB
ID:	157458Click image for larger version

Name:	IMG_1205.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	157459Click image for larger version

Name:	IMG_1206.jpg
Views:	1
Size:	195.4 KB
ID:	157460Click image for larger version

Name:	IMG_1207.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	157461Click image for larger version

Name:	IMG_1209.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	157462Click image for larger version

Name:	IMG_1935.jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	157463Az utolsó képről kiderül, hogy nem törik össze a motor alatt, sőt még ugráltam is rajta

    #2
    Természetesen nem egy mérnöki mesterremekről van szó,
    De ez egy mesterremek. Egy mérnöknek is több év gyakorlati tapasztalat kell(ene), hogy ilyet tudjon tervezni. Szerszámot, készüléket még a gépész szakon végzettek sem tudnak normálisan használhatót tervezni. Persze lehetnek kivételek, akik pl. az apjuk mellett lakatossegédkeztek gyerekkorukban. De nekik is van már előéletük.
    OdinHEM, dongos78 és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A SZIE-n ennél sokkal komolyabb cuccokat kell tervezni már 3. 4. szemeszterben. (nem a szerkezetet alacsonyítom le, csak a mérnöki oktatást tenném helyre) Persze más kérdés, hogy 30 tanulóból 28 fizet a beadandó tervezésfeladatért, a 2 meg hülyére keresi magát a 28 házin.

      Azt meg kell hagyni, hogy piszok nagy ötlet a krokiemelő. Látszik, hogy a kolléga nem ma látott először vasat közelről. Ügyes. Mondjuk a hegesztést kicsit még lehet gyakorolni. (le kell tisztítani hegesztés előtt a vasat rendesen, és nem kell sajnálni elforgatni a szerkezetet, hogy ne kelljen függőzni. Sokkal könnyebb...)

      Esetleg még meg lehetett volna hagyni a kroki mobilitását, hogy másra is lehessen használni.

      Az még azért határeset számomra a szerkezetben, hogy kb. 5-6x -os az erőkar. Egy 2 tonnás emelővel így alig 300-350 kg-os mocit lehet majd max felemelni, de ekkor már teljesen max-on van az emelő. Lehet, hogy 1-2 combosabb rugóval megtámogatnám a legalsó állásban. Feljebb már nincs gond, csak mikor elkezdi emelni.

      Komment


        #4
        A SZIE-n ennél sokkal komolyabb cuccokat kell tervezni már 3. 4. szemeszterben. (nem a szerkezetet alacsonyítom le, csak a mérnöki oktatást tenném helyre)
        Mégis mik az elvárásaid ,egy motoremelővel szemben ? Amit egyszer jól kitaláltak és működik, azt felesleges túlaggódni ! De ha gondolod, fejlesszél ki a faék helyet valami szuper mérnöki keréktámasztékot.

        Komment


          #5
          Már elnézést, de Zsolti hozzászólására reagáltam. Nem kritizáltam senkit, és semmit. Nagyon sok készüléket tervezek, és gyártok. Bocs, ha egyes dolgokban látom a gyenge pontokat, és a lehetőségeket.

          Komment


            #6
            A SZIE-n ennél sokkal komolyabb cuccokat kell tervezni már 3. 4. szemeszterben.

            Nem vonom kétségbe. Én is a SZIE-n tanultam, csak akkor még GATE-nak hívták. Azután amikor első komoly feladatul egy eszergakészülék tervezését kaptam és hallgattam a használhatóságát véleményező cenzúrázatlan kritikákat (a mesterember márcsak ilyen őszinte, ami a szívén, az a száján ), akkor gondolkodtam el rajta, hogy valószínűleg kevés az, amit eddig tanultam. Pedig higgyétek el, hogy nem voltam az a fajta, aki ész nélkül másolja más házi feladatát.

            Azóta több végzős hallgatónak voltam a külső konzulense. Amit beadtak diplomamunkaként azokkal csak az volt a gond, hogy egyedül a kérdéses tanszéken állták meg a helyüket. A gyakorlati életben (pl. gazdaságos gyárthatóság) mind elvérzett volna.
            Azt meg kell hagyni, hogy piszok nagy ötlet a krokiemelő. Látszik, hogy a kolléga nem ma látott először vasat közelről. Ügyes. Mondjuk a hegesztést kicsit még lehet gyakorolni. (le kell tisztítani hegesztés előtt a vasat rendesen, és nem kell sajnálni elforgatni a szerkezetet, hogy ne kelljen függőzni. Sokkal könnyebb...)
            Ehhez kérünk szemléltetésül egy általad hegesztett hasonló szerkezetet. (Virágnyelv lefodítva: nem illik mást kritizálni. )


            Az még azért határeset számomra a szerkezetben, hogy kb. 5-6x -os az erőkar. Egy 2 tonnás emelővel így alig 300-350 kg-os mocit lehet majd max felemelni, de ekkor már teljesen max-on van az emelő.
            Erre mondta az egyszeri fizikatanár: az anyagok nem tanulják a fizikát, hanem tudják.

            - - - Updated - - -


            csak a mérnöki oktatást tenném helyre
            Ez kimaradt. Valóban erre volna szükség. Az integrálást megtaníttatják az egyetemen rendesen, de a gyakorlati képzés piaci értéke nem sokat ér önmagában. Jóval többet nyom a latban az egyetem neve. Az adott munkahelyen meg úgyis átképzik az embert az adott feladatra - ha alkalmas rá.

            Többet nem írok, mert utálom magamat kimoderálni...
            Kircs, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Én is a SZIE-n tanultam, csak akkor még GATE-nak hívták.
              Melyik karán? Már csak azért kérdem, nem e én is ott koptattam az előadó padját.

              Komment


                #8
                De ez egy mesterremek.
                Köszönöm

                Egy mérnöknek is több év gyakorlati tapasztalat kell (ene), hogy ilyet tudjon tervezni.
                LebuktamA szerkezetet nagyapám tervezte, aki valóban mérnök, a kivitelezést meg egy barátommal oldottam meg. Azaz hárman készítettük el az eszközt

                Lehet, hogy 1-2 combosabb rugóval megtámogatnám a legalsó állásban.
                Ez jó ötletnek tűnik, mivel valóban az emelés nehézkesen indul meg. Esetleg tudnád szemléltetni egy rajzzal, hogy hogyan is képzeled el a rugók pozícióját?

                Komment


                  #9
                  "én is ott koptattam az előadó padját"
                  Nocsak, én is (SZIE gépészmérnöki kar). Igaz, éntőlem nem sokat kopott, sajnos csak fél évig csiriszkoltam a nemesebbik felemmel
                  Hiába szerettem volna elsajátítani a szakmát, más vonalon indultam előtte (kertész), ami egy hangyányit kétségbeejtővé tette a mindennapjaimat a gépész szakközépből érkezettek között...
                  Így megmaradt hobbi szinten, az előző vonalat pedig folytattam..
                  Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 márc. 06, 15:17.

                  Komment


                    #10
                    Melyik karán? Már csak azért kérdem, nem e én is ott koptattam az előadó padját.
                    Mezőgazdasági Gépészeti Főiskolai Kar, Mezőtúr. GATE-MGFK.

                    Komment


                      #11
                      Akkor mi iskolatársak vagyunk. Csak még akkor GATE volt. Utána lett SZIE.

                      Komment


                        #12
                        Én Gödöllőn próbálkoztam az is SZIE De nekem is SZIÁ-t mondtak... aztán lettem számítástechnika tanár meg mellé még egy másik szakma párhuzamban.

                        Komment


                          #13
                          Zsolti, ilyenre gondoltál?


                          Ezek csak itthoni játékok. Komolyabbakat csak mélben.

                          Komment


                            #14
                            Itt most a hegesztés minőségét kell nézni vagy a munkatárgyakat? Netalán mindkettőt?

                            Komment


                              #15
                              Jelen esetben a munka használhatóságát a kivitelezés rovására írható a szépsége szerintem.!A hegesztés pedig egy "szakma" még ha sokan is űzik. Itt különösen jelentős a gyakorlat és a szakmai ismeret. Én is elégettem pár tonna elektródát ,pár palack oxigént és dissoust valamint pár mázsa Co huzalt mindettől még nem vagyok okos! Azért nem vagyok úgy vele mint aki "mondotta már látott olyat ki hegesztett" és nézte a pajzson keresztül és Ő is tud. Gesszti 2. munkadarabja tükrözi ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X